Reklama

Jak wybrać odpowiedni krem pod oczy?

Skóra w okolicach oczu pozbawiona jest niemal całkowicie gruczołów łojowych. By oczy były odpowiednio podkreślone i wyeksponowane, należy właściwie pielęgnować delikatne partie wokół nich.

Odpowiednie kremy nawilżające powinny stosować już dwudziestolatki, zanim pojawią się pierwsze zmarszczki. Jeśli do twarzy nie używamy kremu matującego, pod oczy możemy stosować ten sam, którym ją nawilżamy. Krem należy wklepywać opuszkami palców od kącika oka do zewnątrz pod oczyma i od zewnątrz do środka na górnej powiece aż pod brwi. Nakładając w ten sposób kosmetyk, dodatkowo wykonujemy mikromasaż wrażliwych okolic udrażniający krążenie limfy, zmniejszający zasinienia i obrzęki pod oczami.

Nawilżanie, oczyszczanie

Po 25. roku życia nawilżanie już nie wystarcza. W tym czasie powstają pierwsze, czasami niewidoczne jeszcze, zmarszczki. Kremy dla kobiet po trzydziestce powinny zawierać substancje odżywiające i ujędrniające skórę.

Reklama

Dla dojrzałej skóry idealne będą kosmetyki wygładzające zmarszczki i wspomagające produkcję kolagenu. Do bardzo dojrzałej warto stosować kremy z drobinkami złota, rozświetlające skórę i rozpraszające światło.

Równie ważne, co odpowiednia pielęgnacja, jest oczyszczanie. Tak jak w przypadku całej skóry twarzy, nie należy pozostawiać na noc niezmytego makijażu. Wybierając płyn do demakijażu, trzeba zwrócić uwagę, czy jest przeznaczony do zmywania wodoodpornej maskary, jeśli takiej używamy. Jeżeli nosimy soczewki kontaktowe, potrzebujemy także odpowiedniego płynu do demakijażu.

Cienie i opuchnięcia

Częstym probleme są cienie pod oczami, bądź opuchnięte powieki. W pierwszym przypadku pracę naczyń limfatycznych wspomogą, a tym samym zmniejszą cienie, odpowiednie kremy. Cienie pod oczami to efekt cienkiej skóry, przez którą przebijają naczynka krwionośne, dlatego trudno całkowicie zlikwidować ten problem.

Jeśli problemem są cienie, pomóc mogą także kompresy z naparu lipy lub świetlika lekarskiego. Najskuteczniejszy jednak jest... korektor pod oczy.

Opuchnięte powieki to często efekt niewłaściwej diety, stresu lub zmęczenia. Pomoże odpowiedni krem. Można zastosować także kompresy z rumianku lub herbaty.

Cienka i wrażliwa skóra wokół oczu starzeje się szybciej, niż twarz, zmarszczki wokół oczu są jednymi z pierwszych, które się pojawiają. Częste mrużenie oczu spowodowane brakiem okularów przeciwsłonecznych przyspiesza te procesy. Warto odpowiednio zadbać o te okolice, żeby móc długo cieszyć się promiennym spojrzeniem, które nie dodaje nam lat.

AP

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy