Spraw sobie nietypowe święta

Coroczna przedświąteczna gorączka potrafi dać mocno we znaki. Karp niepokojąco łypie z suto zastawionego wigilijnymi potrawami stołu, a ty czujesz, że czas oznajmić, że nie jesteś zwolenniczką tradycyjnego spędzania świąt? Najwyższy czas, by spędzić święta na własnych warunkach! Koniec roku na Wyspach Kanaryjskich, na Malcie, a nawet w Indiach wybiera coraz więcej Polaków.

Wyjazd w okresie świąteczno-noworocznym - we dwoje, z dziećmi, a nawet z rodzeństwem i teściami włącznie - jest coraz częstszym wyborem wielu z nas. Co prawda ceny w tym terminie nie należą do najniższych, jednak korzyści z wyjazdu mogą znacząco złagodzić spore odchudzenie portfela.

Najbardziej przyziemne benefity? Unikasz konieczności biegania ze ścierką po domu w imię przedświątecznych porządków, których efektów nikt prócz Ciebie nie dostrzeże. Odpada także uczestnictwo w corocznym wyścigu po sklepach. Zakupy zwykle generują sporo problemów: zazwyczaj brak pomysłów, a w sklepach tworzą się ogromne kolejki. Nerwy i zgrzytanie zębami gwarantowane, a przecież to nie koniec przedświątecznej rutyny. Możesz także wykreślić z listy poszukiwanie idealnej sylwestrowej kreacji bądź przebrania na bal. Wyjazd w tym okresie to dobrowolna rezygnacja z walki o tytuł Królowej Tradycyjnych Potraw! Już nie musisz myśleć, co by było, gdyby kompot z suszu wyszedł za cierpki! Lepienie pierogów przygotowanie najlepszego makowca/ryby po grecku/łazanek to od tej pory nie twoje zmartwienie.

Wreszcie najważniejsza korzyść: unikniesz rodzinnego przesłuchania. Wszystkie znamy dobrze ten scenariusz, kiedy wysłuchujemy kolejnych pytań padających z każdej strony. Zamiast odpowiedzi nakładamy sobie jeszcze sałatki, żeby nie być zbyt niegrzecznym dla jednej z ciotek lub teściowej. "Czemu nie masz chłopaka?", "Kiedy zamierzacie mieć dzieci?", "Dlaczego wasze dzieci tak głośno się bawią?" latają nad twoją głową jak pociski, a ty coraz bardziej kulisz się w sobie.

Jak może wyglądać alternatywny scenariusz tego najbardziej magicznego czasu w roku? Przekonaj się sama!

Cisza, spokój, słońce i palmy!

Wnioskujesz o kilka dni urlopu, pakujesz do walizki letnie ubrania, sandałki, strój kąpielowy. Zamiast stać w korku na autostradzie, kierujesz się na lotnisko, by ze spokojem ducha i uśmiechem na twarzy zażywać pełni relaksu w nadmorskim kurorcie. W zależności od tego, ile dni urlopowych planujesz wykorzystać, możesz śmiało połączyć świąteczne szaleństwo z szampańską zabawą sylwestrową oraz zasłużonym wypoczynkiem pod palmami. 

Pamiętaj, że nowy rok oznacza również całkiem nowe 20 bądź 26 dni urlopowych. Eksperci portalu Wakacje.pl zauważają, że w ramach świąt występujących na przełomie roku (Boże Narodzenie, Nowy Rok, Trzech Króli) możesz "zaoszczędzić" aż 4 dni urlopu! Daj się ponieść wodzom fantazji i zaplanuj nawet czternastodniowy wypoczynek. To właśnie wtedy możesz aktywnie spędzać czas zażywając kąpieli słonecznych oraz próbując sportów wodnych i smakując nietypowych potraw. Lokalne specjały, nowe smaki, egzotyczne dania, to od tej pory twoja rzeczywistość.

Gdzie warto świętować?

Jeśli jesteś fanką wysokiej temperatury, sportów wodnych, palm i koktajli z parasolką, to warto zainteresować się kierunkami egzotycznymi. Chiny, Tajlandia, malownicze Indie czy Wietnam to kierunki, które powinnaś wziąć pod uwagę. Na portalu Wakacje.pl znajdziesz oferty wycieczek objazdowych w cenach, które nie będą biły po kieszeniach.  Powrót z przepiękną opalenizną i radością w sercu masz zagwarantowany!

Jeśli traktujesz intensywne zwiedzanie na równi z błogim leniuchowaniem, możesz pozwolić sobie na jedno i drugie korzystając z opcji 7+7. Tygodniowa "objazdówka" po Tajlandii z późniejszym siedmiodniowym wypoczynkiem albo podobna oferta na rajskim Bali brzmią jak idealny plan. Podobnie cenowo będą się przedstawiać oferty wycieczek na Kubę czy tez Wyspy Zielonego Przylądka. A może sylwester w Rio? Taka zabawa połączona ze Świętami Bożego Narodzenia opcja z pewnością brzmi kusząco dla fanek samby.

Dużą popularnością cieszą się także znane i lubiane kierunki, jak Egipt, Malta czy też Cypr. Trafionym prezentem dla siebie samej z pewnością będzie świąteczno-sylwestrowy wypad na Wyspy Kanaryjskie. Tylko 5 godzin lotu, po to żeby odpocząć pośród plaż, słońca i w temperaturze 25 stopni. Miłośniczki nietuzinkowych miejsc zakochają się w księżycowej Lanzarote, z kolei kobiety stawiające na aktywność fizyczną docenią wiatry Fuerteventury. Wolisz plaże i przyrodę? Jedź na Teneryfę, która nazywana jest często określana jest mianem "kontynentu w miniaturze".

Może warto rozważyć prezent dla siebie samej i zafundować sobie świąteczno-noworoczny wyjazd? W tej sytuacji warto się pospieszyć, gdyż ceny, jak to przed świętami,  nieubłaganie rosną, a oferty szybko znikają z zasobów biur podróży.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Wakacje.pl - porównującym oferty ponad 100 biur podróży

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje