Reklama

Reklama

Sześć zaskakujących miejsc, które musisz odwiedzić na Mazurach

Krutynia

Krutyń to mała wieś nad malowniczą rzeką Krutynią. To właśnie tutaj organizowane są najsłynniejsze spływy kajakowe na Mazurach - według wielu to jedna z najpiękniejszych takich tras w Europie! Nic dziwnego, rzeka ma ok. 60 cm głębokości, jej dno porośnięte jest wodorostami i liliami wodnymi, kaczki i łabędzie są na wyciągnięcie ręki, a dzika natura jest tu niewiarygodnie piękna. 

We wsi zachowała się również urocza, drewniana zabudowa - ozdobione gankami i dużymi okiennicami chaty i drewniana stodoła, w której mieści się obecnie poczta.

Rybaczówka

Reklama

W Rybaczówce, jak na Mazury przystało, wszystko kręci się wokół ryby. Właściciele serwują tu ryby pieczone, smażone, wędzone, marynowane, ryby z pieca, na talerzu lub drewnianej tacy. Skosztujecie tu również zupy rybnej, chili ze szczupaka i ceviche z sandacza. Rybaczówka to jednak nie tylko dobre jedzenie! 

Tutejszy port gwarantuje aż 30 miejsc cumowniczych, znajdziecie tu również wypożyczalnię sprzętu pływającego. Goście Rybaczówki mogą pokusić się o wędkowanie z przewodnikiem oraz rejsy jachtami i motorówkami - wszystko to, z czego słyną Mazury. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje