Reklama

Reklama

Zakupy na promocjach. Ile możesz zaoszczędzić i jakie perełki możesz upolować?

Przełom lata i jesieni nieprzypadkowo jest czasem, kiedy ruszają akcje rabatowe i promocyjne. Wszak gdy dzieci wracają do szkoły, a za oknem zmienia się aura, potrzebujemy nie tylko zadbać o cieplejszą garderobę, ale także o mieszkanie (październik to świetny czas na remont), samochód (warto wcześniej pomyśleć o zimowych oponach) czy ogród.

Na szczęście jakość nie musi iść w parze z wysoką ceną, a zakupy nie zawsze muszą wiązać się z dużym finansowym obciążeniem. W poniższym tekście zdradzamy kilka sprawdzonych i bezpiecznych patentów na tańsze kupowanie. Tej jesieni i ty możesz zostać królem promocji!

Podstawową zasadą udanych zakupów na promocjach jest planowanie. Oczywiście, czasem warto dać się porwać chwili i wyjątkowo niskiej cenie, ale lepiej wyrobić sobie nawyk tworzenia list zakupowych.

Jedna z nich może obejmować produkty, które kupujemy regularnie (np. ulubiona karma naszego psa, chemia gospodarcza, środki czystości) - jeśli zauważymy, że któryś z nich jest aktualnie w promocji, dobrze od razu zdecydować się na zakup. Kolejna lista powinna zawierać rzeczy, które planujemy kupić, ale czekamy na odpowiedni moment (zastrzyk gotówki, korzystną cenę, kod rabatowy). To mogą być elementy garderoby - np. wełniany płaszcz, elektronika (konsola do gier, nowy smartfon) czy sprzęty AGD (dobry ekspres do kawy, robot kuchenny). I tu mechanizm działania jest taki sam - kiedy zauważymy, że cena wymarzonego produktu jest naprawdę korzystna, nie powinniśmy zastanawiać się zbyt długo. Standardowe obniżki to ok. 20-30 proc., ale zdarza się, że na takich przemyślanych zakupach zaoszczędzimy jeszcze więcej. Pamiętajmy też, że część artykułów sezonowych znacznie tanieje tuż po sezonie!

Reklama

W oszczędzaniu pomogą nam również kody rabatowe i kupony zniżkowe, dzięki którym zapłacimy za wybrane produkty średnio 25 proc. mniej. Udostępniają je co jakiś czas magazyny lifestyle’owe, kodów możemy szukać także na specjalnie do tego przeznaczonych stronach internetowych.

Zanim wybierzemy się do centrum handlowego, warto sprawdzić, czy nie ma obecnie żadnej akcji promocyjnej. Czasem opłaca się poczekać kilka dni, by cieszyć się zakupami w niższej cenie. Co jakiś czas organizowane są specjalne, zazwyczaj weekendowe, festiwale promocji i obniżek - dobrze zawczasu sprawdzić, kiedy odbędzie się najbliższy i odpowiednio się do niego przygotować.

Doskonałym sposobem na wprowadzenie oszczędności są zakupy przez internet, dzięki którym w kieszeni zostają nam pieniądze, które przeznaczylibyśmy na dojazd. Pamiętajmy, że dużą wartość ma także czas, a na zakupy online tracimy go nieporównywalnie mniej w stosunku do zakupów tradycyjnych.

Niezwykle przydatną i opłacalną opcją w przypadku zakupów internetowych jest darmowa dostawa i darmowy zwrot (wszak przesyłka może kosztować nawet 20 złotych!). Taką możliwość oferuje Allegro Smart! - program największej polskiej platformy handlowej, za pośrednictwem której kupimy właściwie wszystko. Na Allegro swoje produkty wystawia bowiem aż 117 tys. firm, co daje zawrotną liczbę 164 mln ofert (ponad 100 mln z nich oferuje opcje Smart)!

Żeby cieszyć się darmową dostawą do ponad 25 tys. automatów paczkowych i punktów zwrotu, wystarczy wykupić abonament na stronie Allegro Smart!. Roczny kosztuje 49 złotych (tylko 4,08 zł miesięcznie), a miesięczny 8,99 zł i uprawnia do darmowych dostaw i zwrotów przy każdym zamówieniu przekraczającym 40 złotych. Zapłacić za abonament możesz kartą, przelewem lub BLIKIEM.

O tym, jak duża jest to oszczędność, przekonać można się, patrząc na konkretne dane: klienci Allegro Smart! tylko w pierwszej połowie tego roku zaoszczędzili 540 mln zł, a od uruchomienia Smart! w 2018 r. ich łączne oszczędności przekroczyły już 1 mld rocznie!

Ale Allegro Smart! to nie tylko oszczędności związane z dostawą. Opcją Smart! Okazje będą zachwyceni wszyscy miłośnicy promocji. Do stron z najlepszymi, czasem limitowanymi, ofertami mają dostęp tylko użytkownicy Allegro Smart! i to właśnie oni wiedzą o korzystnych ofertach jako pierwsi! 

Nowe Limitowane Smart! Okazje pojawiają się codziennie o godz. 20.00. Są specjalnie oznaczone i widzą je tylko abonenci Allegro Smart! Smart! okazje dotyczą m.in. artykułów codziennego użytku, kosmetyków, książek, ubrań, sprzętu elektronicznego i AGD. Do tej zakładki warto zaglądać regularnie, ponieważ baza promocji aktualizowana jest codziennie. Wśród oferowanych okazji znajdziemy przedmioty ze wszystkich kategorii: od elementów wyposażenia wnętrz, przez kosmetyki, zabawki aż po elektronikę. A nuż będzie to wymarzona pozycja z naszej listy w oszałamiająco niskiej cenie?

Była już mowa o stacjonarnych festiwalach promocji i obniżek. Okazuje się jednak, że największy z takich festiwali odbywa się online. Mowa o Allegro Smart! Week, który w tym roku potrwa od 28 września do 4 października i pozwoli zaoszczędzić użytkownikom Allegro Smart! aż do 70 proc.! Na czym dokładnie będzie polegało to święto okazji?

W akcji biorą udział produkty ze wszystkich kategorii, dzięki czemu z obniżek będzie mógł skorzystać praktycznie każdy użytkownik Allegro Smart!. Każdego dnia na stronie pojawiać się będą limitowane oferty specjalne, dlatego należy wykazać się czujnością i refleksem. Wybrane Limitowane oferty na Smart! Week będą widoczne z wyprzedzeniem na stronie Allegro już od 21 września. Począwszy od 27 września każdego dnia będą pojawiać się pozostałe Limitowane oferty, dlatego, by upolować najlepsze okazje, warto zaglądać na stronę każdego dnia.

Zakupu Limitowanych ofert na Smart! Week będzie można dokonać tylko od wskazanego dnia i od określonej godziny, która nie będzie podana z wyprzedzeniem. Jak zatem nie przegapić najlepszych ofert? Na kilka godzin przed startem oferty, interesujące nas produkty będzie można dodać do obserwowanych. Allegro 20 min przed rozpoczęciem sprzedaży wyśle powiadomienie (mailowe lub powiadomienie push na telefon), a przy promocyjnych ofertach pojawi się informacja o dokładnej godzinie startu sprzedaży. Równocześnie na stronie akcji będą widoczne pozostałe oferty nielimitowane dostępne w sprzedaży cały czas, aż do wyczerpania zapasów.

W ubiegłym roku największym powodzeniem wśród uczestników Allegro Smart! Week cieszyły się telewizory, laptopy, konsole, garnki i perfumy renomowanych marek. Ale organizatorzy deklarują, że w tym roku oferta będzie dużo szersza, a różnorodność dostępnych w promocyjnych cenach produktów olbrzymia. Na Allegro mają bowiem wszystko, czego klient zapragnie!

Kolejnym pomysłem na oszczędności podczas zakupowego szaleństwa są porównywarki cen, dzięki którym z łatwością sprawdzimy, gdzie uda nam się kupić najtaniej konkretny produkt. Ich wadą jest jednak to, że nie są w stanie zgromadzić wszystkich ofert i nie zawsze uwzględniają czasowe promocje.

Dobrym sposobem na promocyjne zakupy są też Newslettery. Wiele sklepów za dopisanie się do nich oferuje jednorazowe zniżki (do 30 proc.). Ale to nie wszystko - subskrybując Newsletter (np. Allegro) będziesz na bieżąco ze wszystkimi akcjami rabatowymi oraz okazyjnymi ofertami.

Reasumując, by w pełni korzystać z promocji, a co za tym idzie regularnie oszczędzać, wystarczy nieco wiedzy, uważności i cierpliwości. Każdy z nas może stworzyć swój system z wykorzystaniem dostępnych narzędzi, opisanych w tym artykule. Różnicę poczujemy już po pierwszym miesiącu, patrząc z zadowoleniem na stan konta.

Artykuł z ekspozycją partnera

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: promocje | oszczędzanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje