Reklama

Reklama

Czy związek na odległość ma sens?

Związek dwojga ludzi to pewien układ, który wymaga wiele wysiłku, troski, uczuć oraz zaangażowania. Jest to relacja partnerska, wiążąca się z pokonywaniem wielu przeszkód i problemów, ale dająca w zamian ogromną satysfakcję i wiele radości. Co jednak ze związkami osób, które dzielą setki kilometrów?

Trudna sztuka kochania

W dobie gwałtownych zmian i szybkiego tempa życia, związki na odległość stają się coraz popularniejsze. Przyczyn takiego stanu może być wiele, jednak relacje te wprowadzają mnóstwo zaburzeń w związku, w pewien sposób, zniekształcając uczucie. Decyzja o życiu w związku na odległość jest sprzeczna z potrzebą stałego przebywania w obecności ukochanej osoby. Mimo wszystko nie brakuje takich, którzy nie boją się zmierzyć się z czasem i odległością.

Uczucia rządzą

Wiele osób zarzeka się, że nie byłyby w stanie zdecydować się na związek na odległość. Są jednak i tacy, którzy próbują. Jednym się udaje, innym nie. Tak czy inaczej, do takiej uczuciowej inwestycji potrzebny jest silny charakter. To on pomoże wytrwać, pozostać wiernym i uczciwym w takich relacjach.

Reklama

Podstawą do związków na odległość jest, przede wszystkim, głębokie uczucie, ale także ogromna dawka zaufania, bezinteresowności, troski oraz silna empatia i wzajemne zrozumienie.

Na obojętność - rozstanie

Utrudniony kontakt z drugą osobą osłabia uczucie i powoduje obojętność - jest to zjawisko bardzo powszechne, jeśli chodzi o relacje przyjacielskie czy koleżeńskie. To problem nieobcy także parom tworzącym związek na odległość. W wielu przypadkach nie ma na to rady i wówczas, najgorszym rozwiązaniem jest usilne trwanie w takim stanie.

Sama w wielkim mieście

Może się wydawać, że rozstanie, w przypadku takich par , jest łatwym krokiem, ponieważ w ich życiu nic się nie zmieni. Wręcz przeciwnie, jest to bardzo trudna decyzja. Silna miłość i przyjaźń, przywiązanie i świadomość, że "ktoś tam gdzieś jest" powodują, że rozstanie staje się wyrokiem, skazującym na samotność.

Wiele osób będących w takich właśnie związkach, uważa się za singli. Brak poczucia normalności w kategoriach towarzyskich sprawia, że silnie odczuwają samotność potęgowaną tęsknotą. I zdarza się, że żyją tylko wspomnieniami, zamykając się na nowe znajomości. Bywa jednak, że osoby takie, zaczynają poszukiwać innych rozwiązań, decydując się nierzadko na zdradę.

Temat rzeka

Trudno generalizować mówiąc o miłości na odległość i skłaniać się ku jednej opinii na ten temat, warto jednak, przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu takiego wymagającego związku, przeanalizować wszystkie za i przeciw.

Aleksandra Kaczmarek

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje