Reklama

Reklama

Włosy w rozmiarze XXL

Marzy ci się fryzura, która nie będzie gładko przylegała do głowy ale twoje włosy są cienkie i niezbyt gęste? Nie martw się, są na to sposoby.

Najważniejsza jest pielęgnacja i odpowiednia fryzura. Zwłaszcza, jeśli włosy nie są naszą mocną stroną, warto zadbać o dobre kosmetyki. Prawie każda marka ma już w swojej ofercie szampony zwiększające objętość, odżywki do cienkich i wiotkich włosów, dzięki, którym fryzura stanie się bardziej puszysta. Warto, podczas suszenia włosów, rozczesać ją na całej długości włosów lub tylko u nasady, piankę. Cienkim włosom doda objętości także "włos w płynie".

Reklama

Pod włos
Z pomocą przyjdą także akcesoria zwiększające objętość fryzury: wałki, papiloty, lokówki czy szczotki do modelowania. Jeśli nie chcesz na głowie loków, włosy możesz zakręcić na grubych wałkach rzepowych, które nie powodują skrętu włosów a jedynie unoszą je u nasady. Dla utrwalenia, spryskaj fryzurę lakierem.

Pamiętaj, by lakierując włosy odsunąć butelkę od włosów. Skropienie z bliska da efekt sklejonych włosów - to z pewnością nie doda urody twojej fryzurze.

Przy cienkich, długich i półdługich włosach dobrze jest pryskać fryzurę, kiedy głowa jest opuszczona do dołu a następnie energicznym ruchem przywrócić włosom odpowiedni kształt.

Nieład na głowie

Pomocna w nadaniu fryzurze objętości jest specjalna nakładka na suszarkę - dyfuzor. Dzięki niemu ciepłe powietrze wydmuchiwane z suszarki rozprasza się w wielu kierunkach i podnosi włosy. Przydaje się także suszarko-lokówka lub gruba szczotka do modelowania - pasma włosów schną nakręcone na szczotkę, dzięki temu fryzura jest "nastroszona" bez, niszczącego włosy, tapirowania.

Niebagatelną rolę odgrywa... sama fryzura. Cieniowane krótkie, bob, loki to idealne fryzury dla cienkich włosów. Ważne, by włosy były dobrze ostrzyżone. Optycznie powiększą fryzurę także pasemka.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje