Tak zabezpieczysz skórę pięt przed pękaniem. Pomoże jeden tani produkt

Skóra stóp wymaga wyjątkowego traktowania. Jest grubsza i dużo bardziej narażona na rogowacenie. Pękający naskórek w tej okolicy oraz bolesne rany są zmorą wielu osób. Na szczęście jest na to domowy, bardzo tani sposób. Wystarczy składnik, który z pewnością masz w kuchennej szafce.

Moczenie stóp w sodzie oczyszczonej jest bardzo skuteczne w walce z twardą skórą pięt
Moczenie stóp w sodzie oczyszczonej jest bardzo skuteczne w walce z twardą skórą pięt123RF/PICSEL

Lato zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie sezon na odsłonięte stopy. Po zimie warto zadbać o nie jeszcze intensywniej, by bez kompleksów móc założyć ulubione klapki czy sandałki. Niestety, wiele osób miewa problemy z rogowaciejącą skórą stóp, a nawet bolesnymi pęknięciami i ranami. Poza stosowaniem głęboko nawilżających kremów oraz balsamów, a także regularnych złuszczaniem martwego naskórka, warto zastosować trik, który zabezpieczy pięty przed uszkodzeniami. Z pomocą przychodzi niezastąpiona i wszechstronnie działająca soda oczyszczona.

Domowe sposoby na popękane pięty

Skóra na piętach ulega uszkodzeniom szczególnie wtedy po sezonie jesienno-zimowym - gdy nosimy niezbyt przewiewne obuwie. Ponadto miewają z tym problem osoby pokonujące dziennie dużo kroków oraz ci, którzy nagminnie używają tarki do stóp. Zanim zaczniesz leczyć popękane stopy dowiedz się co zrobić, by nie dopuścić do bolesnych podrażnień.

Istnieje kilka domowych trików, które zabezpieczą skórę stóp przed pękaniem
Istnieje kilka domowych trików, które zabezpieczą skórę stóp przed pękaniem 123RF/PICSEL

Pomoże w tym domowej roboty preparat na bazie sody oczyszczonej, który zmiękcza twardą skórę stóp, za tym samym minimalizuje ryzyko jej pękania. Ponadto ze względu na swój zasadowy charakter wspomaga usuwanie martwego naskórna, działa złuszczająco i rozjaśniająco. Skóra po zastosowaniu kuracji na bazie sody będzie gładka, aksamitna w dotyku.

Soda oczyszczona na twarde pięty

Na bazie sody możesz przygotować peeling, który świetnie złuszczy martwy naskórek na stopach
Na bazie sody możesz przygotować peeling, który świetnie złuszczy martwy naskórek na stopach123RF/PICSEL

Podczas stosowania preparatów z sody oczyszczonej na stopy należy pamiętać o regularności - taki domowy zabieg warto wykonywać raz w tygodniu. Sodowy zmiękczacz do stóp można przygotować w formie peelingu lub też wykorzystać go podczas kąpieli.

Peeling do stóp na suche pięty

Aby przygotować peeling do stóp należy zmieszać dwie łyżki sody oczyszczonej z jedną łyżką wody, tak by otrzymać gęstą pastę. Uzyskaną papkę wcieramy w stopy i pozostawiamy na około 5-10 minut. Po tym czasie zmywamy wodą. Potem zmiękczony naskórek dobrze jeszcze delikatnie zetrzeć pumeksem lub tarką. Na koniec wcieramy krem lub balsam do stóp.

Kąpiel z sodą oczyszczoną na suche pięty

Podobny efekt uzyskasz mocząc stopy w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Miskę napełnij ciepłą wodą, a następnie wsyp dwie łyżki tego proszku i wymieszaj. Stopy mocz przez około 10-15 minut. Po tym czasie - podobnie jak w przypadku peelingu - użyj tarki i zaaplikuj krem.

W stosowaniu sody oczyszczonej na stopy ważna jest regularność. Peeling lub kąpiel stosuj raz w tygodniu
W stosowaniu sody oczyszczonej na stopy ważna jest regularność. Peeling lub kąpiel stosuj raz w tygodniu 123RF/PICSEL
Zdanowicz pomiędzy wersami. Odc. 59: Ewa MingeINTERIA.PL
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}