Ogrodnictwo jako terapia. Dlaczego panie po 60. kochają wiosenne prace ogrodowe?

Jagoda Pazur

Jagoda Pazur

Starsza kobieta w okularach stoi obok zielonych liści w ogrodzie, wokół otacza ją roślinność w słonecznym świetle.
Wystarczy kilka minut w ogrodzie, by poczuć różnicę123RF/PICSEL

Spis treści:

  1. Ogród, który uspokaja lepiej niż ekran
  2. Dlaczego ogrodnictwo po 60. roku życia działa tak dobrze?
  3. Ruch, który nie przypomina ćwiczeń
  4. Balkon też się liczy, nie tylko duży ogród
  5. Jak zacząć, żeby się nie zniechęcić?

Ogród, który uspokaja lepiej niż ekran

Dlaczego ogrodnictwo po 60. roku życia działa tak dobrze?

Starsza kobieta w pomarańczowym fartuchu pielęgnuje rośliny wśród zieleni w ogrodzie lub szklarni.
Ogrodnictwo angażuje ciało i głowę jednocześnie, ale bez presji wyniku123RF/PICSEL

Ruch, który nie przypomina ćwiczeń

Balkon też się liczy, nie tylko duży ogród

Jak zacząć, żeby się nie zniechęcić?

Kobieta w słomkowym kapeluszu i czerwonym fartuchu pielęgnuje rośliny w słonecznym ogrodzie.
Zamiast planować wielką metamorfozę ogrodu, lepiej zacząć od kilku prostych roślin123RF/PICSEL

Zobacz również:

"Ewa gotuje": Zupa tacosPolsat