Dlaczego warto mieć pasję?

Ładuje twoje akumulatory, sprawia, że masz energię do działania, a także pomaga w walce z depresją. Do czego jeszcze przydaje się hobby?

W codziennym wyścigu szczurów, mnóstwo osób zapomina o tym, że własne zainteresowania są niemal równie ważne, jak praca zawodowa. Pasja pozwala ci się rozwijać i sprawia, że masz więcej energii do codziennych zmagań. Dlaczego jeszcze powinieneś mieć jakieś hobby?

Nowe znajomości

Wiele osób zauważa, że po ukończeniu studiów dużo ciężej jest im poznać kogoś nowego. Stabilna praca i wciąż to samo towarzystwo nie sprzyjają zawieraniu nowych znajomości. W jaki sposób poznać kogoś po opuszczeniu murów uczelni?

Kluczem do sukcesu są wspólne zainteresowania. Jeśli masz jakąś pasję, dużo łatwiej jest ci zawrzeć znajomości z nowymi ludźmi. W dodatku jest to idealny grunt do rozmowy - mogąc dzielić się swoimi obserwacjami i konwersować na tematy, które są dla ciebie istotne, dużo szybciej wytworzysz relacje koleżeńskie lub partnerskie. Nie ma nic lepszego niż bliscy, z którymi łączy cię wspólne hobby! Jeśli chcesz, aby twój związek był namiętny, włóż trochę emocjonalnej energii, aby pracować nad swoimi zainteresowaniami i hobby - radzi amerykańska psycholożka Susan Krauss Whitbourne.

Niekończąca się energia

Czasem zdarza ci się rezygnować z planów, bo jedyne na co masz ochotę to leżenie w łóżku z kubkiem gorącej herbaty? Mając coś, czym się naprawdę interesujesz, będziesz wciąż miał energię do działania.

Zaplanuj kilka godzin w tygodniu, które poświęcisz wyłącznie na rozwój własnej pasji. Zobaczysz, jak szybko naładujesz swoje wewnętrzne akumulatory. Jak udowadniają psychologowie ze stowarzyszenia psychologytoday, osoby rozwijające swoje hobby mają dużo więcej energii i są bardziej zadowolone z życia, co przekłada się także na pracę i życie rodzinne.

Pasja=rozwój

Pielęgnując swoje zainteresowania pomagasz swojemu organizmowi stale się rozwijać. Uprawiając ulubiony sport gimnastykujesz nie tylko swoje ciało, ale także umysł. Dowiadując się nowych rzeczy, poszerzasz możliwości swojego mózgu. Ludzie z pasją mają mniejsze problemy z pamięcią, są bardziej kreatywni oraz łatwiej podejmują decyzję.

Potrafisz zarażać ludzi swoim hobby? Dużo łatwiej znajdziesz pracę. Ludzie prawdziwie zaangażowanie w swoje hobby wyróżniają się z tłumu i łatwiej jest ich zapamiętać. Jeśli w twoim CV w kategorii "zainteresowania" pracodawca zobaczy coś intrygującego, chętniej zaprosi cię na rozmowę.

Twoja pasja daje ci możliwość zarobku? Świetnie! Odkładaj pieniądze, inwestuj i dalej rozwijaj swoje zainteresowania. Może uda ci dzięki temu się przekuć hobby w pracę zawodową?

Nadaj życiu sens

Praca od poniedziałku do piątku i przesiadywanie w biurze przez osiem godzin dziennie rzadko kiedy jest spełnieniem marzeń. Nie mając żadnych zainteresowań popadniesz w szkodliwą rutynę, co może prowadzić do rozwoju depresji.

Jeśli masz jakąś pasję, motywuje cię ona do działania nawet w najbardziej beznadziejnych momentach. Mając cel, na który odkładasz swoje pieniądze dużo łatwiej jest zmagać się z szarą rzeczywistością. Dodatkową zaletą posiadania pasji jest nauka oszczędzania - gdy zależy ci na realizacji swoich marzeń, szukasz metod, które pomogą ci szybko i sprawnie odłożyć większą sumę.

Sposób na relaks

Nawet jeśli lubujesz się w biegach długodystansowych i każdego dnia pokonujesz na nogach minimum dziesięć kilometrów, dzięki pasji twój organizm odpoczywa.

Po treningu możesz czuć się zmęczony, jednak twój umysł jest zrelaksowany. Ludzie poświęcający się swoim zainteresowaniom łatwiej się regenerują i potrafią organizować swój czas tak, by wykorzystać go całkowicie, dlatego wszystkim wydaje się, że twoja doba ma przynajmniej 40 godzin.

Pasja daje ci cel w życiu, do którego dążysz i na który z przyjemnością odkładasz zarobione pieniądze. Dzięki niej dużo łatwiej będzie ci zmierzyć się z szarą, nudną rzeczywistością. Nie masz żadnego hobby? Zajrzyj w głąb swojego serca i znajdź coś, co cię zainteresuje. Zobaczysz, jak bardzo twoje życie się odmieni!

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje