Reklama

Reklama

Hula hop na piękne kobiece kształty!

Na pewno każda z nas pamięta z dzieciństwa zabawy z hula hop. W połowie ubiegłego wieku na punkcie kolorowych kół oszalała cała Ameryka, po niej Europa. Po latach spędzonych na strychach i w piwnicach hula hop znów wraca do łask!

Entuzjaści hula hop co roku świętują World Hoop Day, gdyż świetnie wiedzą, że kilkanaście minut regularnych ćwiczeń z plastikową obręczą wyszczupli talię i biodra, a także korzystnie wpłynie na kręgosłup. Skąd takie efekty? By utrzymać koło na wysokości talii, trzeba mocno napinać mięśnie brzucha, które dzięki temu odzyskują sprężystość.

Trening dla kłopotliwych partii ciała

Dove wraz z instruktorką fitness Joanną Żytecką opracował sześcioczęściowy trening z hula hopem, przeznaczony specjalnie dla "kłopotliwych partii ciała", takich jak uda, brzuch i pośladki. Ćwiczenia te możesz dowolnie łączyć wedle własnego uznania i poziomu sprawności. Wynik to wyraźnie ujędrnione kobiece kształty po zaledwie kilku tygodniach.

Reklama

Ćwiczenia 1: szczupła talia

• Stań w rozkroku, stawiając stopy nieco szerzej niż szerokość bioder. Wciągnij brzuch, wyprostuj plecy i lekko ugnij nogi w kolanach. Umieść hula hop na wysokości talii.

• Staraj się rytmicznie kręcić hula hopem wokół bioder. Trzymaj ręce w górze dla lepszej równowagi.

Powtarzaj to ćwiczenie tak często, jak tylko masz ochotę!

Ćwiczenie nr 2: jędrne uda i pośladki

• Stań w rozkroku na szerokość bioder. Postaw hula hop pionowo na ziemi przed sobą i połóż na nim ręce. Przenieś ciężar ciała na jedną nogę i lekko ugnij ją w kolanie.

• Wciągnij brzuch i unoś powoli prawą nogę z ziemi na bok. Noga, którą podnosisz powinna być wyprostowana, a palce skierowane przed siebie. Pozostań w tej pozycji przez kilka sekund, a potem powoli przenieś nogę do poprzedniej pozycji.

Powtórz to ćwiczenie 10-12 razy po każdej stronie.

Ćwiczenie nr 3: płaski brzuch

• Przełóż hula hop za ramiona, pod łopatki i połóż się na plecach. Unieś nogi pod kątem 90° i mocno złap hula hop obiema rękami.

• Ściągnij mięśnie brzucha (twój pępek powinien nieco schować się do środka) i unieś górną część ciała jak najwyżej możesz, jednocześnie wydychając powietrze. Twoja broda jest skierowana ku górze, od klatki piersiowej. Wydychając powietrze, powoli opuszczaj górną część ciała na ziemię. Cała siła powinna pochodzić z mięśni brzucha. Staraj się nie kołysać.

Powtórz to ćwiczenie 12-15 razy.

Ćwiczenie nr 4: piękny dekolt

• Stań w rozkroku, stawiając stopy mniej więcej w równej linii z ramionami. Chwyć hula hop obiema dłońmi i wyciągnij ręce przed siebie na wysokości ramion. Pochyl nieco łokcie.

• Wciągnij mocno brzuch i wyprostuj plecy, ściskaj hula hop przed klatką piersiową, aż będzie mieć owalny kształt. Utrzymaj tę pozycję przez 5-10 sekund, a następnie rozluźnij się.

Powtórz to ćwiczenie 8-10 razy.

Ćwiczenie nr 5: zgrabne ramiona

• Wyprostuj rękę na wysokość ramion i połóż hula hop na nadgarstku.

• Kręć rytmicznie hula hopem wokół nadgarstka, przesuwając go w stronę ramienia i z powrotem.

Powtórz to ćwiczenie 20 razy po każdej stronie.

Ćwiczenie nr 6: zdrowy kręgosłup

• Stań w rozkroku, stawiając stopy nieco szerzej niż na szerokość bioder. Ugnij lekko kolana i unieś hula hop nad głowę, trzymając je w wyprostowanych rękach. Powinnaś nisko trzymać ramiona.

• Wciągnij lekko brzuch i przechyl górną część ciała w bok. Utrzymaj tę pozycję przez chwilę, powróć do pionu i powtórz to samo z drugiej strony.

Powtórz to ćwiczenie 6-8 razy po każdej stronie.

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje