Reklama

Reklama

Dubaj – najlepsze atrakcje dla dzieci

Dubaj jest miastem przyjaznym zarówno turystom, którzy chcą skorzystać z nocnego życia miasta, jak i rodzinom z dziećmi. W Emiracie znajdziemy mnóstwo rozrywek dla najmłodszych, które sprawią, że ani przez chwilę nie będziemy się nudzić. Poznamy Spidermana, zobaczymy wioskę Smerfów, pojeździmy na nartach, będziemy spacerować wśród ryb i innych stworzeń morskich. Dubaj oferuje cudowne rodzinne wakacje.

Dubai Parks and Resorts

Ten park rozrywki oferuje dzieciom i dorosłym niezapomniane przeżycia. To właśnie w Dubai Parks and Resorts możemy zrobić sobie zdjęcia z bohaterami z filmów "Shrek", "Madagaskar", "Kung Fu Panda", a także zwiedzić wioskę Smerfów. Park oferuje rozrywki związane z największymi hitami studiów filmowych. To jednak nie wszystko. Oprócz rozrywek zainspirowanych znanymi animacjami możemy zwiedzić park klocków Lego czy Bollywood. Czeka tam na nas mnóstwo atrakcji, m.in. kolejki górskie, rollercoastery i wodne rozrywki. Poznamy kulisy kręcenia filmów i produkcji najsłynniejszych klocków świata! Na terenie parku znajduje się Lapita Hotel. Można tam zatrzymać się na noc, by odpocząć po dniu pełnym wrażeń. Jego projektanci zadbali o nasz komfort  - resort inspirowany jest egzotyczną Polinezją. 

Reklama

IMG Worlds of Adventure

Kolejnym parkiem rozrywki wartym zwiedzenia jest IMG Worlds of Adventure, który jest największym tego typu zadaszonym obiektem na świecie. Głównymi bohaterami parku są postacie z filmów Marvela i kreskówek Cartoon Network. Możemy towarzyszyć Kapitanowi Ameryce w ratowaniu świata, zobaczyć Hulka w 3D na dużym ekranie czy wybrać się na szaloną przejażdżkę z Atomówkami. Na terenie IMG Worlds of Adventure znajduje się również park dinozaurów. Na najodważniejszych czeka tam, podnosząca poziom adrenaliny, jazda kolejką górską po prehistorycznej dżungli.  

KidZania

To niezwykłe miejsca znajdziemy w słynnej galerii handlowej Dubai Mall. KidZania jest kompleksem edukacyjno-rozrywkowy, w którym  dzieci mogą pobawić się w dorosłych, podejmując pracę strażaków, kucharzy i lekarzy, a nawet dziennikarzy radiowych, pilotów czy perfumiarzy tworzących własne zapachy. Kolejną atrakcją KidZanii jest centrum kosmiczne, w którym dzieci mogą dowiedzieć się więcej o astronautach i wszechświecie, korzystając z wirtualnej rzeczywistości.

Dubai Aquarium and Underwater ZOO

Ten niezwykły podwodny świat zamieszkuje ponad 33 tys. zwierząt, w tym rekiny i płaszczki. Zwiedzający spacerują szklanymi tunelami usytuowanymi na dnie akwarium. Mogą również wybrać się na rejs łodzią ze szklanym dnem, by spojrzeć na morskie zwierzęta z góry. Najodważniejsi powinni spróbować nurkowania: do wyboru jest pływanie z  płetwami i butlą tlenową lub w specjalnej klatce. Jeśli chcemy lepiej poznać życie zwierząt wodnych, podejrzyjmy je w trakcie karmienia lub przyjrzyjmy się  pracy trenerów. Dubai Aquarium and Underwater ZOO również zlokalizowane jest w Dubai Mall.

VR Park

Kolejną atrakcją znajdującą się w słynnym centrum handlowym jest kryty park rozrywki, w którym możemy wejść w rozszerzoną i wirtualną rzeczywistość. Przeniesiemy się do roku 2050, w którym mieszkańcy Dubaju poruszają się po mieście dronami. Wjedziemy na szczyt Burj Khalifa , a także przeżyjemy atak zombie. To nie koniec! Możemy również pobawić się z małymi dinozaurami i zobaczyć z bliska życie dzikich zwierząt. Jeśli wciąż będzie Wam mało, , wybierzmy się w misję, by ocalić Ziemię przed kosmitami.

Bounce Dubai

Wspaniałą rozrywką dla wszystkich członków rodziny będzie wizyta w krytym parku trampolin. Wypróbujmy różnych rodzajów skoków: zagrajmy w zbijaka i koszykówkę, spróbujmy swobodnego spadania, odbijmy się od ściany i przetestujmy trampoliny wyczynowe. W Bounce znajdziemy ponad 100 połączonych ze sobą trampolin. To jedna z tańszych rozrywek w Dubaju, która zapewni rodzinie ekscytującą zabawę.

Green Planet

City Walk stanowi niezwykłą kreatywną przestrzeń, w której można mieszkać, pracować i bawić się w duchu nowoczesnego stylu życia, opartego na idei dzielenia się i życia społecznego. Najciekawszą rozrywką dla dzieci, którą oferuje City Walk, jest tropikalny las The Green Planet. W szklanym walcu znajduje się wertykalny zamknięty ekosystem, który ukazuje wszystkie strefy lasu deszczowego. Zwiedzający poruszają się po specjalnych kładkach wiodących w górę. Podziwiać mogą niesamowitą faunę i florę żyjącą na gigantycznym drzewie. Miejsce to warto zwiedzić z przewodnikiem, który odpowie na wszelkie pytania i udzieli informacji o żyjących tam stworzeniach.

Ski Dubai

Jazda na nartach przy 30 stopniach Celsjusza? Takie rzeczy są możliwe tylko w Dubaju, a konkretnie - w Mall of the Emirates. Gdy dorośli oddają się szusowaniu po zaśnieżonym stoku, dzieci mogą uczyć się jazdy na nartach lub snowboardzie pod okiem instruktorów, stoczyć się z góry w wielkiej kuli, pojeździć na sankach lub pobawić się z pingwinami. W Ski Dubai znajduje się również przytulny domek w szwajcarskim stylu, w którym napijemy się gorącego kakao, podziwiając zimowe widoki.  

Dubai Safari Park

Na początku października zakończyła się gruntowa renowacja tego niezwykłego obiektu W Dubai Safari Park turyści mogą  obserwować  dziką przyrodę w jej naturalnym środowisku. Możemy wchodzić w bezpieczne interakcje ze zwierzętami oraz poznawać fascynujące fakty dotyczące różnorodności gatunków pochodzących z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Dzięki bliskiemu kontaktowi ze zwierzętami,  dorośli i dzieci mogą lepiej zrozumieć znaczenie ochrony przyrody. Zajmujący 119 hektarów Dubai Safari Park jest domem dla 3 tys. ssaków, ptaków, płazów i bezkręgowców. W Parku mieszkają słonie afrykańskie i żyrafy, a także niezwykle rzadkie warany z Komodo, krętorogie antylopy, oryksy arabskie, goryle, gibony, bongo leśne i lemury.

Hatta Wadi Hub i Hatta Resorts

Park narodowy Hatta znajduje się 1,5 godziny drogi od centrum Dubaju. To niezwykłe miejsce oferuje mnóstwo rozrywek: wędrówki i jazdę rowerową po górskich terenach, pływanie kajakami czy wspinaczkę, a nawet paralotniarstwo, które daje odwiedzającym możliwość zobaczenia Hatty z niespotykanej dotąd perspektywy. Będziemy mogli również poskakać na trampolinach i wybrać się na przejażdżkę wielbłądem.

 

Artykuł powstał we współpracy z Dubai Tourism

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje