Reklama

Reklama

Para buch, czyli dlaczego silny wyrzut pary jest tak ważny przy wyborze żelazka

Przez wiele osób kupno żelazka nie jest traktowane zbyt poważnie. Mało kto przygląda się konkretnym parametrom i zwykle wybór podyktowany jest ceną. Dlaczego powinnaś zwrócić uwagę na silny wyrzut pary w żelazku?

Generator pary

Na początek pamiętaj, że obok standardowego żelazka parowego coraz większą popularność zdobywają generatory pary. Czym wyróżniają się te urządzenia? Generatory składają się z rączki żelazka i stacji parowej, które są połączone przewodem parowym. Całe urządzenie, ze względu na dużą bazę ze zbiornikiem wody jest większych rozmiarów niż żelazko tradycyjne, ale sama część prasująca jest mniejsza i lżejsza. Co ważne - generatory mają o wiele silniejszy wyrzut pary, więc świetnie sprawdzą się do prasowania większych ilości ubrań i w mig rozprasują trudne zagniecenia.

Pionowo i poziomo

Reklama

Kto choć raz próbował wyprasować długie zasłony czy firanki tradycyjnym sposobem na desce, zrozumie, jak wielkim ułatwieniem jest możliwość prasowania rzeczy w pionie. Kupując żelazko z silnym wyrzutem pary, nie będziesz więcej musiała męczyć się z podstawianiem krzeseł i prasowaniem kotar na desce do prasowania. Wystarczy, że zawiesisz je na drążku i w ciągu paru chwil pozbędziesz się wszystkich zagnieceń.

Prasowanie w pionie przydaje się również przy bardziej wymagających rzeczach, takich jak koszule czy sukienki z aplikacjami. Czynność ta jest znacznie wygodniejsza, gdy nie musisz lawirować stopą żelazka pomiędzy guzikami i innymi trudnymi do ominięcia elementami odzieży.

Inteligentne rozwiązania

Sposób działania żelazka z generatorem pary sprawia, że prasowanie staje się dziecinnie proste. Nawet największy laik poradzi sobie z wyprasowaniem koszuli, jeśli nie musi martwić się o przypalenie materiału i prasowanie pomiędzy guzikami.

Niektóre urządzenia, jak na przykład żelazko PerfectCare Elite Plus, mają wbudowany inteligentny czujnik wykrywający ruch. DynamiQ wyczuwa każdy ruch żelazka, dzięki czemu wytwarza parę tylko wówczas, gdy korzystasz z generatora i automatycznie wyłącza ją, kiedy przestajesz. To wszystko bez konieczności używania jakiegokolwiek przycisku. Dzięki temu nawet najbardziej roztargniona osoba nie zepsuje ubrania, które prasuje.

Bez przypaleń

Wiele osób rezygnuje z kupna ubrań wykonanych z pięknych, ale łatwych do przypalenia żelazkiem tkanin. Materiały takie jak aksamit, tiul czy jedwab są bardzo delikatne i zwykłe żelazko może zrobić im krzywdę. Równie niebezpieczna jest także niewiedza prasującego, co do optymalnej temperatury, która nie zaszkodzi ubraniom. W przypadku jedwabiu, aksamitu czy tiulu temperatura o kilkanaście stopni wyższa o zalecanej prowadzi do przypalenia. Aby nie mieć takiego problemu, warto postawić na żelazko PerfectCare Elite Plus, które dzięki technologii OptimalTEMP samo dobierze odpowiednią dla danego materiału temperaturę. W dodatku OptimalTEMP oznacza brak ryzyka przypalenia wszystkich nadających się do prasowania tkanin. To dopiero wygoda!

Oszczędność

Dlaczego jeszcze żelazko z silnym wyrzutem pary jest tak istotne? Korzystając z takiego, oszczędzasz nie tylko swój czas, ale również energię elektryczną. Godzina spędzona na tradycyjnym prasowaniu zasłon szybko zmieni się w kilkanaście minut - właśnie dzięki użyciu generatora pary.

To bezpośrednio przekłada się na niższe zużycie energii elektrycznej, przez co zmniejszą się twoje rachunki za prąd. Dzięki inteligentnym czujnikom DynamiQ ograniczysz także zużycie wody podczas przerw w prasowaniu. Czy można sobie wyobrazić lepszy wybór?

Materiał powstał we współpracy z marką

INTERIA.PL/materiały prasowe

Reklama