Dziewczyny kochają F1!

Kilka lat temu Formuła 1 była niszową dyscypliną sportu, posiadającą elitarne grono fanów. Cykl prestiżowych, międzynarodowych Grand Prix został zapoczątkowany w Europie w 1950 roku. Dzisiaj zainteresowanie wyścigami diametralnie wzrosło. Zobacz 10 powodów, dla których tym sportem interesują się również kobiety.

Kierowcy

Najmocniejszym powodem, dla którego kobiety z taką ciekawością oglądają każdy wyścig są oczywiście... kierowcy. Brytyjczyka Jensona Buttona, Hiszpanów: Fernando Alonso oraz 20-latka Jaime Alguersuari podziwiamy nie tylko za ich talent, ale także (a może głównie?) za urodę.

Reklama

- Trzeba powiedzieć, że dzięki przystojnym kierowcom nie przegapiłam żadnego wyścigu. Wierzę też, że popularny Fin Kimi Raikkonen wróci do startów w F1 - mówi 21-letnia Anna.

Oprócz tego wzrasta zainteresowanie życiem prywatnym kierowców, a przede wszystkim ich związkami z gwiazdami i modelkami. Wspomniany Kimi Raikkonen jest mężem fińskiej modelki Jenni Dahlman. Tabloidy nie ustają w spekulacjach na temat jego domniemanych zdrad i skłonnościach do alkoholu.

Patriotyzm

Trzeba przyznać, że to głównie dzięki Robertowi Kubicy płeć piękna dostrzegła wyjątkowe aspekty tej dyscypliny. Niestety jak na razie Kubica jest jedynym w historii Polakiem, który startuje w F1. Jest także pierwszym naszym rodakiem, który stanął na najwyższym stopniu podium podczas wyścigu.

- Podziwiam jego pasję i poświęcenie. Zaczynał w wieku 6 lat od gokartów, cztery lata później był już mistrzem juniorów - chwali Marta, 45-letnia chemiczka.

Dzięki swojemu talentowi i ciężkiej pracy szybko awansował, aby w 2006 roku trafić do Formuły 1. Kierowca w wywiadach powtarza, że teraz robi, to co kocha, to o czym zawsze marzył. Jednak uważa, że powinno się po cichu robić swoje bez zbędnego szumu w mediach, kreowania nadziei, a dopiero potem zaskoczyć wynikiem. I jak tu go nie lubić?

Samochody

Patrzenie na pięknie zaprojektowane, drogie i szybkie samochody z pewnością wielu kobietom sprawia przyjemność. Jak wiadomo Formuła 1 to najlepsza kategoria wyścigowa w sportach samochodowych.

- Kierowcy mają do dyspozycji świetne jednoosobowe bolidy, koszty ich budowy i testów wynoszą ponad 100 milionów dolarów- mówi z zachwytem Alicja, studentka medycyny.

Zawrotna prędkość

Dzięki nowoczesnej technologii pojazdy Formuły 1 osiągają szybkość nawet do 330 km/h. Zaś przyspieszenie jest kilkukrotnie szybsze niż w normalnych samochodach. Wydawać by się mogło, że przy takiej prędkości hamowanie będzie zajmowało sporo czasu. Nic bardziej mylnego. Kierowcy osiągając prawie 300km/h są w stanie zatrzymać się w 3,5 sekundy! Wiecie, jak kobiety cenią u mężczyzn wyczucie czasu...

Rywalizacja

Ubrani w specjalne kombinezony i kaski kierowcy walczą o puchar oraz punkty w klasyfikacji końcowej. Upragnione podium, sława i uznanie to właśnie, to czego pragnie nie tylko każdy kierowca, ale właściwie każdy mężczyzna. Rywalizacja sprawia, że wyścigi stają się ciekawsze. Mówi się, że "za mundurem panny sznurem", ale na wyścigowy kombinezon też warto czasem zwrócić uwagę. Nie mówiąc już o tym, że stężenie testosteronu w powietrzu niewiele kobiet pozostawia obojętnymi na uroki brzydszej płci...

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje