Reklama

Reklama

Bez niej świat byłby gorzki!

Zbliża się najsłodszy dzień w roku, 12 kwietnia, czyli Dzień Czekolady. W tym dniu nie obowiązują żadne diety, bo czekolada zasługuje na prawdziwe święto. Wysokiej jakości czekolada to przede wszystkim smak, ale także proces w jakim powstaje.

Skąd wzięła się czekolada?

Historia czekolady sięga 2 tysięcy lat przed naszą erą. Do Europy trafiła jednak dużo później. Stało się to za sprawą Krzysztofa Kolumba, który podczas swojej czwartej wyprawy w 1502 roku, przejął jeden ze statków Majów z nasionami kakaowca, które wówczas pełniły rolę środka płatniczego.

Reklama

Pierwsi odkrywcy pili czekoladę na ostro, z dodatkiem chili lub innych pikantnych przypraw. Europejczycy nie rozsmakowali się w ostrym smaku, doszukując się w nim nieczystych mocy.
Aby "oswoić" napój, zaczęto dodawać do czekolady wanilię, cynamon oraz bitą śmietanę. Mimo tak długiej historii, pierwsza tabliczka czekolady pojawiła się dopiero w 1849 roku.

Dobra, bo certyfikowanaWybierając czekoladę warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki powstaje. Jednym z certyfikatów jest UTZ, który potwierdza, że czekolada produkowana jest z kakaowców uprawianych w sposób zrównoważony.
Proces certyfikacji pozwala na zbudowanie wzajemnego zaufania pomiędzy producentem, rynkiem a konsumentem. Certyfikowana uprawa kakao jest poświadczeniem tego, że zarówno zasoby naturalne jak i prawa człowieka są respektowane podczas procesu uprawy- mówi Han de Groot, dyrektor wykonawczy w organizacji UTZ Certified.

Dzięki zobowiązaniom firm do korzystania ze źródeł zaopatrzenia w sposób zrównoważony, możemy dziś kupić czekoladę z logo UTZ w ponad 108 krajach. Ten ogromny zasięg pokazuje, że certyfikacja UTZ zwiększa skalę zrównoważonego rozwoju - dodaje.

Lidl promuje czekolady z UTZ

Lidl konsekwentnie buduje portfolio właśnie z produktów najwyższej jakości. Wśród nich znajdują się czekolady Fin Carre z certyfikatem UTZ. Przez ostatnie lata Lidl poszerzał ofertę czekolad z certyfikatem. W 2013 r. wprowadziliśmy czekolady Fin Carre Selection, które zachwycają niebanalnymi smakami.

W chwili obecnej Lidl sprzedaje już kilkanaście milionów tabliczek czekolady rocznie. Produkty Fin Carre z certyfikatem UTZ są doceniane przez klientów zarówno, za jakość, jak i cenę - mówi Patrycja Kamińska, PR Manager Lidl Polska.

Z okazji Dnia Czekolady Lidl obniża cenę czekolad wykwintnych Fin Carre o 23%. Od 12 do 13 kwietnia będą one kosztowały 2,29 PLN za tabliczkę.


Dowiedz się więcej na temat: czekolada | lidl | Światowy dzień czekolady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje