Reklama

Reklama

Na co kobiety zwracają uwagę kupując samochód?

Wbrew pozorom kobiety kupując samochód nie patrzą wyłącznie na wygląd. Piękny design przykuwa nasz wzrok, jednak to nie wystarcza. Nasze wymagania są wyśrubowane i pragniemy, by wybrany przez nas pojazd był idealny.


Elegancki, dynamiczny wygląd, światła LED, a także dobrze wykończone wnętrze - to wszystko sprawia, że dany model przyciągnie naszą uwagę. Ważna jest także bogata paleta kolorów, dzięki czemu zarówno tradycjonalistki, jak i kobiety kochające wyraziste barwy będą mogły znaleźć coś dla siebie. Nie poprzestajemy jednak na samym designie. Co jeszcze ma dla nas znaczenie?

Przemyślane wnętrze

Szukając samochodu dla siebie chcemy, by był to pojazd do zadań specjalnych. Wnętrze ma być piękne, wygodne i przede wszystkim funkcjonalne. Zegary powinny być czytelne i dobrze umiejscowione.

Reklama

Równie istotne jest również odpowiednie dopasowanie schowków. Powinny być nie tylko pojemne, ale również dobrze oświetlone, byśmy mogły łatwiej odnaleźć potrzebne przedmioty, gdy jest ciemno. Nie bez znaczenia pozostaje wielkość bagażnika - samochód powinien być na tyle mały, by na co dzień bez problemu zmieścił się w najciaśniejszych zaułkach w zatłoczonym centrum miasta oraz na tyle pojemny, by umożliwiał wyjazd na dwutygodniowe wakacje bez konieczności wynajmu przyczepy na bagaże.

Dodatkowy atut, który przykuje naszą uwagę? Zamontowana w bagażniku latarka LED, wyposażona w magnesy automatycznie ładowana w czasie jazdy, dzięki której wyciągniemy potrzebne rzeczy z dna walizki nawet w egipskich ciemnościach. Takie rozwiązanie proponuje m.in. ŠKODA Fabia w wersji Combi. Na dłuższe trasy przydadzą się nam również inne sprytne rozwiązania: porty USB z tyłu, uchwyty na telefon i bilet parkingowy czy haczyki na torby w bagażniku. Każdy taki funkcjonalny gadżet przykuwa naszą uwagę, przez co samochód staje się w naszych oczach bardziej atrakcyjny.

Asystenci jazdy i multimedia

Choć przesiąknięte stereotypami żarty o blondynkach za kółkiem wciąż są popularne, coraz więcej kobiet staje się mistrzami kierownicy. Nie oznacza to jednak, że mając możliwość ułatwienia sobie życia nie będziemy chciały z niej skorzystać. Dlatego tak istotne są dla nas udogodnienia w postaci asystentów jazdy i parkowania.

Mieszkając i pracując w dużym mieście manewr parkowania często przypomina kultową grę Tetris. Znalezienie miejsca, w którym uda nam się zostawić samochód bez konieczności opuszczania pojazdu na wdechu graniczy z cudem. Jeszcze trudniejszy może okazać się jednak wyjazd z takiego parkingu. W takich sytuacjach przydaje się system monitorujący ruch za pojazdem i ostrzegający przed przeszkodą sygnałem dźwiękowym i wizualnym. Dzięki temu możemy stać się mistrzyniami parkowania bez żadnego wysiłku. Na dłuższych trasach przydaje się inteligentny tempomat oraz systemy monitorujące martwe pole w lusterkach.

Mało która z nas wyobraża sobie obecnie życie bez dostępu do technologii cyfrowej. Również kupując samochód zwracamy na to uwagę. Coraz bardziej skupiamy się na dużym ekranie i możliwości połączenia z urządzeniami mobilnymi. Im więcej opcji łączenia się tym lepiej - najlepiej jeśli wybrany model obsługuje technologię SmartLink+, Bluetooth oraz posiada punkt dostępowy WiFi. Atrakcyjność multimediów powoli staje się dla nas powoli kolejnym kryterium wyboru samochodu.

Materiał powstał we współpracy z marką ŠKODA


materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy