Reklama

Reklama

Sprzęt sportowy jak dla profesjonalistów nawet o połowę taniej. To proste!

A gdyby dało się uprawiać sport na dobrym i jakościowym sprzęcie, niezależnie od zasobów finansowych? W ramach Green Friday Decathlon przypomina, że mamy taką szansę. Umożliwia to usługa Decathlon 2nd Life, dzięki której produkty zyskują drugie życie.

Prezentacja partnera

Z troską o środowisko Decathlon wprowadził usługę 2nd Life. To nowa jakość w branży sportowej. Odtąd zwrócone lub powystawowe sprzęty, w duchu idei zero waste, można odkupić po korzystnej cenie. Co ważne, firma gwarantuje, że są to produkty sprawne — sprawdzone, a w razie potrzeby naprawione przez serwisantów.

Jak działa usługa 2nd Life?

Klienci Decathlon od ponad roku mają możliwość zakupienia produktów, które pochodzą ze zwrotów, są powystawowe lub pochodzą z odkupu od klientów, w ramach usługi BuyBack. Zdarza się, że sprzęt posiada uszkodzone opakowanie, małe ryski lub niewielkie ślady użycia. Nie ma to jednak wpływu na jego parametry, sprawność i ogólne użytkowanie.

Reklama

Jak to działa? Usługa 2nd Life jest dostępna zarówno w sklepach Decathlon, jak i online. Wśród szerokiego asortymentu, liczącego łącznie ponad 5 tysięcy produktów, można zakupić wszelkiego rodzaju sprzęty - rowery, narty, hulajnogi, sprzęt fitness, elektronikę i wiele innych. Stany są uzupełniane na bieżąco, a Decathlon dokładnie zajmuje się produktami. Klienci mogą mieć pewność, że zanim dany sprzęt trafi na sprzedaż jest sprawdzany i w razie potrzeby naprawiany.

Jakie zalety ma usługa?

Oprócz oczywistych atutów finansowych, pozwalających oszczędzić pieniądze, nie można nie wspomnieć o benefitach dla środowiska.

To służy nie tylko portfelowi, ale także korzystnie działa na przyrodę: zmniejsza ilość generowanych odpadów oraz przedłuża żywotność produktów. Co więcej, produkty pochodzące z usługi Decathlon 2nd Life są także objęte gwarancją.

Co to jest BuyBack?

Decathlon zdecydował się także na skup używanych przez swoich klientów sprzętów sportowych. Zasady są proste: wystarczy zarejestrować produkt online lub przyjść bezpośrednio do sklepu. Po wstępnej wycenie, produkt zostaje poddany kontroli, tak by ustalić ostateczną kwotę odkupu.

W ramach BuyBack klient otrzymuje voucher do wykorzystania w sklepie Decathlon o wartości odkupionego sprzętu. Trzeba przy tym pamiętać, że jego wartość nie przekracza 1000 zł. Decathlon zwraca w ten sposób część wartości twojego sprzętu, a ty możesz zamienić voucher na nowy ekwipunek. Twój sprzęt zyskuje nowe życie. A co potem? Produkty z odkupu można zakupić w korzystnej cenie dzięki wspomnianej usłudze 2nd Life.

Usługa dostępna jest obecnie w wybranych placówkach Decathlon. Niepotrzebny sprzęt możemy odsprzedać w sklepach w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Gdańsku, Sosnowcu i Wrocławiu. Produkty, jakie są przyjmowane to rowery, buty narciarskie, narty, deski snowboardowe oraz hulajnogi. Na stronie Decathlon 2nd Life można na bieżąco sprawdzić jakie kategorie produktów będziemy w stanie odsprzedać w danym sklepie. Co ważne, towar, który chcemy odsprzedać nie musi być w stanie idealnym, ale musi nadawać się do dalszego użytkowania.

Zrób dobry gest dla środowiska

Skorzystaj z odkupu sprzętu sportowego BuyBack. Ekwipunek, który niepotrzebnie chowasz w szafie nie służy nikomu, a dzięki Tobie może być nadal użytkowany przez innych. Możesz też wydłużyć cykl życia sportowego sprzętu, dzięki zakupom w usłudze 2nd Life: prosto, taniej i z dbałością o środowisko.

 

Prezentacja partnera

 


materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy