Reklama

Reklama

Pięć sposobów na spędzenie czasu z rodziną, tak by wszyscy byli zadowoleni

Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym? Czy istnieje rozrywka, którą pokochają i dzieci, i dorośli? Przedstawiamy sposoby na wspólne spędzenie czasu z rodziną nie tylko latem.

Bardzo często rodzice skupiają się przede wszystkim na dziecku, zapominając o przyjemnościach i własnych pasjach. Tymczasem dobry rodzic musi być szczęśliwy i spełniony, w innym wypadku dopada go frustracja, co odbija się nie tylko na jego samopoczuciu, ale również na dzieciach. Jak wiadomo najmłodszych też niełatwo zadowolić. To, co nam sprawia przyjemność, bardzo często jest mało atrakcyjne dla dziecka. Jak spędzić czas, by być razem i wszystkich zadowolić?

Wodne atrakcje

Reklama

Latem jedną z najpopularniejszych form aktywności stanowią wypady nad wodę. Atrakcyjny jest zarówno wyjazd nad morze, jak i nad podmiejskie jezioro, otwarte kąpielisko, basen lub do aquaparku. Dorośli mogą się opalać, grać w karty, czytać, uprawiać sporty wodne lub grać w siatkówkę, gdy tymczasem najmłodsi będą budować zamki na piasku i moczyć się przy brzegu. Dodatkowe atrakcje oferują aquaparki. Gdy jedno z rodziców spędza z dzieckiem czas w brodziku lub na zjeżdżalniach, drugie może w tym czasie korzystać z sauny lub strefy Wellness.

Imprezy plenerowe

Popularne w ostatnich latach festiwale muzyczne zazwyczaj nie wiążą się z atrakcjami dla dzieci, choć na niektórych z nich można znaleźć specjalne strefy, w których rozrywka czeka również na najmłodszych. Łatwiej mają dzieci fanów motoryzacji. Na pewno zakochają się w zbliżającej się imprezie VERVA Street Racing, na której prezentowane są pokazy superszybkich motocykl i samochodów. Organizatorzy zadbali o przygotowanie strefy rodzinnej z dmuchanymi zamkami i symulatorami jazdy. Tymczasem na panie czekają atrakcyjne koncerty i strefa chilloutu.

Wspólne gotowanie

Za sprawą rosnącej popularności telewizyjnych show kulinarnych, wiele dzieci pokochało gotowanie. Jeśli i nasze pociechy wykazują takie zainteresowania, to warto z tego skorzystać i zachęcić je do wspólnych zabaw w kuchni. Początkowo dziecko może nam pomagać w najprostszych czynnościach, na przykład mieszać składniki. Z czasem jednak nauczy się również kroić, smażyć czy odmierzać proporcje. Gotowanie nie tylko rozwija fantazję dziecka, ale także uczy ważnej umiejętności, dzięki której stanie się bardziej samodzielne. Dla nas za to codzienna czynność z obowiązku przemieni się w zabawę i miło spędzony z dzieckiem czas.

Z dziećmi w kinie

Niektóre kina zadbały o rodziców niemowląt, którzy nie mogą bez filmów żyć. Seanse z dziećmi przystosowane są specjalnie po to, byśmy mogli komfortowo zobaczyć nowości kinowe, jednocześnie nie spuszczając z oka niemowlęcia. Podczas seansu na sali przyciszany jest dźwięk, a światło jedynie lekko przygaszane, w dodatku nikogo nie dziwi płacz malucha. Atrakcją dla nas i starszych dzieci są również seanse filmów animowanych. Współcześni twórcy, chcąc przyciągnąć jak największą widownię, starają się, by bajki były równie atrakcyjne dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dobrym pomysłem jest również zabieranie dzieci na kino plenerowe, na którym panuje nieco swobodniejsza atmosfera niż w sali kinowej.

Nauka przez zabawę

Nauka może być dla dzieci świetną atrakcją pod warunkiem, że zostanie przedstawiona w taki sposób, jak w warszawskim Centrum Nauki Kopernik. W przeciwieństwie do tradycyjnego muzeum, tam można eksponatów dotknąć, wypróbować i poznać ich działanie. Podobnym założeniem kieruje się krakowski Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Ma pomóc zrozumieć zjawiska fizyczne, umożliwia przeprowadzanie eksperymentów naukowych i uczestnictwo w różnego rodzaju warsztatach. Obydwa miejsca powstały nie tylko z myślą o najmłodszych, ale również o dorosłych, którzy z pewnością nie będą narzekać na nudę.

Czas spędzany wspólnie przez całą rodzinę nie tylko umacnia więzi, ale również pozwala rodzicom odetchnąć od trudów dnia codziennego, a dzieciom świetnie się bawić i odkrywać nowe zainteresowania. Dlatego warto szukać kompromisowych rozwiązań tak, by wszyscy byli zadowoleni z razem spędzonego weekendu.

Materiał powstał we współpracy z VERVA Street Racing.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje