Reklama

Reklama

U szefowej pod obcasem

Menedżer i przetwory

Reklama

Kobiety wcale nie muszą naśladować mężczyzn. Mają wystarczająco wiele zalet, które mogą wykorzystać w skutecznym i efektywnym zarządzaniu. To przede wszystkim empatia, umiejętność komunikowania się z innymi i docenianie ludzi. Mają nie tylko większe wyczucie w kontaktach międzyludzkich, ale bardziej zależy im na atmosferze pracy.

- Moja szefowa jest spokojna i życzliwa. Nie ingeruje w moją pracę bez potrzeby. Za to dużo rozmawia z pracownikami i to na różne tematy, nie tylko zawodowe. Myślę, że mężczyzna by tak nie robił - mówi Emilia, która pracuje w ośrodku zdrowia, a swoją szefową ceni nie tylko jako doskonałego lekarza, ale też kobietę, która przy licznych obowiązkach ma czas na robienie przetworów.

Kobiecy styl zarządzania

Kobiety więcej czasu poświęcają nieformalnym rozmowom i nawiązywaniu więzi. W czasach, kiedy menedżer staje się coraz bardziej osobą integrującą, motywującą oraz organizującą komunikację, takie staje się cennym elementem pracy.

Cechy pogardzane przez menedżerów starej szkoły, a charakterystyczne dla kobiecego stylu zarządzania okazują się coraz bardziej wartościowe. Są to: intuicja, kompetencje społeczne, zdolność komunikacji i orientacji na współpracowników. Najlepsze efekty osiągają osoby, które potrafią stosować męskie wzorce zachowań, przy jednoczesnym wykorzystywaniu cech kobiecych.

Izabela Grelowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje