Reklama

Reklama

Jaką i jak nosić maseczkę, żeby nie było to uciążliwe?

Przetestowaliśmy również tę najbardziej teraz popularną, wzorowaną na medycznej (krój na zakładkę), ale z bawełny, więc wielokrotnego użytku. Także kupioną w aptece - za 10 zł. Po dwukilometrowym spacerze w temperaturze powietrza ok. 15 st. C., skroplony oddech spływał po szyi. 

Nie każdego też stać na porządną sportową maskę wykonaną z neoprenu i streczu - z odpowiednio wyprofilowanym noskiem, który idealnie przylega do twarzy, wygodnym mocowaniem na rzepy i wymiennym filtrem typu HEPA. To nie nowość, bo takie osłony twarzy już wcześniej miały chronić biegaczy przed smogiem i alergenami, ale oni sami niechętnie po nie sięgali. Właśnie z powodu zaparzania się i trudności w łapaniu oddechu.

Reklama

Jak sprawdzą się maseczki silikonowe? Tego jeszcze nie wiemy. Większość oferowanych jest w przedsprzedaży, ale ceny (100 - 200 zł) nie zachęcają do eksperymentów.

Będziemy więc pewnie kupować i nosić zwykłe maseczki tekstylne, bo w miarę tanie i da się, po wypraniu, wykorzystać je ponownie. Pytanie, czy na pewno te bawełniane, które przeklinamy za niewygody? Bo przecież nawet jeśli na pocieszenie zamówiliśmy sobie najbardziej "odjechaną" z mordką psa, kota lub z wąsami, to obrazki nie sprawią, że przestaniemy się w nich pocić.

Na ciekawy pomysł wpadła Dorota Zygmunt, menadżer w ośrodku sportowym, która hobbystyczno-pandemicznie wróciła do swojego pierwszego zawodu - krawcowej. Na swoim profilu facebookowym ogłosiła:

- Zawiodłam się na bawełnie na twarzy. Dlatego wczoraj po południu powstały prototypy masek rekreacyjnych, w których da się oddychać. Z czystego, miękkiego polskiego lnu. Testuję je intensywnie na sobie podczas spacerów z psem. Weekend przede mną, więc będzie czas na zabawy przy maszynie. Jak ktoś czuje się zmęczony oddychaniem w bawełnie - zapraszam...

***Zobacz także***

Dowiedz się więcej na temat: maseczka | maseczka ochronna | koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje