Reklama

Reklama

Najlepsze miejsca dla seniora na urlop

Emerytura to dla coraz większej liczby ludzi czas na drugą młodość. Spora ilość wolnego czasu owocuje odkrywaniem nowych pasji, spełnianiem marzeń. Pośród nich często znajduje się podróżowanie. Dokąd możesz się udać na urlop? Na pewno nie tylko do Ciechocinka! Podpowiadamy najlepsze miejscówki na urlop dla młodego duchem seniora!

Jesień życia to doskonały czas na podróżowanie. Sprzyja temu mniejsza ilość obowiązków zawodowych czy choćby brak konieczności zajmowania się rodziną. Bez względu na to dokąd się wybierasz, zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Dokumentacja medyczna czy odpowiednio wyposażona apteczka (z zapasem leków zażywanych na stałe) to nie wszystko. Z pomocą przychodzą także nowoczesne technologie. W smartfon możesz wgrać nie tylko kartę płatniczą, rządową aplikację z dowodem osobistym (przyda się podczas kontroli biletów w pociągu, aby potwierdzić prawo do zniżki), ale także aplikację, która w razie potrzeby pomoże poinformować służby ratunkowe podczas wycieczki w góry czy nad wodę. Dzięki usłudze Bezpieczna Rodzina oferowanej przez Play o nasze bezpieczeństwo będzie spokojna rodzina pozostająca na miejscu. Jedną z funkcji jest bowiem możliwość sprawdzania lokalizacji bliskich osób. Korzystanie z tej opcji nie wymaga pobrania aplikacji na lokalizowanym telefonie, jest więc proste w obsłudze. Tak zabezpieczeni możemy wyruszyć w drogę. Aktywny wypoczynek i atrakcje turystyczne, zagraniczne wojaże do gorących źródeł a może urlop na cichej plaży? Oto subiektywny wybór najlepszych urlopowych miejsc dla seniora.

Reklama

Wakacje dla seniora: gorące źródła na Węgrzech

Kąpieliska z wodami termalnymi to atrakcja turystyczna, która szczególnie przypadnie ci do gustu. Kąpiel w gorących źródłach wpływa zbawiennie nie tylko na skórę, ale także łagodzi dolegliwości bólowe stawów oraz może przyczyniać się do zmniejszenia obrzęków. Z uwagi na niedaleką odległość oraz przystępne ceny warto udać się na Węgry.

Za jedną z najczęstszych destynacji uznaje się baseny w Miszkolcu. Położone w grotach i skalnych korytarzach robią spore wrażenie na odwiedzających. Za odpoczynek w przyjemnym cieple i półmroku przyjdzie zapłacić 5 5 tys. HUF (czyli około 64 zł). Warto także udać się do kąpieliska Zsóry Fürdő w miejscowości Mezőkövesd. Uzdrowisko położone nieopodal (tylko 22 km) od Egeru, co daje możliwość odwiedzenia wielu winnic i skosztowania lokalnych przysmaków. Woda w kąpielisku ma temperaturę 60 stopni Celsjusza oraz najwyższą  na Węgrzech zawartość siarki w wodzie. Cena  wstępu to 2200 HUF (ok. 29 zł) za bilet dla seniora.

Spokojny urlop nad morzem: Mechelinki

Przepełnione plaże, gwar i hałas to warunki, które zdecydowanie nie sprzyjają odpoczynkowi. Zamiast sporych kurortów warto udać się do mniejszych miejscowości. Jeżeli podczas urlopu liczysz na spokojny wypoczynek nad Bałtykiem, z pewnością spodobają ci się Mechelinki. Położone nieopodal Gdyni stanowią idealne miejsce na urlop w ciszy.

Miejscowość położona nad Zatoką Pucką posiada molo, z którego można oglądać wschody słońca. Nieopodal znajduje się także skansen, w którym można obejrzeć m.in. oryginalną łódź rybacką, wciągarki czy kotwice. To właśnie w Mechelinkach Kępa Oksywska schodzi do Zatoki Puckiej tworząc klif, z którego można podziwiać okolicę. Warto także udać się na trasę spacerową w rezerwacie przyrody "Mechelińskie łąki". Fani świeżych ryb powinni udać się na zakupy do hali rybnej, w której w sezonie można kupić towar prosto od rybaków.

Wakacje w Karpaczu

Wakacje w górach większości kojarzą się Zakopanem lub sanatorium w Krynicy-Zdroju. Warto jednak odkrywać nowe okolice i na urlop wybrać się do Karpacza. To doskonałe miejsce dla aktywnych: w zimie raj dla narciarzy, latem dla fanów pieszej turystyki. Warto udać się choćby na Śnieżkę czy niebieskim szlakiem do Samotni. W okolicy znajduje się niemal 100 km oznakowanych szlaków turystycznych, nawet niewprawiony w długich wędrówkach turysta znajdzie coś dla siebie. Nieopodal centrum miasta można znaleźć także wiele spacerowych ścieżek pozwalających na relaks na łonie natury.

Co jeszcze można obejrzeć w Karpaczu? Bez wątpienia jest to Kościół Wang, czyli 800-letnia norweska świątynia wzniesiona bez użycia gwoździa. Z pewnością wart uwagi jest także Dziki Wodospad na rzece Łomnica, uznawany za jedno z bardziej urokliwych miejsc w tej miejscowości. Wolne chwile można spędzić także zwiedzając ekspozycje w Muzeum Sportu i Turystyki (koszt biletu to 8 zł) czy Miejskie Muzeum Zabawek (koszt biletu to 14 zł). Ostatnią pozycję warto uwzględnić w planie zwłaszcza jeżeli spędzasz urlop z wnukami.

Artykuł z ekspozycją partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje