Reklama

Reklama

Najgłośniejsze rozstania 2009 roku

Te związki wydawały się być idealne. Tysiące fanów śledziło miłosne losy swoich ulubieńców i nabierało przekonania, że prawdziwa miłość jest jednak możliwa. A jednak te z pozoru szczęśliwe pary rozeszły się, nierzadko w dramatycznych okolicznościach.

Edyta Górniak i Dariusz Krupa

Reklama

Poznali się w 2001 roku w Nowym Jorku, cztery lata później wzięli ślub. Wydawało się, że po wielu nieudanych próbach Edyta znalazła swój idealny związek. Razem przetrwali ataki prasy brukowej, próby szantażu, problemy zdrowotne Darka, w końcu związek zabiła... proza życia. "Siedzieliśmy w domu... gasłam" - powiedziała Edyta w jednym z wywiadów. Nieustanna kontrola i nadopiekuńczość męża w końcu na tyle obrzydły artystce, że postanowiła zabrać kilka drobiazgów i wyprowadzić się z domu. Teraz może na nowo rozpocząć poszukiwania idealnego związku, czyli takiego, który "będzie spontaniczny, roześmiany, ciągle zakochany".

Amy Winehouse i Blake Fielder-Civil

Określenie "kochankowie z piekła rodem" przylgnęło do tej pary nie bez powodu. Regularne bijatyki, uzależnienie od narkotyków, seksualne orgie i zdrady z obu stron składały się na dość nietypowy obraz pożycia małżeńskiego. Związek stanowił idealną pożywkę dla brukowców - Amy i Blake produkowali skandale niemal hurtowo - jednak na artystkę miał silnie destrukcyjny wpływ. To właśnie Blake, narkoman i przestępca, wciągnął Amy w heroinowy nałóg. Rozwód orzeczony w lipcu tego roku został przyjęty z ulgą przez wszystkich, którym zdrowie Amy leży na sercu.

Kayah i Sebastian Karpiel-Bułecka

Ten związek przez cały czas swego trwania był owiany tajemnicą, nie inaczej było również z rozstaniem.

Spekulacjom, kto kogo rzucił i dlaczego, nie było końca. Najpopularniejsza teoria głosiła, że parę poróżniła kwestia dzieci - Sebastian chciałby mieć liczne potomstwo, a Kayah nie ma już ochoty na macierzyństwo. Inna wersja głosi, że kluczowe były kwestie religijne - piosenkarka wykazuje coraz większe zainteresowanie kabałą, czego jej partner nie akceptował. Nie bez znaczenia był też fakt, że artystka nie rozwiodła się z Rinke Rooyensem, ojcem jej dziecka.

Mel Gibson i Robyn Moore

Przez niemal trzy dekady uchodzili za wzorowe małżeństwo - niezły wynik jak na hollywoodzkie środowisko, gdzie rozwody są chlebem powszednim. Niestety po 29 latach i tę parę dosięgnął kryzys. Wszystko z winy Mela, który nie tylko zaczął nadużywać alkoholu, ale dał się przyłapać fotoreporterom z rosyjską kochanką Oksaną. To ostatnie wydarzenie przeważyło szalę goryczy i para, która ma siedmioro dzieci, postanowiła się rozstać.

Mel, który deklaruje silne przekonania religijne (potępia antykoncepcję, aborcję, teorię ewolucji i homoseksualizm, a podczas kręcenia "Pasji" każdy dzień rozpoczynał od mszy św.), jeszcze niedawno wygłaszał sentencje w rodzaju: "Niech Bóg ma w swojej opiece tego, kto nie wie, jak ważna jest rodzina". Oczywiście nie jest jedynym obrońcą wartości rodzinnych, który uległ wdziękom młodziutkiej kochanki. Wygląda jednak na to, że pozostał wierny swoim przekonaniom odnośnie antykoncepcji, bo 30 października jego nowa partnerka urodziła córeczkę.

Edyta Herbuś i Maciej Kawulski

Rozstali się dobrych kilka miesięcy temu, ale dopiero w grudniu Maciej Kawulski potwierdził oficjalnie, że nie są już razem. Karatece nie podobał się styl życia Edyty. Ponoć jako człowiekowi spoza show-biznesu trudno mu było znieść z jej popularność. Dużym problemem była też zazdrość, bo tancerka nie unikała towarzystwa innych panów. Cóż, kiedy Edyta mówiła, że marzy o ślubie, Maciej zdecydowanie oświadczył, że nie ma zamiaru się żenić. Nic dziwnego, że tancerka rozglądała się za mężczyzną, który pomógłby jej zrealizować marzenie.

Rihanna i Chris Brown

Okoliczności tego rozstania, były niezwykle dramatyczne. Piosenkarz dotkliwie pobił swoją dziewczynę lutym tego roku, na kilka dni przed rozdaniem nagród Grammy. Sprawa trafiła do sądu. Chris został skazany prawomocnym wyrokiem na pięć lat nadzoru prokuratorskiego i 180 dni prac społecznych. Nie może się też kontaktować z wokalistką przez najbliższe pięć lat. Wyrok obejmuje kontakt fizyczny, telefoniczny, a także mailowy. Za złamanie tych warunków może trafić do więzienia. Tymczasem Rihanna ma już nowego chłopaka. Jest nim Tristanem Wildsem, znany między innymi z serialu "90210".

IG

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje