Jak poradzić sobie z nieprzyjemnym zapachem podczas upałów?

Długie, upalne dni i krótkie, ciepłe noce. Wycieczki rowerowe, weekendy spędzane za miastem i grille w gronie znajomych. Beztroska, radość i dodająca pewności siebie opalenizna. Lato to dla wielu z nas ulubiona i najbardziej wyczekana pora roku. Chcemy, by trwała jak najdłużej.

Letnie miesiące wymagają od nas większej dbałości o swój wygląd. Zadbana skóra, lekki makijaż i dokładny pedicure to nie wszystko - latem, szczególnie podczas największych upałów, powinniśmy zadbać o higienę i przyjemny zapach. Jak to zrobić?

Po pierwsze: ochrona

Pocenie się jest naturalnym procesem w organizmie, pozwalającym utrzymać właściwą temperaturę ciała. Pocimy się, gdy jest zbyt gorąco, gdy jesteśmy zbyt ciepło ubrane, trenujemy lub znajdujemy się w sytuacji stresującej. Niektóre osoby wytwarzają jednak więcej potu, niż jest potrzebne do ochłodzenia organizmu, co więcej, czasami jego zapach jest szczególnie intensywny. Nadmierna potliwość dotyka nas najczęściej latem - szczególnie, gdy z każdym rokiem mamy coraz większe upały.

W okresie wzmożonych temperatur, rano, przed wyjściem do pracy lub szkoły, warto wziąć krótki, chłodny prysznic i użyć dobrego antyperspirantu. Blokuje on nadmierne wydzielanie potu, ma również działanie antybakteryjne. Osoby ceniące sobie delikatniejszą pielęgnację, mogą sięgnąć po naturalne dezodoranty w sprayu, sztyfcie, a nawet kremie - warto jednak pamiętać, że nie są one tak skuteczne jak chemiczne produkty do ochrony antybakteryjnej.

Na rynku dostępne są również jeszcze mocniejsze specyfiki - blokery potu. Korzystajmy jednak z nich po konsultacji z lekarzem, tylko w wyjątkowych sytuacjach, ponieważ używane w nadmiarze mogą zaburzyć proces termoregulacji. Wieczorem ponownie warto wziąć chłodny prysznic, a przed snem obsypać miejsca szczególnie problematyczne odrobiną talku.

Po drugie: eliminacja

Właściwa ochrona skóry to nie wszystko. Odpowiedniej pielęgnacji wymagają również ubrania. W upalne dni w neutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów na tkaninach pomogą kapsułki do prania Ariel Active Deo-Fresh PODS, które eliminują uciążliwe zapachy. Zaprojektowane są tak, by były bezpieczne dla tkanin, również odzieży sportowej, po którą latem sięgamy wyjątkowo często. Zastosowana w kapsułkach innowacyjna technologia usuwa przykrą woń, pozostawiając na tkaninie trwały, świeży zapach.

Po kapsułki Ariel PODS warto również sięgnąć podczas prania odzieży, w której chodzimy do pracy lub ubrań nastolatków, które prowadzą intensywny tryb życia i bardzo często w okresie dojrzewania borykają się z problemem intensywniejszego zapachu potu. Ponadto usuwają plamy już podczas pierwszego prania. Kapsułki są bardzo łatwe w użyciu i przechowywaniu. Co ważne, kapsułka  musi być dodana na dno bębna pralki POD ubraniami, maszyna nie może być przepełniona, a resztę kapsułek w opakowaniu należy natychmiast odłożyć i schować w miejscu niewidocznym dla dzieci.

Po trzecie: maskowanie

Ciepłe, letnie dni skłaniają nas do aktywności - wyciągamy rowery, rolki, zaczynamy przygodę z bieganiem lub trekkingiem. Osoby uprawiające sport przykładają szczególną wagę do ochrony przeciw poceniu się i maskowania nieprzyjemnych zapachów, dlatego fanki aktywności fizycznej oprócz kapsułek Ariel Active Deo-Fresh PODS z pewnością docenią również perełki zapachowe Lenor Unstoppables Sport, zapewniające nieprzerwaną świeżość przed i podczas treningu, będąc idealnym i pachnącym uzupełnieniem częstego (jak to w lecie) prania. Są one, podobnie jak kapsułki, całkowicie bezpieczne dla materiałów technicznych i membran, a dodaje się je również na dno pustego bębna pralki. Lato to najlepszy czas na rozpoczęcie przygody z aktywnością fizyczną - warto zrobić to już teraz i nie martwić się przykrymi niespodziankami.

Po czwarte: dieta

Choć trudno w to uwierzyć, niektóre składniki pokarmowe mogą potęgować nadmierne pocenie się organizmu. Do tej grupy należą bez wątpienia: kawa, mocna herbata, alkohol i przyprawy, takie jak kurkuma, imbir czy chilli. Osoby walczące z nadmierną potliwością powinny ograniczyć również żywność bogatą w białko, tłuszcze zwierzęce oraz cukry proste. Przykry zapach potu intensyfikują również takie produkty jak por, czosnek i cebula. Walkę ze skutkami nadmiernej potliwości warto prowadzić na kilku płaszczyznach - szybciej przyniesie pożądane efekty, a my zaczniemy w pełni korzystać z uroków krótkiego, ale pięknego i upalnego lata.

Przechowywać zawsze poza zasięgiem dzieci. Dowiedz się więcej na: www.keepcapsfromkids.eu

Artykuł powstał we współpracy z firmą P&G.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje