"Rolnicy.Podlasie": Co wydarzy się w nowym odcinku?

Co nowego słychać u bohaterów popularnej serii dokumentalnej "Rolnicy.Podlasie"? Tego dowiesz się, oglądając najnowszy odcinek produkcji już w niedzielę, o godz. 20:15 w FOKUS.TV.

Co nowego słychać u gospodarzy z Podlasia?
Co nowego słychać u gospodarzy z Podlasia?materiały prasowe

Gienek i Andrzej potrzebują, by Walek zmajstrował zamknięcie do obory. Kolega stawia czoło wyzwaniu. Wkrótce zamknięcie jest gotowe. Trzeba je zamontować. Rolnicy muszą też przywieźć siano - niestety Andrzeja nie ma, a Gienek i Jastrząb nie potrafią obsługiwać ciągnika. Na pomoc ruszają chłopcy z Moniek.

Monika i Tomek z Pokaniewa ustawiają betonowe bloczki służące do budowy przegrody, następnie oczyszczają ziarna słonecznika, by przygotować je do tłoczenia. Planują mieć swój własny olej słonecznikowy.

W Borowskich Ciborach Bogdan, Krzysiek, Michał i Kinga sprawdzają klacze w zaprzęgu. Dyszel jest jednak nieodpowiedni, a uprzęże - niekompletne. W końcu można ruszać. Bogdan pokazuje Michałowi, na czym polega praca furmana. Rolnik musi pochylić się też nad zdrowiem jednego z cieląt, które kaszle. Obawia się, że to zapalenie płuc. Kinga mierzy zwierzęciu temperaturę. Na szczęście nie jest podwyższona.

W piątym sezonie programu dokumentaliści powracają na Podlasie, aby sprawdzić, jak wiedzie się znanym wszystkim widzom bohaterom serii, m.in.: Emilce i Karolowi z Laszek, Tomkowi z Pokaniewa, rodzinie Bogdana mieszkającego w Borowskich Ciborach czy Gieniowi z Plutycz i jego bliskim. W ich życiu teraz wiele się dzieje. Szykują się poważne zmiany. Ich gospodarstwa się rozwijają, pojawiają się nowe zwierzęta. Rolnicy snują coraz śmielsze plany dotyczące ich pracy.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas
{CMS: 0}