Reklama

Reklama

Jak zdobyć podwyżkę?

Pamiętaj także, żeby dobrze przemyśleć swoją decyzje. Nie może być ona pochopna, podjęta pod wpływem chwili czy źle uargumentowana. Musisz dobrze wyczuć moment, w którym twój szef będzie bardziej przychylny. Pamiętaj o kulturze osobistej i zasadach dobrego wychowania. Od tej krótkiej chwili zależy twój awans, twoje poszanowanie i opinia. Agresywność, impulsywność czy zdenerwowanie to stany, których koniecznie musisz się wyzbyć. Potrzebujesz raczej miłej, sympatycznej atmosfery, opanowania i samokontroli. Nie możesz kreować swoje wizerunku jako osoby pokrzywdzonej czy nadmiernie niedocenionej.

Reklama

Jeżeli nie wszystko pójdzie po twojej myśli to nie przejmuj się! Pamiętaj o uśmiechu i równowadze ducha. Nie możesz pokazać, że nie potrafisz sobie poradzić bez podwyżki. Jeśli natomiast udało Ci się, to pamiętaj o tym, żeby nie przedobrzyć w podziękowaniach. Musisz w grzeczny, szybki i godny sposób podziękować za szansę rozwoju.

Na koniec warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami. Pamiętaj, że twój interlokutor będzie chciał Cię przechytrzyć, a także wyprowadzić z równowagi. Nie improwizuj, lepiej przygotuj sobie mowę. Pamiętaj, że wchodząc do pokoju nie należy przepraszać szefa za chęć zdobycia dodatkowych środków. Trzeba w szybki i pewny sposób zdradzić swoją prośbę. Nie rozczulaj się nad sobą, nie staraj się wywyższać, nie porównuj się do współpracowników. Przed rozmową staraj się odprężyć. Po chwili relaksu skoncentruj się na 200proc. twoich możliwości, a mam nadzieję, że ci się uda. Życzę powodzenia!

Dowiedz się więcej na temat: firmy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje