Reklama

Reklama

Seks bez ryzyka... czyli bezpieczne opcje

Możesz być naprawdę bardzo blisko ze swoim chłopakiem, a jednocześnie uniknąć ryzyka zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową i zajścia w ciążę. Gdy pozbędziesz się strachu, łatwiej będzie ci cieszyć się seksem.

Ryzyko minimalne: Delikatne pieszczoty

Jeśli wasz związek trwa jeszcze krótko, być może nie będziecie chcieli od razu przechodzić do rzeczy. Warto czekać, bo im później zdecydujecie się na pełny stosunek, tym większa będzie przyjemność. To wcale nie oznacza, że musicie się ograniczyć do pocałunków. Istnieje przecież seks w wersji light :-).

Pierwszy krok

Chodzi o pocałunki i pieszczoty przez ubranie. Nie ma bezpośredniego kontaktu seksualnego. To niezwykle zmysłowy etap, podczas którego można odkryć przyjemność bez obawy, że nastąpią komplikacje (ciąża, choroba). Oczywiście ta wstępna faza nie będzie trwała w nieskończoność, ale warto jej nie pomijać - dzięki niej możecie poznać nawzajem swoje ciała, czując się komfortowo i bezpiecznie, bo nie odsłaniacie się zupełnie. Jest to ważne zwłaszcza dla dziewczyn, które powoli budują zaufanie do partnera. Chłopak w ten sposób uczy się, że pieszczoty (które później będą poprzedzały stosunek) mogą być różnorodne i trwać długo, a tego druga strona zwyczajnie potrzebuje.

Reklama

Ewa: " Poznałam Michała, kiedy miałam 16 lat. Dość długo pozwalaliśmy sobie tylko na pieszczoty bez stosunku, bo nie mieliśmy dostępu do pigułki i prezerwatyw. Cieszyliśmy się tym, co mogliśmy mieć. Od tamtego czasu minęły 3 lata i wiem już, jak to jest kochać się naprawdę. Ale wcale nie żałuję, że się z tym nie spieszyliśmy, bo tamte doświadczenia bardzo nas do siebie zbliżyły. "

Co ci grozi?
Nie zajdziesz w ciążę, nie zarazisz się wirusem HIV ani żółtaczką. Ale opryszczka nie jest wykluczona, bo się całujecie.

Ryzyko małe: tylko góra

Kolejny krok, gdy zaczynacie być ze sobą blisko fizycznie, to pieszczoty ciała od pasa w górę, czyli tak zwany necking.

Intymnie

Pokazanie się nago, nawet jeśli nagość nie jest pełna, to przekroczenie ważnej granicy (zwłaszcza dziewczyny miewają z tym problem). I niezależnie od tego, czy jest to w ogóle pierwszy raz, czy pierwszy raz z nowym partnerem, zawsze towarzyszą temu emocje.

Dlaczego necking jest tak istotny? U kobiety szyja, ramiona oraz piersi są niezwykle wrażliwe na wszelkiego rodzaju pieszczoty, a jeśli się pospieszycie, chłopak nie będzie miał okazji się przekonać, jakie to dla niego pole manewru :-).

To samo zresztą dotyczy ciebie: warto, żebyś się nauczyła, co jemu sprawia przyjemność (jeżeli sądzisz, że jego jedyną strefą erogenną jest penis, bardzo się mylisz). To dobry trening, dzięki któremu możecie zostać w przyszłości mistrzami gry wstępnej. A na dodatek nie ma tu niemal żadnego ryzyka.

Kasia: " Spotykałam się z Pawłem kilka miesięcy i byłam przerażona, bo czułam, że on chciałby się już ze mną kochać. Ja nie byłam na to gotowa. Pewnego wieczoru zaczęliśmy się całować i on w końcu zdjął mi bluzkę... Potem wszystko potoczyło się jakoś tak spontanicznie. Paweł był delikatny i nie posunął się za daleko. Zostałam w spodniach... On potem powiedział, że nie chce niczego robić na siłę. Ale mam faceta :-) "

Co ci grozi?

Pod tym względem sytuacja wygląda tak samo, jak wtedy, gdy pieścicie się przez ubranie. W grę wchodzą pocałunki, dlatego możecie zarazić się opryszczką. Przy założeniu, że naprawdę ograniczycie się do całowania i dotykania ciała od pasa w górę, nie ma mowy o innych zagrożeniach. Cieszcie się więc sobą bez stresu.

Ryzyko średnie: petting - blisko, coraz bliżej

Tego rodzaju pieszczoty mogą zakończyć się orgazmem, ale nadal nie dochodzi do wprowadzenia penisa do pochwy. Jeśli nie jesteś gotowa na stosunek, petting może być do niego dobrym przygotowaniem.

Uczycie się siebie

Dotykanie i pobudzanie ciała chłopaka ręką pozwoli ci oswoić się z nim, poznać jego reakcje, odkryć najbardziej czułe strefy. Poprzez takie pieszczoty ty sama z kolei możesz odbyć podróż od pragnienia do orgazmu, przechodząc przez wszystkie fazy podniecenia seksualnego.

Gdy on pieści cię ręką, wykorzystaj okazję i przekaż mu ważną informację: najczęściej (choć nie zawsze) orgazm u kobiet wywoływany jest przez pobudzanie łechtaczki, a nie przez penetrację. Pokaż mu, jak może sprawić ci przyjemność, bo żaden chłopak nie rodzi się z tą umiejętnością :-).

Pytanie Kamili: "Czy jeśli mój chłopak miał wytrysk na moim brzuchu, to mogę zajść w ciążę? "

Jest to możliwe tylko pod warunkiem, że sperma przedostała się do pochwy. Jeśli nie będziecie wystarczająco uważni, możecie ją też tam przenieść np. na palcach.

Co ci grozi?

Gdy pieścisz ręką penisa, ryzykujesz, że zarazisz się opryszczką narządów płciowych albo grzybicą (w obu przypadkach zakażenie następuje przez kontakt z zakażoną skórą). Teoretycznie nie istnieje ryzyko zakażenia się wirusem HIV, bo nie ma kontaktu spermy ani penisa ze śluzówką twojej pochwy.

ALE UWAGA!!! Sytuacja się zmienia, jeżeli sperma znajdzie się blisko pochwy: ryzykujesz wtedy ciążę i choroby przenoszone drogą płciową (w tym wirus HIV).

Najczęściej zadawane pytania

• Czy w śluzie, który pojawia się u chłopaka przed wytryskiem, są plemniki?

Tak, m.in. właśnie dlatego tzw. stosunek przerywany często kończy się ciążą.

• Jeśli zrobię test na AIDS przed upływem trzech miesięcy po ryzykownym stosunku, to wynik będzie wiarygodny?

Obecność wirusa jest wykrywalna dopiero po ok. 3 miesiącach od zakażenia, dlatego też wcześniej nie ma sensu robić testu.

• Czy przez petting albo masturbację mogę mieć przerwaną błonę dziewiczą?

Oczywiście. Błona może zostać przerwana palcem wprowadzonym do pochwy.

Twist

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy