Reklama

Reklama

Kiedy rozglądamy się za macho?

W czasie dni płodnych kobiety częściej fantazjują na temat panów o zdecydowanie męskich rysach twarzy, donoszą naukowcy z Uniwersytetu Colorado.

Kobiety będące w związkach z mężczyznami nie będącymi chodzącym utożsamieniem typowych męskich cech są bardziej skłonne do fantazjowania o stuprocentowych mężczyznach niż te, które już są w związku z facetem w typie Georga Clooneya.

Czyżby znowu chodziło o "odpowiednie geny"? Prawdopodobnie tak. Naukowcy postanowili zatem zbadać, czy mężczyźni bardziej inteligentni stają się atrakcyjniejsi dla pań mających akurat dni płodne. Okazało się, że męska inteligencja ani na jotę nie uczyniła panów bardziej pożądanymi. Badacze nie kryją zdziwienia, a zjawisko nazywają "tajemniczym".

Panowie nie powinni się jednak martwić - te wyniki nie oznaczają, że mężczyźni o subtelniejszej urodzie są mniej atrakcyjnymi partnerami.

"Efekt płodności" pojawia się tylko wtedy, kiedy kobiety oceniają męski seksapil. Kiedy mowa wyborze partnera do stworzenia trwałego związku, kobiety go nie okazują, pociesza prowadzący badania Steven Gangestad.
IG

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje