Reklama

Bezpieczny samochód rodzinny

Według badań, przeciętny Polak w ciągu swojego życia spędza z rodziną w samochodzie prawie dwa lata! To naprawdę kawał czasu, więc trzeba dołożyć wszelkich starań, by był dobrze przeżyty i, przede wszystkim, bezpieczny!

Wybór samochodu nigdy nie jest łatwą decyzją. Na rynku motoryzacyjnym są dziesiątki modeli. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy kupić musimy samochód rodzinny. Taki pojazd musi być nie tylko komfortowy, ale i bezpieczny. Z drugiej strony warto też, by był elegancki i niedrogi w utrzymaniu. Powinien być również dobrany tak, by dobrze sprawdził się w czasie jazdy miejskiej, jak i w dłuższych wypadach.

Reklama

Prawdziwym bestsellerem w segmencie samochodów rodzinnych od lat jest ŠKODA FABIA.  Dlaczego? Ponieważ jest przestronna, ekonomiczna i przede wszystkim bezpieczna zarówno dla kierowcy jak i młodszych i starszych pasażerów. -  Nasz rozwój koncentruje się przede wszystkim na bezpieczeństwie aktywnym, które pomaga zapobiegać wypadkom i sytuacjom wysokiego ryzyka. Oprócz tego, nie zapominamy o bezpieczeństwie biernym, czyli zdolności do minimalizowania skutków zderzenia - sztywna konstrukcja nadwozia jest tutaj kluczowa. Wraz z poduszkami bezpieczeństwa i szeregiem nowoczesnych systemów, każda ŠKODA jest godna zaufania na drodze - zapewnia producent tego samochodu.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w czasie jazdy jest niezwykle ważne dla każdego, ale kiedy podróżować mamy z własnymi dziećmi urasta to rangi absolutnego priorytetu. W czasie jazdy z dziećmi kierowca narażony jest na podwójny stres - nie tylko musi kontrolować samą jazdę, ale także często starać się opanować jadące z tyłu dzieci, które nie zawsze zachowują się tak, jakby oczekiwali tego dorośli. Elementem obowiązkowym rodzinnego samochodu jest system ABS. To on w przypadku nagłego, awaryjnego hamowania dba o to, by kierowca cały czas miał samochód pod kontrolą. Zapobiega blokowaniu kół na śliskiej, mokrej powierzchni.

 Oczywiście istotny jest styl jazdy kierowcy, ale warto wybrać taki samochód, którego producent dobrze przemyślał szereg udogodnień, które czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących nim osób. Nawet w czasie ostrożnej jazdy nietrudno  o poślizg. Dlatego w rodzinnych samochodach ŠKODY obecny jest  stabilizujący tor jazdy system ESPS. Pozwala on kierowcy na opanowanie pojazdu w czasie poślizgu. Uruchamia się wtedy, gdy wykryje uślizg przednich lub tylnych kół. Dla większej skuteczności współpracuje on m.in. z systemami ABS i ASR, co w razie poślizgu powoduje ograniczenie momentu obrotowego silnika i przyhamowanie odpowiednich kół.

Bardzo użyteczną, z punktu widzenia bezpieczeństwa jazdy, częścią systemu EPS jest hamulec antykolizyjny. To system, który rozpoznaje, czy przed samochodem nie doszło do kolizji. Jeżeli ją wykryje, zaczyna dohamowywać pojazd, by nie doszło do kolejnej stłuczki. To świetne rozwiązanie zwłaszcza w miejskich korkach, kiedy chwila zagapienia może sprawić, że staniemy się kolejnym elementem wielopojazdowej harmonijki. Podobną funkcję spełnia także FRONT ASSIST, czyli czujnik, który cały czas monitoruje, czy przed samochodem nie pojawiły się jakieś przeszkody. Jeżeli "wyczuje", że kierowca ich nie zauważył, rozpoczyna proces hamowania.

Ogranicznik prędkości to także bardzo przydatna funkcja. Działa w zakresie od 30 do 310 km/h, więc można korzystać z niego zarówno na osiedlowych drogach, jak i na autostradzie. Ochroni nie tylko zdrowie i życie podróżnych, ale także portfel!

Wszyscy się zmieszczą

Rodzinny samochód musi być odpowiednio przestronny, by pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria. W ramach obowiązujących w Polsce przepisów wszystkie dzieci, które nie przekroczyły 150 cm wzrostu, muszą jeździć w fotelikach. Zajmują one sporo miejsca, więc w niewielkich samochodach obecność fotelika dziecięcego skutecznie obniży komfort jazdy innym pasażerom siedzącym na tylnej kanapie. Mały bagażnik nie zmieści także rodzinnych zakupów czy walizek spakowanych na kilkudniowy wyjazd. Decydując się na rodzinny samochód, warto wziąć pod uwagę kupno samochodu w wersji kombi.

Elegancja

Niewiele osób ma osobny samochód na rodzinne wypady, a osobny do celów bardziej biznesowych. Właśnie dlatego warto, by samochód rodzinny był także stylowy i ponadczasowy. Piękną sylwetką w segmencie samochodów rodzinnych wyróżnia się  ŠKODA FABIA.  Zmodyfikowana stylistyka przedniego i tylnego pasa nadwozia przynosi efekt, który jednocześnie jest ponadczasowo elegancki oraz nowoczesny i dynamiczny.  Szyku zadają także światła LED, umieszczone zarówno z przodu, jak i z tyłu samochodu. Równie nowocześnie prezentuje się wnętrze FABII. Uwagę przyciąga zwłaszcza przejrzyście zaprojektowana deska rozdzielcza i System Infotainment SWING . Na czytelnym wyświetlaczu o przekątnej 6,5 cala wprowadzać można wszystkie ustawienia samochodu oraz sterować centralnie kilkoma układami elektronicznymi.

Materiał powstał we współpracy z marką ŠKODA.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje