Para w domowych sprzętach: zalety, które doceni każdy

W trosce o zdrowie domowników podejmujesz szereg działań. Bieżąca sytuacja pokazuje jak ważna w utrzymaniu zdrowego trybu życia jest właściwa higiena. Wirusy, drobnoustroje i bakterie mogą być dla nas groźne, niestety szkodzić może nam również chemia, która je zabija. Jak zadbać o rodzinę, ograniczając stosowanie podrażniających środków? Odpowiedź na to pytanie okazuje się prosta.

Magiczna nie tylko w baśniach

Meble posiadające magiczne właściwości to częsty motyw w baśniach. Krzesło spełniające życzenia, stolik nakrywający się na zawołanie czy szafa będąca bramą do innej krainy potrafią rozpalić wyobraźnię niejednego dziecka... i jego matki. Która z nas nie marzyła bowiem o krześle, które samo odłoży ubrania na miejsca czy szafie, która wyprasuje i odświeży za nas ubrania? Marzenia ściętej głowy? Nie do końca. Ostatni z gadżetów już został wynaleziony. I działa dzięki parze!

Urządzenie takie jak szafa parowa daje użytkownikom możliwość bezproblemowego usuwania przykrych zapachów oraz zagnieceń, ale co ważniejsze, także bakterii oraz alergenów. Odświeży i zdezynfekuje nie tylko ubrania, ale również obuwie, którego nie można wyprać (szpilki uratowane!) czy zabawki. Na rynku popularnością cieszy się model LG Styler, w którym zastosowano technologię TrueSteam™. Na czym polega? Proces czyszczenia i dezynfekcji odbywa się wyłącznie przy udziale pary wytworzonej z czystej wody, która usuwa do 99% alergenów i bakterii. W efektywnym oczyszczaniu pomagają także wieszaki poruszające się nawet 200 razy na minutę. Skuteczność usuwania alergenów, w tym pochodzących od roztoczy kurzu domowego, została potwierdzona certyfikatem fundacji BAF (British Allergy Foundation).

Rewolucje w praniu

Wybielacz, odplamiacz, detergent, płyn do płukania. W skrajnych wypadkach jeszcze krochmal... Proces prania dotychczas kojarzył się nam z użyciem sporej ilości chemii. Fakt, że do niektórych tkanin należy używać innego rodzaju środków piorących niż do reszty, nie przysługuje się ani naszemu zdrowiu, ani środowisku. W trosce o zdrowie rodziny stajesz więc przed dylematem: zdrowie czy chemia? Wystarczy jednak solidny research frazy "pralka jak wybrać", żeby przekonać się, że istnieje urządzenie, które rozwiąże nasz problem.

Dzięki urządzeniom wyposażonym w technologie parowe, takim jak pralki LG Vivace, nie musimy stosować chemicznych środków czystości. Z powodzeniem możemy także zrezygnować z oddawania ubrań do pralni. Brak środków chemicznych to szansa na uniknięcie wielu podrażnień skórnych, z czego ucieszą się zwłaszcza alergicy oraz rodzice małych dzieci. Boisz się, że nie będzie skutecznie? Użycie pary wodnej daje doskonałe rezultaty. Wysoka temperatura oraz para usuwają do 99,9% alergenów i roztoczy kurzu domowego z ubrań oraz pościeli. W ten sposób możemy również skutecznie oczyścić maseczki do osłaniania twarzy.

Koniec z praniem suszącym się na środku salonu

Pranie niezmiennie kojarzy ci się ze żmudnym procesem rozwieszania ubrań na sznurku lub suszarce? Nowe technologie zdejmują z naszych barków ten problem. Tu znów z pomocą przychodzi technologia parowa, którą znajdziemy również w suszarkach do ubrań. Dzięki niej zapomnisz nie tylko o wieszaniu prania. Niektóre tkaniny po sesji w takim urządzeniu nie będą wymagały prasowania.

Technologie parowe używane w suszarkach, np. LG Vivace, stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed grzybami, bakteriami oraz alergenami. Decydując się na zakup takiego urządzenia zwróć uwagę na certyfikaty! To najlepsze powinno być potwierdzone m.in. przez BAF (brytyjską fundację na rzecz zwalczania alergii). Zastosowanie pary pozwala także rozprostować włókna materiałów i usunąć zagniecenia. Jeżeli nawet po wysuszeniu ubrań, któreś z nich będzie wymagało prasowania, zrobisz to znacznie łatwiej i szybciej.

Higienicznie czyste naczynia

Kto z nas lubi zmywać naczynia? Ta czynność z pewnością nie należy do ulubionych domowych obowiązków. Do tego w takim środowisku dość łatwo o namnażanie bakterii. Pozostaje więc rozwiązać problem i zdecydować się na zakup zmywarki. Jak wybrać to urządzenie? Nie będzie zaskoczeniem jeżeli powiemy, że świetnie spisze się to, które zostało wyposażone w program parowy.

W niektórych zmywarkach para bierze udział w procesie suszenia naczyń. Skutkuje to dużo bardziej błyszczącym szkłem. Jednak wygląd naczyń to sprawa drugorzędna, dużo ważniejsze jest pozbycie się niebezpiecznych drobnoustrojów. Zmywarka parowa LG dzięki innowacyjnej technologii TrueSteam™ usuwa do 99,9 procent niebezpiecznych bakterii i wirusów. Co ważne, unicestwia też te, które są uznawane za przyczynę zatruć pokarmowych. W domu, w którym są małe dzieci, taka zaleta jest nie do przecenienia.

Jak widać, para wodna może być narzędziem uniwersalnym i znajduje zastosowanie w wielu domowych sprzętach: zmywarkach, żelazkach, pralkach czy suszarkach. Urządzenia z tą technologią umożliwiają pozbycie się większości bakterii, grzybów i drobnoustrojów, i to bez dodatku chemicznych środków. Planując zakup sprzętu AGD warto więc wziąć pod uwagę modele, które wykorzystują jej wszechstronną moc.


Artykuł powstał we współpracy z marką LG.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje