Reklama

Wiosenne hity: Haft Richelieu

Był kojarzony z babcinymi obrusami i pościelą, ale teraz króluje na wybiegach jako element nowoczesnych, modnych strojów.

Blugirl, Sportmax, Maurizio Pecoraro, Gaetano Navarra, a przede wszystkim Dolce & Gabbana - haft Richelieu pojawia się wielu wiosennych kolekcjach i zaskakuje swoimi możliwościami.

Jeszcze niedawno traktowany był jako coś, co trąci myszką i nadaje się co najwyżej do babcinego salonu. Teraz, odkryty na nowo, zadziwia i inspiruje.
Projektanci sięgają zarówno po tradycyjne wzory, eksponując piękno w stylu retro, jak i wykorzystują starą technikę do stworzenia nowoczesnych deseni. Haft może być głównym elementem zdobniczym lub jedynie uzupełniać kompozycję. Modne są również elementy wykonywane technikami naśladującymi haft richelieu np. wycinane.
Dlaczego ten rodzaj zdobień powrócił? Trudno nie docenić jego zalet: wycięcia dają seksowną przezierność, haft nutkę retro-luksusu, a technika pozwala na tworzenie zarówno romantycznych delikatnych wzorów, jak i futurystycznych deseni , czy geometrycznych kompozycji.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy