Reklama

Reklama

Demakijaż ważniejszy niż makijaż

Każda z nas zdaje sobie sprawę z konieczności demakijażu. Niestety, często zapominamy o tym, by wieczorem zmyć z siebie wszystkie kosmetyki. Dlaczego powinnyśmy o tym pamiętać i czym może grozić rezygnacja z demakijażu?

Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z ilości preparatów, które w ciągu dnia nakładamy na swoją twarz. Kremy, podkład, puder, filtr - wszystkie te warstwy sprawiają, że nasza skóra nie odpoczywa w ciągu dnia. Co stanie się, gdy rezygnujemy z wieczornego demakijażu?

Najważniejszy element dnia

Reklama

Wyobraźmy sobie, że cały dzień chodzimy z folią na głowie. Ciężko jest nam złapać głęboki oddech i jesteśmy coraz bardziej zmęczone. Mniej więcej tak czuje się nasza skóra, gdy zapomnimy o wieczornym demakijażu.

Przygotowując się do wyjścia, mamy w zwyczaju korzystać z ogromnej liczby kosmetyków. W ciągu dnia na skórze gromadzi się także nadmiar sebum i miejskich zanieczyszczeń. Jeśli przed snem nie zmyjemy z twarzy makijażu i codziennych zanieczyszczeń, możemy spodziewać się nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak rozszerzenie i zatykanie porów skórnych czy powstanie wyprysków i zaskórników. W krótkim czasie skóra staje się szara, wysuszona i matowa.

Rezygnując z demakijażu zmniejszamy skuteczność preparatów pielęgnacyjnych, które stosujemy na co dzień. Przez zatkane pory składniki odżywcze nie są w stanie przedostać się do głębszych warstw skóry. W efekcie prawidłowe nawilżenie jest niemal niemożliwe. U szczególnie wrażliwych osób spanie w makijażu może powodować podrażnienia i zaczerwienienia, a także zaognienie stanów alergicznych i zapalnych skóry.

Zaniedbywanie demakijażu może spowodować trwałe uszkodzenia w strukturze kolagenu, w wyniku działania szkodliwych wolnych rodników. Przez to skóra traci swoją sprężystość, a przywrócenie jej dawnego blasku wymaga dużego wysiłku. Jak zatem powinien wyglądać dobrze przeprowadzony demakijaż?

Prawidłowy demakijaż

Oprócz regularności w kwestii demakijażu, liczy się przede wszystkim dokładność. Niestaranne oczyszczanie twarzy nie przyniesie zadowalających efektów. Na co powinnyśmy zwrócić uwagę?

Pierwszym krokiem powinno być usunięcie makijażu z okolic oczu oraz ust. W tym celu najlepiej użyć płynu dwufazowego, który bez problemu poradzi sobie z wodoodpornymi kosmetykami np. dwufazowy płyn do demakijażu oczu firmy Ziaja.

Aby prawidłowo oczyścić okolice oczu, wystarczy nalać odrobinę płynu na wacik, przyłożyć do zamkniętej powieki i chwilę przytrzymać. Nie możemy intensywnie przecierać oka wacikiem, a jedynie delikatnymi ruchami zmywać makijaż do momentu, aż całkowicie zniknie. Podobnie postępujemy w przypadku ust. Przytrzymujemy nasączony płynem wacik i delikatnie ścieramy pozostałości kosmetyku.

Choć wiele kobiet na tym poprzestaje, następnym krokiem, jaki powinnyśmy zrobić jest demakijaż skóry twarzy, dekoltu i szyi. W tym celu najlepiej użyć płynu micelarnego lub mleczka przeznaczonego specjalnie do naszego typu skóry. Delikatnie masujemy poszczególne fragmenty skóry rozprowadzając preparat przy pomocy wacika. Następnie myjemy twarz letnią wodą i delikatnie osuszamy ręcznikiem.

Ostatnim etapem w wieczornym demakijażu powinno być oczyszczanie. Tu również powinnyśmy znaleźć kosmetyk, który będzie odpowiadał potrzebom naszej skóry. Możemy wybierać spośród żeli myjących i olejków - te szczególnie polecamy w przypadku cery suchej. Warto zwrócić uwagę m.in. na żel micelarny z peelingiem Ziaja Jagody Acai, który wspomaga złuszczanie martwych komórek naskórka oraz algowy olejek do mycia twarzy firmy Ziaja GdanSkin. Podobnie jak w poprzednim kroku, rozprowadzamy preparat delikatnie wmasowując go w twarz, szyję oraz dekolt. Na koniec przemywamy skórę tonikiem, który obniży pH skóry po demakijażu i zwiększy jej naturalną odporność oraz przygotuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Materiał powstał we współpracy z marką Ziaja

INTERIA/materiały prasowe

Reklama