Reklama

Reklama

Jesteś niska? Sprawdź, jak się ubrać!

Podajemy kilka prostych tricków, dzięki którym będziesz wyglądała na wyższą!

1. Wszystko w jednym kolorze

Monochromatyczny strój to bardzo prosta technika, dzięki której będziesz wyglądała na nieco wyższą. Jest idealna dla pań o drobnej figurze - linia sylwetki jest spójna, wyraźnie zaznaczona, wertykalna. Do takiej stylizacji warto wykorzystać ciemne kolory - chociaż niekoniecznie czerń. Doskonale sprawdzi się bordo, granat, ciemna zieleń. Aby jednolita kreacja nie okazała się nudna, należy zwrócić baczniejszą uwagę na ciekawy krój i zadbać o oryginalne dodatki.

2. Dekolt " w serek"

Dekolty typu V są doskonałe niewysokich pań. Pionowy układ takiego dekoltu optycznie wydłuża sylwetkę, sprawiając, że nosząca go osoba wygląda na wyższą i szczuplejszą. Efekt będzie jeszcze silniejszy jeśli połączymy go z pionowymi liniami, czyli wertykalnymi deseniami, szwami aplikacjami.

Reklama

3. Pionowe linie

Pionowe linie wyszczuplają, ale panie o drobnej budowie powinny pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Lepiej unikać zbyt szerokich pasków - będą się wydawały nieproporcjonalne w stosunku do sylwetki. Korzystniejsze będą drobniejsze prążki i to stosowane z umiarem - pasiasta bluzka założona do pasiastej spódnicy to trochę za dużo.

Oczywiście pionowe linie to nie tylko paski - szwy, lamówki, wertykalne aplikacje z cekinów i nadruki pomogą uzyskać ten sam efekt.

4. Nie - dla wielkich torebek

Ogromne torebki są wprawdzie modne, ale zostawmy je paniom o potężniejszej budowie. Gigantyczna torba może całkowicie zdominować wizerunek drobnej osoby, dlatego lepiej wybrać model, który nie będzie zaburzał proporcji.

5. Proste nogawki

Spodnie o prostym kroju optycznie wysmuklają sylwetkę. Unikaj spodni z zaszewkami, z mankietami przy nogawkach, oraz z dużymi naszywanymi kieszeniami.

6. Pasek

Unikaj pasków szerokich lub kontrastujących z resztą stroju. Taki rzucający się w oczy pasek podzieli twoją sylwetkę na dwie części, a przez to optyczne ją skróci.

7. Wysokie obcasy

To najprostszy sposób, aby błyskawicznie dodać sobie kilka centymetrów. Buty na wysokich obcasach sprawiają, że nogi wyglądają na dłuższe, a sylwetka lepiej się prezentuje. Jeśli masz trudności z chodzeniem na szpilkach, wybierz buty na koturnie - są stabilniejsze i łatwiej w nich zachować równowagę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy