Reklama

Reklama

Tak wygonisz muchy z domu. Będą uciekać w popłochu

Wszyscy wiemy, jak uciążliwe latem są insekty, które zadomowiają się naszych czterech ścianach. Ich brzęczenie i latanie koło nosa może rozzłościć nawet najbardziej cierpliwą osobę, a ich pozbycie się często wydaje się być niemożliwe. Okazuje się jednak, że są sprawdzone sposoby na to, jak wygonić z domu tych nieproszonych gości.

Jest słoneczny, ciepły dzień. Chcesz przewietrzyć swoje mieszkanie i wpuścić do niego nieco świeżego powietrza, lecz wraz z nim do twoich czterech ścian wlatują nieproszeni goście, którzy skutecznie mogą uprzykrzyć czas spędzany w domu. Każdy, kto próbował wygonić muchy ze swojego pokoju, wie, jak karkołomne jest to zadanie. Istnieje jednak niecodzienny sposób, który skutecznie zniechęci te owady do odwiedzin.

Zobacz również: Jak pozbyć się much z domu i ogródka? Sprawdzone sposoby

Reklama

Sposób na muchy? Worek z monetami!

Na jednej z brytyjskich grup na Facebooku dotyczących sprzątania domu pojawiło się pytanie dotyczące tego, jak skutecznie poradzić sobie z muchami, które wiosną i latem chętnie wlatują do naszych domów. Fani Mrs Hinch, czyli Sophie Hinchliffe, która jest brytyjską odpowiedniczką "Perfekcyjnej Pani Domu", zachwycili się jednym z niecodziennych sposobów.

Jedna z odpowiedzi sugerowała, że wszystko, czego potrzeba do wygonienia much, to trochę wody, kilkanaście monet i plastikowa torebeczka.

Zobacz również: Odstrasza owady i ułatwia zasypianie. Włóż pod poduszkę

O co chodzi z tym dość tajemniczym patentem? Otóż muchy myślą, że jest to gniazdo pszczół i dlatego trzymają się od niego z daleka. Dodatkowo nie lubią wody oraz kolorów, które powstają w wyniku odbijania się światła od monet zanurzonych w wodzie. 

W komentarzach dotyczących tej właśnie porady nie brakowało słów zachwytu tych, którzy wypróbowali sposobu z monetami i plastikowym woreczkiem. "Nie mam pojęcia, jak to działa, ale zdecydowanie działa!", "Robię to i to działa. Zrobiłem tak dzisiaj - powiesiłem woreczek przy drzwiach do oranżerii i widziałem tylko jedną muchę, warto zatem spróbować!" - pisali internauci.

A wy macie jakieś sprawdzone sposoby na skuteczne pozbycie się tych niechcianych gości?


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jak wytępić muchy | muchy | jak usunąć muchy z domu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama