Reklama

Reklama

Autyzm: Bliski daleki świat

Program dla osób ze spektrum autyzmu

O spektrum autyzmu mówi się i pisze coraz więcej. Niedawno diagnozę zespołu Aspergera otrzymał znany vloger Patryk Chilewicz. Postanowił wykorzystać swoje umiejętności i wiedzę dotyczącą rzeczy, którymi się zajmuje i uruchomić program dla ludzi z ASD (autism spectrum disorder). Już w niedzielę, 26.09.2021 o godzinie 12:00 premierę będzie miało pierwsze w Polsce internetowe show, skierowane przede wszystkim do osób w spektrum autyzmu. „AUUU”, bo tak będzie się nazywać, będzie nadawane regularnie w każdą niedzielę.

Co o swoim przedsięwzięciu mówi sam Chilewicz?: Program AUUU będzie moim autorskim przeglądem tematów dotyczących osób w spektrum autyzmu. Będą się w nim pojawiały bardziej osobiste wyznania, ale też nowości ze świata i kraju o nowinkach technologicznych czy społecznych dyskusjach wokół tematu. W następnych odcinkach zamierzam także zapraszać inne osoby w spektrum oraz specjalistki i specjalistów. Pojawią się też fragmenty ważnych książek w temacie oraz małe przyjemności, które sprawiają autystykom radość, w tym elementy ASMR. Cały program będzie prowadzony w przyjazny sposób, ściszonym głosem. Każdy odcinek będzie miał wgrane napisy dla osób głuchych oraz nie będzie przerywany rozpraszającymi reklamami.

Reklama

- Sam niedawno zostałem zdiagnozowany w spektrum autyzmu, a konkretnie w zespole Aspergera. Dużo o tym czytam, dużo poznaję i dużo uczę się: od innych, od siebie, z publikacji popularno-naukowych. Po moim coming oucie, jako osoba w spektrum, odezwało się do mnie wiele osób z prośbą o więcej informacji czy dzieląc się tym, że również się w nim znajdują.

Na pytanie, czy autor nie boi się, że program przeznaczony tylko dla osób ze spektrum autyzmu nie zawęzi publiki, odpowiada: Zapewne zawęzi, nie spodziewam się milionów wyświetleń i nie takie jest założenie. Brak reklam w trakcie wideo sprawi, że materiały nie będą też zarabiać tak, jak by mogły. Ale to wszystko nieważne. Chcę robić coś fajnego, ciekawego i czego nie robi nikt inny. A myśl, że mogę komuś dodać otuchy lub przekazać jakąś wiedzę, którą sam non stop zdobywam, będzie największą nagrodą.

Czytaj więcej:

Nie autystyk, nie kosmita

Wiedza zmienia świat na lepsze

Autyzm to nie piekielny smok

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: autyzm | zespół Asperegra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje