Reklama

Reklama

Nowa moda wśród japońskich dziewczyn

Najmodniejsze tokijskie dziewczyny zapuściły się na błotniste pola ryżowe, aby pomóc podupadającym japońskim farmom stanąć na nogi. Czy uprawianie ryżu stanie się modne wśród młodych Japonek?

Shiho Fujita, 24 - letnia modelka, przewodzi grupie słodkich Kawaii (czytaj więcej o Kawaii), które mają przyczynić się do rewitalizacji wiejskiej Japonii. Wiele gospodarstw w tym kraju zostało zamkniętych, kiedy właściciele się zestarzeli a ich dzieci wyjechały do miast.

Shiho Fujita patrzy na problem z dosyć oryginalnego punktu widzenia: nie podobają się jej ciuchy. - Ponieważ nie ma farmerskich ubrań, które by mi się podobały, postanowiłam sama zaprojektować jakieś fajne stroje - mówi.

Reklama

Jej nowy kombinezon jest zaprojektowany z myślą o dziewczynach około dwudziestki. Jest wykonany z wygodnego elastycznego dżinsu oraz ma kieszonki przystosowane do akcesoriów charakterystycznych dla tej grupy wiekowej: telefonów komórkowych i iPodów.

Fujita chce także zaprojektować rękawiczki z tworzywa, dla dziewczyn z długimi paznokciami i nowe narzędzia, które sprawiłyby, że praca na farmach byłaby bardziej zabawna dla młodych mieszkanek miast.

IG na podst. AFP

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje