Reklama

Reklama

Pięć powodów, dla których warto zainwestować w suszarkę

Praca, dojazdy, zakupy, pranie, sprzątanie, gotowanie, zajmowanie się dziećmi... Większość z nas ma sporo na głowie. A wymieniać można by jeszcze długo. Mimo to często sami komplikujemy i utrudniamy sobie życie, zamiast je ułatwiać. Jednym ze sposobów, by nasza codzienność stała się prostsza jest automatyczna suszarka. Dlaczego warto w nią zainwestować?

Suszenie prania to (dla wielu smutna) konieczność. Tym częstsza, im więcej domowników. Większość z nas najczęściej suszy tradycyjnie, co widać choćby podczas spaceru dowolnym osiedlem w mieście bądź wśród domów w mniejszych miejscowościach. Na balkonach i tarasach dominuje widok zapełnionych ubraniami sznurków i stojaków. A przecież nie zaglądamy nikomu do wnętrza, gdzie zapewne kaloryfery również pozostają pełne porozwieszanych spodni i bluzek. Innymi słowy, wciąż stawiamy na suszenie tradycyjne, nie zauważając, że w ten sposób utrudniamy sobie życie. Niepotrzebnie zajmujemy przestrzeń na balkonie, tracimy czas i energię na rozwieszanie, zastanawiamy się, czy ze zbliżającej się ciemnej chmury lunie deszcz... Tymczasem suszenie ubrań wcale nie musi być aż tak kłopotliwe - wybawieniem okazuje się automatyczna suszarka. Powodów, by rozważyć jej zakup, jest zresztą dużo więcej.

Reklama

Dzięki automatycznej suszarce zadbasz o...

...lepszą organizację przestrzeni

Tradycyjna suszarka zajmuje sporo miejsca. Pozostaje też dość niewygodna w użytkowaniu i często zawadza podczas codziennego funkcjonowania. Gdy na zewnątrz pada - musimy ją wnieść do salonu czy innego pokoju. Takiego problemu nie ma w przypadku suszarek automatycznych. Do Beko Slim istnieje możliwość dokupienia dedykowanego łącznika, dzięki któremu bezpiecznie postawimy urządzenie na pralce, zaoszczędzimy więc przestrzeń. Zarówno w łazience, jak i w pozostałych pomieszczeniach. Tym bardziej że współczesne suszarki to urządzenia niewielkie (Beko Slim ma około 60 cm szerokości, 85 cm wysokości oraz 46 cm głębokości), ale ładowne (pełny wsad wynosi do 7 kg).

...jakość delikatniejszych materiałów

Ubrania, nawet wykonane z tkanin delikatnych i wymagających szczególnej pielęgnacji, w suszarce automatycznej pozostają w pełni bezpieczne. O ile oczywiście wcześniej upewnimy się, że na metce nie znajduje się symbol przekreślonego koła wpisanego w kwadrat. Ubrania będą miękkie i przyjemne w dotyku za sprawą pompy ciepła, która umożliwia ich suszenie w niskich temperaturach (45-55°C). Do dyspozycji mamy kilkanaście programów, dedykowanych do konkretnych rodzajów materiałów. Ubrania pozostają również chronione przed uszkodzeniami, zwłaszcza w porównaniu z klasycznym suszeniem - nie są bowiem narażone na znajdujące się w powietrzu zanieczyszczenia i światło słoneczne, powodujące blaknięcie kolorów.

...własną wygodę

Na tradycyjnej suszarce mieści się ograniczona ilość rzeczy. Co więcej, by powiesić kolejne, musimy czekać, aż wyschną. Z tego powodu zrobienie kilku prań z rzędu jest niemożliwe - nie wystarczy nam bowiem miejsca na rozwieszenie tych świeżo upranych. Pamiętajmy też o większych rzeczach, jak pościel, kołdra czy ręczniki, które potrafią zająć całą tradycyjną suszarkę. Przewaga suszarek automatycznych polega na tym, że jednego dnia możemy wyprać dowolną ilość rzeczy i od razu ułożyć je w szafie. A wszystko to zrobimy w ciszy, ponieważ maksymalna głośność pracy na przykład Beko Slim to około 65 dB. Jest to poziom zwykłej rozmowy. Warto dodać, że nowoczesne suszarki pozostają niezwykle łatwe i intuicyjne w obsłudze.

...zdrowie swoje i swoich najbliższych

Suszenie prania, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, może być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Z jednej strony proszki i płyny do płukania to chemikalia, które uwalniają się w trakcie suszenia i trafia do naszego układu oddechowego. Z drugiej - większa wilgotność w powietrzu może skutkować pojawieniem się na ścianach pleśni i grzybów. Zwiększa to ryzyko wystąpienia alergii czy różnego rodzaju dolegliwości układu oddechowego i nie tylko. W przypadku suszarek automatycznych nie ma o tym mowy.

...niższe rachunki i więcej wolnego czasu

Nowoczesne suszarki cechuje wysoka klasa energetyczna, czyli A++ lub A+++. W ten sposób miesiąc użytkowania kosztuje 9-10 zł dla przeciętnego gospodarstwa domowego przy cenie 60 gr/kWh. Oszczędność prądu to jednak tylko jedna z zalet - zyskujemy również mnóstwo czasu. Zarówno na samym procesie suszenia (możemy skorzystać z opcji szybkiego suszenia i zmieścić się w niecałej godzinie), jak i rozwieszaniu ubrań. Zastanówmy się bowiem, jak długo zajmuje nam porozwieszanie wszystkiego na stojaku, zwłaszcza pojedynczych skarpetek, bielizny oraz dziecięcych ubranek. Sporo, prawda? Tymczasem wyjęcie ubrań z bębna automatycznej suszarki to kwestia kilkunastu sekund.

Artykuł z ekspozycją partnera

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje