Reklama

Reklama

Przepis na udany wypoczynek

Jeśli uważasz, że tobie odpoczynek nie jest wcale potrzebny - uważaj, bo oszukujesz samą siebie! Nawet jeśli uwielbiasz swoją pracę, warto przynajmniej raz w roku od niej odpocząć, zmienić otoczenie, ludzi i zajęcie.

Udany urlop doda ci sił i energii, pozwoli zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami, napełni twoją głowę nowymi pomysłami i zapewni dobry nastrój. To także idealny sposób na oderwanie się od codziennej rutyny, pośpiechu i stresu.

Mylą się ci, którzy uważają, że odpoczynek na urlopie niczemu nie służy, że to niepotrzebny luksus, na który ich nie stać lub, na który nie zasługują.

Zastanów się jeszcze raz nad priorytetami, na którym miejscu stawiasz siebie i swoje zdrowie. Nie pozwól na to, by praca i obowiązki domowe stały się głównym celem życia!

Reklama

Gdzie i kiedy?

Tak naprawdę nie ma większego znaczenia o jakiej porze roku zaplanujesz swój urlop. Jednak w kraju najchętniej wypoczywamy latem, choć nie brak również amatorów zimowego szaleństwa. Coraz większą popularnością cieszą się także oferty biur podróży - piękna pogoda gwarantowana i to nie tylko w lipcu i sierpniu. Jeśli chcesz dobrze wypocząć, wyjedź na 2 tygodnie, tydzień może nie wystarczyć aby poczuć inny klimat życia...

Wybór miejsca odpoczynku wiąże się z tym, co chcesz właściwie robić, jaka forma relaksu jest dla ciebie odpowiednia. Planując urlop, weź pod uwagę formę aktywności , którą przejawiasz na co dzień. Postaraj się, aby podczas urlopu robić coś innego niż zwykle - jeśli żyjesz w pośpiechu a twój program dnia jest pełen wydarzeń i spotkań - na urlopie musisz zwolnić i odnaleźć spokój. Jeśli na co dzień brakuje ci wrażeń i kontaktów z ludźmi - postaraj się nadrobić te braki.

Także różnice w temperamencie wpływają na wybór określonej formy spędzania wolnego czasu. Jeśli potrzebujesz wyciszenia i odosobnienia, nie wybieraj się do hałaśliwych kurortów, pomyśl raczej o wypoczynku na wsi, w głuszy leśnej, nad jeziorami, albo w górach. Jeśli potrzebujesz więcej stymulacji zaplanuj wycieczki objazdowe, pobyty z wieloma atrakcjami, spotkaniami - żeby coś się działo!

Jak? Bez telefonu

Na co dzień może i trudno się bez niego obyć, ale urlop kieruje się innymi prawami! Nawet jeśli nie chcesz zostawić go w domu postaraj się przynajmniej nie zabierać telefonu ze sobą na każdy spacer po lesie! Wystarczy, że każdego dnia wieczorem sprawdzisz, kto do ciebie dzwonił, jeśli to będzie konieczne, oddzwonisz. Twoja tygodniowa nieobecność i brak kontroli nad tym, co się dzieje w pracy lub w dom,u na pewno nie spowoduje katastrofy i końca świata! To twój czas odpoczynku a nie zamartwiania się problemami.

Bez obowiązków

Na urlopie ogranicz obowiązki do minimum. Jeśli wyjeżdżasz z całą rodziną, postaraj się wcześniej wykupić posiłki tak, abyś przynajmniej nie musiała się martwić zakupami i tracić czasu na gotowanie. Nie trzymaj się sztywno planu wycieczek - jeśli nie masz na coś siły i ochoty - po prostu tego nie rób!

Bez telewizji i komputera

Jeśli na co dzień relaksujesz się przed ekranem telewizora lub komputera, wypróbuj teraz inne sposoby. Co powiesz na lekturę dobrej książki? Weź ją ze sobą tak czy inaczej, może się przydać w czasie podróży albo brzydkiej pogody.

Wiesz już jak odpocząć? Pora na pakowanie!

Małgorzata Zwolak- Kamińska

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje