Reklama

Reklama

Pomysły na nowe hobby, które pasują do twojego charakteru

Kochasz podróże autostopem czy wolisz spędzać czas w domowym zaciszu? Uwielbiasz pomagać ludziom czy raczej w samotności pielęgnować swoją duszę artystki? Znajdź nowe pasje, które odzwierciedlają twój charakter.

Nie każda kobieta marzy, by w wolnym czasie zdobyć Mount Everest, nie każda dąży do tego, by wydać swoją książkę lub zaistnieć na YouTube. To, co dla jednych jest wielką pasją, dla innych wiązałoby się ze zbędnym stresem lub nudą. Dlatego szukając nowego hobby, zamiast kierować się gustem partnera lub przyjaciół, uwzględnij własne potrzeby i cechy charakteru. Tylko pasja, która oddaje typ osobowości, może dawać poczucie spełnienia i satysfakcji. 

Artystka

Reklama

Nie musisz od razu kończyć ASP, by móc poczuć w sobie duszę artystki. Jako niezależna, ale zarazem wrażliwa marzycielka potrzebujesz środków, którymi wyrazisz siebie. Twoją energią jest kreatywność, która zmusza do realizacji najbardziej niesamowitych pomysłów. Nie trzeba od razu stawać za sztalugami, istnieje mnóstwo innych sposobów na wyrażenie swojej artystycznej osobowości. Możesz nauczyć się szyć na maszynie i tworzyć oryginalne ubrania, komponować zapachy niczym francuscy perfumiarze albo opanować programy graficzne i zacząć tworzyć zabawne kolaże lub wymyślać własne planszówki.

Podróżniczka

Jesteś ciekawa świata i żądna przygód? Każdą wolną chwilę spędzasz na planowaniu kolejnych wyjazdów? Podróżowanie może przybierać najróżniejsze formy. Rzuć znajomym wyzwanie! Dobierzcie się w pary i załóżcie się, kto pierwszy dotrze do wybranego celu, podróżując tylko autostopem. Stwórz listę rzeczy, które chcesz zrobić, zwiedzając świat i zacznij ją konsekwentnie realizować. Zacznij od zjedzenia rogali w Poznaniu, potem wypij lampkę szampana w Szampanii, zapal cygaro na Kubie, zrób tatuaż w Tajlandii... Dzięki temu podróżowanie nigdy ci się nie znudzi.

A może na wzór pomysłu z filmu "Amelia" zaczniesz zabierać ze sobą w podróż krasnala i kolekcjonować zdjęcia z jego wizerunkiem zrobione przy największych atrakcjach turystycznych? Zwiedzanie świata jest fascynującym hobby, ale wyznaczenie sobie dodatkowych misji wiąże się z jeszcze większymi emocjami.

Sportowiec

Masz naturę sportowca? Nie boisz się wyzwań i kochasz aktywność fizyczną, ale bieganie po parku i treningi na siłowni już cię nudzą? Pora poszukać nowej pasji współgrającej z twoim dynamicznym charakterem. Jeśli czujesz, że odnajdziesz się w sportach ekstremalnych, zapisz się na kurs paralotniarski. Oglądanie świata z perspektywy ptaka daje wolność i zapewnia odpowiednią dawkę adrenaliny. Z kolei, jeśli kochasz biegać, przygotuj się do maratonu po górach lub zacznij szukać ciekawych tras - możesz pojechać nad morze i biegać po plaży lub wybrać się do Małopolski, żeby przebiec Szlak Orlich Gniazd, zwiedzając przy okazji zamki. Jako miłośniczka basenu odnajdziesz dla siebie również mnóstwo oryginalnych sportów wodnych - możesz zacząć nurkować z butlą, by zobaczyć rafę koralową, nauczyć się pływać na modnym ostatnio wakeboardzie lub kitesurfingu.

Aktywistka

Kochasz ludzi? Ciekawi cię różnorodność charakterów, a do każdego podchodzisz z ciekawością i cierpliwością? W takim razie na pewno odnajdziesz się w roli społeczniczki. Od dziś możesz mieć mnóstwo nowych pasji - zacznij sadzić drzewa, wychodzić na spacery z psami ze schroniska lub znajdź pracę jako wolontariuszka przy organizacji któregoś z letnich festiwali muzycznych. Zaangażuj się w budżety partycypacyjne - stwórz własny projekt, który sprawi, że miasto, w którym żyjesz, będzie jeszcze piękniejsze. Możesz również namówić sąsiadów, abyście razem przed blokiem zrobili ogródek warzywny z ławkami i grillem, w którym każdy będzie mógł miło spędzać czas. Przenocuj za darmo turystów zza granicy i pokaż im miasto z perspektywy mieszkańca. Twoja pasja sprawi, że nie tylko będziesz czuła satysfakcję, ale również uszczęśliwisz innych!

Domatorka

Nie lubisz opuszczać swoich czterech ścian, nie podróżujesz, biegasz tylko na autobus, a wymarzony wieczór to ten spędzony na kanapie? Jeśli nie przepadasz za wychodzeniem z domu, spraw, by świat przyszedł do ciebie. Na pewno jesteś doskonałą organizatorką. Stwórz idealną przestrzeń dla swoich przyjaciół. Przyrządzaj dla nich obiady lub załóż klub filmowy na swojej kanapie. Jeżeli wolisz spędzać wieczory w samotności, możesz rozwijać inne pasje - naucz się na przykład odnawiać stare meble i zaaranżuj swoją ukochaną przestrzeń na nowo.

Pasja sprawia, że stajesz się ciekawszym człowiekiem, rozwijasz cechy swojej osobowości i produktywnie spędzasz czas. Znajdź hobby pasujące do twojego charakteru i spełniaj się w tym, co kochasz.

INTERIA.PL

Reklama