Reklama

Reklama

Rosjanie wstrętnie ją wykorzystali. Kim jest Oleksandra Zełenska?

Oleksandra Zełenska wzbudziła zainteresowanie po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym nazywa ojca mordercą i nazistą oraz informuje, że obecnie przebywa w Polsce. Okazało się, że zapłakana kobieta na filmie to Rosjanka, a słowa zostały spreparowane tak, by pasowały do propagandy Władymira Putina. Jak wygląda prawdziwa córka prezydenta Ukrainy? Kim jest Oleksandra Zełenska i co o niej wiadomo?

Dzieci Oleny i Wołodymyra Zełenskich

Wołodymyr Zełenski bardzo często w swoich publicznych wystąpieniach podkreśla, że walka, którą toczą obecnie Ukraińcy, jest przede wszystkim bojem o to, by pozostawić dzieciom spuściznę w postaci wolnego, niepodległego kraju. Także Ołena Zełenska ogromną uwagę w swoich wypowiedziach i wpisach poświęca kwestiom dzieci będących ofiarami wojny. Ukraińskiej parze prezydenckiej ewidentnie na sercu leży los najmłodszych pokoleń, na co bez wątpienia ma wpływ również fakt, że sami są rodzicami dwójki dzieci.

Kiryl Zełenski urodził się w styczniu 2013 r., natomiast Oleksandra Zełenska przyszła na świat 15 lipca 2004 r.

Reklama

Zdjęcia w portalach społecznościowych oraz fotografie i filmy z czasów nim Wołodymyr został prezydentem, pokazują Zełenskich jako szczęśliwą, utrzymującą ze sobą bardzo bliskie relacje i dobrze bawiącą się w swoim towarzystwie, rodzinę. Wiele komicznych sytuacji miało miejsce między innymi podczas pierwszego występu Oleksandry w ukraińskiej telewizji. 

Ołena Zełenska: od żony swojego męża po walczącą pierwszą damę Ukrainy

To było marzenie jedenastoletniej Saszy Zełenskiej

Sasza Zełenska od wczesnego dzieciństwa nie należała do wstydliwych, nieśmiałych dzieci. W wieku jedenastu lat wzięła udział w programie telewizyjnym “Rozśmiesz komika", w którym jej ojciec — Wołodymyr — pełnił rolę sędziego. Zadaniem uczestników było rozbawienie jury i widowni za pomocą opowiadanych żarów. 

Do programu miała zapisać dziewczynkę matka — Ołena — w tajemnicy przed mężem. Na dostępnym nadal nagraniu widać, że Oleksandra Zełenska to rezolutna, roześmiana dziewczynka. Jej skecz rozbawił publiczność, a jego tematem był tata Zełenski. Na stwierdzenie prowadzącej, że jest bardzo ciekawa, jak ojciec oceni swoją pociechę, przyszły prezydent Ukrainy odpowiedział: “ja ją i tak kocham".

Oleksandra opowiedziała w programie nieco o swoim życiu rodzinnym. Stwierdziła między innymi, że jej rodziców jest bardzo łatwo rozśmieszyć.  Zapytano wówczas dziewczynkę: kim chciałaby zostać w przyszłości? Marzeniem jedenastoletniej Aleksandry był zawód producentki filmowej. 

Sasza najwidoczniej odziedziczyła po ojcu talent aktorski, bo jako dziesięciolatka wystąpiła z nim w filmie “8 nowych randek".

Oleksandra urodziła się i wychowała w bardzo aktywnej rodzinie. Od dziecka pobierała nauki z rysowania, śpiewu oraz... tajskiego boksu!

Oleksanrda Zełeńska jest typową nastolatką

O obecnym życiu Oleksandry Zełeńskiej nie wiele wiadomo. Potwierdzone informacje mówiły jedynie, że przed wojną uczęszczała do elitarnego liceum. A jej ojciec powiedział w wywiadzie dla lokalnej telewizji, że Sasza w 2022 r. skończy szkołę. Wołodymyr Zełenski ujawnił także, że jego córka mocno sprzeciwiała się jego kandydowaniu na drugą kadencję w wyborach prezydenckich.  

Czy Sasza nadal chce zostać producentem filmowym? Czy ma chłopaka? Czym się interesuje? Każde z tych pytań pozostaje bez odpowiedzi. Do tej pory dziennikarze nie dotarli do profili Aleksandry w mediach społecznościowych, bo że takie istnieją, można założyć z dużym prawdopodobieństwem, jak stwierdził jej ojciec w jednym z wywiadów dla CNN — Oleksandra jest typową nastolatką. Prezydent Ukrainy przyznał nawet:

Prezydent Ukrainy stwierdził, że jak inne nastolatki, również jego osiemnastoletnia córka, bardzo często używa sformułowania, że jest zajęta. 

Choć niewiele wiemy o prywatnym życiu Saszy, to dzięki mediom społecznościowym jej rodziców możemy ocenić czy ciemne włosy sprawiają, że bardziej przypomina ojca, czy może urodę odziedziczyła po matce?

Oleksandra Zełenska została perfidnie wykorzystana przez Rosjan

Nie jest nowiną, że od czasu wybuchu wojny Rosjanie robią wszystko, aby zdyskredytować prezydenta Zełenskiego oraz cały naród ukraiński. Wpadli nawet na pomysł, aby do tego celu wykorzystać  Oleksandrę Zełenską.

W mediach społecznościowych pojawił się filmik z zalaną łzami kobietą, która nazywa ojca nazistą i mordercą Ukraińców. Podawano także informację, że domniemana Oleksandra opuściła kraj i przebywa aktualnie w Polsce. Tego typu przekazy były obecne między innymi w hiszpańskich, niemieckich i gruzińskich mediach społecznościowych.

Pomimo zmasowanego, propagandowego przekazu głoszącego nienawiść córki do ojca, Rosjanom nie udało się wykorzystać wizerunku Saszy przeciwko Wołodymyrowi. Szybko odkryto, że kobieta nazywana Oleksandrą Zełeńską jest Rosjanką mieszkającą w Soczi, a cały propagowany przekaz w mediach społecznościowych to jedynie fake news i element rosyjskiej propagandy bazującej na filmiku z 2017 r., na którym kobieta płacze, bo partner nie chce udostępnić jej iPhone'a.

Rosyjska propaganda wykorzystuje dzieci z Mariupola. Nagrania pod przymusem

Gdzie obecnie przebywa Oleksandra Zełenska?

Ogromnie ważna rola, jaką odgrywa Wołodymir Zełenski w trakcie toczącej się wojny w Ukrainie, sprawia, że życie całej jego rodziny jest szczególnie zagrożone. Zaraz po wybuchu wojny prezydent rozdzielił się z żoną i dziećmi. Według pierwszych doniesień jego rodzinę ukryto w jednym z kijowskich schronów. Jak wspomina Ołena jej dzieci od pierwszych dni były w pełni świadome nieszczęścia, jakie dotknęło ich kraj i dzielnie to zniosły. Ostatnie doniesienia na temat Aleksandry wskazują, że wraz z matką i dziewięcioletnim bratem — Kirylem Zełeńskim zostali przewiezieni w miejsce, które ma im zapewnić odpowiedni poziom ochrony. Właśnie ze względów bezpieczeństwa ich lokalizacja nie jest podawana do publicznej wiadomości.

“Wtedy po raz ostatni widziałam go w garniturze i białej koszuli". Ołena Zełenska o pierwszej nocy wojny

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama