Reklama

93-letnia Ukrainka chce walczyć z bronią w ręku. To zdjęcie podbija sieć!

W ostatnich dniach sieć obiegło zdjęcie staruszki z Ukrainy, trzymającej w rękach karabin automatyczny. To 93-letnia historyczka Ołena Łuhowa. Kobieta przez pierwszy miesiąc wojny żyła w nieświadomości. Rodzina izolowała ją od informacji w trosce o jej zdrowie. Gdy Ołena Łuhowa dowiedziała się, że w jej ojczyźnie trwa wojna, od razu chwyciła za broń. Staruszka chce walczyć z rosyjską armią!

Przez miesiąc żyła w nieświadomości. "Prawda jest najlepszym lekarstwem"

Wojna w Ukrainie trwa już 50 dni. Jednak Ołena Łuhowa 93-letnia historyczka do niedawna nie miała pojęcia, że Rosja zaatakowała jej kraj. Ze względu na podeszły wiek i związane z nim liczne problemy zdrowotne, rodzina postanowiła nie informować seniorkę o tym, co dzieje się w kraju. Przez 33 dni bliskim udawało się separować ukochaną babcię od wszelkich informacji płynących z frontu. Jak to możliwe?

Rodzina nie włączała telewizora, tłumacząc kobiecie, że sprzęt zepsuł się i wymaga naprawy. Dokładnie tej samej wymówki domownicy używali tłumacząc staruszce, czemu w domu nie słychać już radia. Bliscy poprosili także sąsiadów o to, by w czasie rozmów z ukochaną babcią wstrzymali się od komentowania działań wojennych.

Reklama

Ołena Łuhowa dowiedziała się prawdy 1 kwietnia podczas rozmowy z koleżanką. Staruszka nie kryła zdziwienie. Nie potrafiła zrozumieć, czemu rodzina oszukiwała ją przez ponad miesiąc. W rozmowie z portalem Ukraińska Prawda wyznała, że ma żal do bliskich.

Przeżyła Hitlera i Stalina. Teraz chce walczyć z Putinem

Jak seniorka zareagowała na wiadomość o inwazji wojsk rosyjskich na Ukrainę? Ołena Łuhowa - wbrew temu czego obawiali się bliscy kobiety - nie załamała się. Podczas jednego ze spotkań rodzinnych staruszka chwyciła za karabin automatyczny, który znajdował się w pobliżu i zadeklarowała chęć walki. Bliscy uwiecznili ten moment. Zdjęcie 93-latki dzierżącej broń stało się internetowym viralem.

Od kiedy Ołena Łuhowa dowiedziała się prawdy, śledzi wiadomości z frontu. Kobieta jest oburzona tym, jak zachowuje się rosyjska armia. W rozmowie z ukraińskimi mediami przyznała, że ma obecnie tylko jedno marzenie. "Chciałabym, żeby w moje 94. urodziny Ukraińcy wygrali z rosyjską inwazją" - powiedziała historyczka.

***
Zobacz również:

Ukrainki w Izraelu: Czy mogą stać się ofiarami handlu ludźmi?

Junarmia. Fanatycznie oddane młode wojsko Putina

Żeńska sekta czcicielek Putina. Uważają go za świętego

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wojna w Ukrainie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy