Reklama

Reklama

Ślub i wesele

Jak zorganizować wieczór panieński i kawalerski

Ślub tuż-tuż. Jeśli jeszcze nie uczestniczyłaś(eś) w swoim wieczorze panieńskim/kawalerskim, koniecznie przekaż ten tekst swojemu świadkowi. Jeszcze nie jest za późno, aby dobrze się zabawić!

Przygotowanie wieczoru

Organizacja wieczoru panieńskiego to domena świadkowej. Jest nią najczęściej siostra, kuzynka lub najlepsza przyjaciółka panny młodej. Najważniejsze to ustalenie z "gwiazdą wieczoru" dogodnego terminu, który zwykle wypada na ok. 2-3 tygodnie przed ślubem. Warto też dopytać, jeśli nie wiesz tego na 100 proc., kogo zaprosić - może się okazać, że mile widziane są osoby, o których istnieniu nie wiedziałaś. Warto wziąć ich numery i maile, może ci znajomi przydadzą się w organizacji.  

Jeśli jest taka możliwość, najlepiej spotkać się w gronie zaproszonych i ustalić charakter wieczoru, jego przebieg, rozdzielić obowiązki. Do wyboru jest wiele opcji, które zależą jedynie od środków finansowych. Najpopularniejsze są wciąż "domówki" z późniejszym wyjściem na imprezę do klubu. Jednak równie popularne są wieczory ze striptizerem, wspólny pobyt w salonie SPA czy kilkudniowy wypad w góry.

Reklama

Zaczynamy zabawę

Jeśli wieczór odbywa się w mieszkaniu, to zwykle jest to dom panny młodej. Chcąc zrobić większe wrażenie, można je zorganizować w mieszkaniu jednej z uczestniczek wieczoru. Wtedy jest większa swoboda na przykład przy dekoracji pokoju czy w przygotowywaniu atrakcji. Wskazane jest, aby podczas wieczoru coś przekąsić, dlatego dobrze jest ustalić co kto może przynieść. Najlepiej sprawdzają się sałatki, kanapki czy koreczki, które stanowią dobrą podstawę pod pity alkohol. Niezastąpiony jest też tort w odpowiednim kształcie, który dostarczy organizmowi odpowiedniej ilości słodyczy. 

Aby podkreślić wyjątkowość wieczoru, możecie ustalić wspólny akcent, który będzie was wyróżniał z tłumu, jak np. kolorowe boa, koszulki, maski, różki. Warto też zakupić dowcipne akcesoria dla panny młodej, choćby koronę czy różowe berło, które będzie mogła nosić przez całą noc. Najlepiej jest wyznaczyć "głównodowodzącą", która poprowadzi cały wieczór według ustalonego planu. Powinien być spisany na kartce, aby po kolei realizować jego punkty - przydaje się on zwłaszcza, gdy w planach jest wyjście do klubu lub wizyta tancerza czy wróżki.

Co w prezencie

Ciepłe damskie pogaduchy ze wspominkami najzabawniejszych wyskoków plus opowieści panny młodej o tym, jak poznała swego ukochanego, warto urozmaicić zabawami.  Popularne są ankiety na znajomość partnera - tu jednak trzeba spotkać się kilka dni wcześniej z przyszłym mężem i uzgodnić odpowiedzi. Warto to jednak zrobić dla śmiechu, który pojawia się przy czytaniu poprawnych odpowiedzi.

Inną zabawą jest konkurs na rzeźbę penisa. W tym celu możemy użyć owoców i warzyw w wiadomym kształcie. Wygrany kształt jest spożywany w sposób lubieżny przez pannę młodą. Popularne są też kalambury, gdzie słowa powiązane z miłością, erotyką czy weselem są napisane na samoprzylepnych karteczkach przyklejonych np. na czole.

Po udanym wybrnięciu panny młodej z przygotowanych zabaw następuje wręczenie okazjonalnego dyplomu lub innej pamiątki potwierdzającej fakt przejścia chrztu na "dobrą żonę". Jeśli dyplom wydaje się wam sztampowy, może to być np. plakat z podobiznami panny młodej i uczestniczek wieczoru czy okazjonalny wiersz. Wtedy też wręczany jest wspólnie kupiony prezent lub prezenty od każdej z was osobna.

Typowymi prezentami są: koszulki na noc poślubną, zestawy eleganckich olejków do masażu, niebieska podwiązka, różowe kajdanki czy Kamasutra. Jeśli chcesz się wyróżnić, możesz podarować zestaw romantycznych płyt lub filmów na DVD, książkę kucharską z potrawami-afrodyzjakami czy lekko napisany poradnik w stylu "jak rozkochać w sobie mężczyznę". 

Idziemy do klubu

Jeśli w planach jest wyjście do klubu, to właśnie teraz następuje ten moment. Pamiętajcie o rezerwacji sali lub loży, aby po przyjściu nie czekała na was przykra niespodzianka w postaci braku miejsca. Warto zamówić wcześniej egzotyczny drink czy specjalnie ozdobiony stół, aby wypad na tę imprezę odróżniał się od zwykłego spotkania przy piwie. Co sądzicie o pojechaniu do klubu wynajętą limuzyną? Jeśli to zbyt ekstrawaganckie, możecie się do niego przejść piechotą, jeśli klub nie jest zbyt daleko. Nim wyjdziecie z domu, możecie doczepić Pannie Młodej balony z wrzuconymi do środka zadaniami. Będzie musiała je wykonać po drodze przy pomocy spotkanych przechodniów.

Dedykacja od DJ-a dla przyszłej panny młodej, pląsy wśród roztańczonych mężczyzn i wspaniała zabawa do rana to już teraz kwestia czasu.

Męski punkt widzenia

Wieczory kawalerskie zwykle nie wymagają tak wielkiego zaangażowania ze strony świadka jak przy organizacji wieczoru panieńskiego. Drużba pana młodego najczęściej ogranicza się do zrobienia spotkania przy piwie czy mocniejszym trunku w towarzystwie najbliższych kumpli. Panowie często grają przy tym w bilard czy rzutki, opowiadając pikantne historyjki o przyszłej żonie lub innych paniach.

Wypad do klubu ze striptizem czy jazda po mieście z drinkiem w ręku w wynajętym aucie z szoferem to już wyższa kategoria rozrywki. Coraz bardziej popularnym sposobem uczczenia końca stanu wolnego jest wspólny wypad za miasto, w góry czy do chatki nad jeziorem. Jeśli pan młody jest zapalonym wędkarzem, można zaplanować wspólne łowienie ryb, biwakowanie i wspominanie "starych dobrych czasów". Jeśli woli szybkie samochody -  dzień na torze gokartowym czy jazda na quadach to wspaniały sposób na odreagowanie przedślubnego stresu

Warto wiedzieć

Jedno jest pewne, nieważne, w jakim gronie świętować będziecie ostatnie chwile wolnego stanu - damskim czy męskim - następnego dnia będziecie cierpieć. Aby szybko zniwelować skutki mieszanki alkoholowej, zacznijcie dzień od jajek, które pomogą go rozłożyć w wątrobie. Weźcie zimny prysznic, który zwęzi wasze naczynia krwionośne, oraz koniecznie zażyjcie ibuprofen lub aspirynę. Jeśli to nie pomoże, odeśpijcie zarwaną noc z zimnym okładem na czole. I koniecznie przyjmujcie dużą ilość płynów - najlepsza jest woda, herbata i kawa. Udanej zabawy!

Justyna Abdank-Kozubska

Magazyn Wesele
Dowiedz się więcej na temat: ślub | wieczór kawalerski | wieczór panieński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy