Reklama

Reklama

Piękne i gęste włosy - jak je pielęgnować, by im nie zaszkodzić?

Częste farbowanie, stosowanie preparatów stylizujących, a także modelowanie z użyciem urządzeń termicznych sprawia, że coraz trudniej jest nam utrzymać piękny, zdrowy wygląd włosów. Jak je pielęgnować, by im nie zaszkodzić?

W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet ma problemy ze słabymi, łamliwymi lub wypadającymi włosami. Wpływ ma na to nasz stan zdrowia, dieta, a także to, w jaki sposób o nie dbamy.

Zniszczone i słabe

Reklama

Niestety, rzadko zdajemy sobie sprawę, jak niektóre zabiegi wpływają na kondycję naszych włosów. Nie chodzi tylko o częste farbowanie czy nadużywanie lokówek i prostownic. Nawet codzienne suszenie suszarką może sprawić, że włosy staną się łamliwe i przesuszone. Jak tego uniknąć, gdy musimy umyć głowę każdego dnia?

Jeśli to możliwe, powinnyśmy ograniczyć korzystanie z prostownicy lub lokówki do maksymalnie kilku razy w tygodniu. Przegrzewanie włosów sprawia, że ulegają one osłabieniu, stają się matowe i przesuszone. Aby uniknąć uszkodzeń, susząc włosy powinnyśmy trzymać suszarkę w odległości przynajmniej 20 centymetrów. Dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z urządzenia, które posiada regulację ciepła. Wówczas rozpoczynamy od najwyższej j temperatury i stopniowo ją zmniejszamy - kończymy suszenie zimnym nawiewem powietrza, aby domknąć łuski włosów. Lepiej unikać suszenia na najwyższym poziomie temperatury przez długi czas.

Istotna jest również technika, jaką stosujemy. Bezpieczniej będzie, gdy podmuch ciepłego powietrza nie będzie skupiał się przez dłuższą chwilę na jednym miejscu. Najlepiej, jeśli będziemy suszyć partiami zaczynając od tych na spodzie, kierując strumień od nasady do końcówek. W dni wolne, kiedy nie musimy zaraz po umyciu włosów wychodzić z domu, dobrze gdy pozostawimy je do wyschnięcia, bez użycia suszarki. Warto także wybierać preparaty do mycia, które nie tylko oczyszczą włosy i skórę głowy, ale jednocześnie zadbają o ich prawidłowe nawilżenie. Ciekawą propozycją jest m.in. morski szampon nawilżający z serii Ziaja GdanSkin.

Prawidłowe mycie

Problemem może być także niewłaściwy sposób, w jaki myjemy nasze włosy. Większość z nas popełnia ten błąd: zamiast delikatnego masażu skóry głowy, by oczyścić ją z łoju i zmyć pozostałości środków do stylizacji, myjemy wyłącznie same pasma włosów, szorując je przy tym i pocierając. W efekcie włosy są uszkodzone, a ich rozczesanie jest utrudnione.

Jak prawidłowo należy myć włosy? W pierwszym kroku wykonaj masaż skóry głowy i włosów tuż przy nasadzie, następnie delikatnie przesuń pianę od nasady do końcówek. Powtórz czynność i dokładnie spłucz włosy letnim strumieniem wody. Woda, którą myjemy włosy nie powinna być zbyt gorąca, by dodatkowo nie podrażnić skóry głowy.

Nie tylko szampon

Niestety, do prawidłowej pielęgnacji to nie wystarczy. Oprócz dobrze dopasowanej do rodzaju i struktury włosów odżywki, powinnyśmy raz na jakiś czas wzmocnić je sięgając po serum lub maski do włosów.

Maskę stosujemy w zależności od potrzeb. Ze względu na ich skoncentrowane działanie wystarczy, że zastosujemy ją 1-2 razy w tygodniu na 5-10 minut. Aby były skuteczne należy dobrać je odpowiednio do naszego rodzaju włosów. Takie zabiegi są szczególnie istotne dla kobiet mających problem z kruchością i łamliwością. Warto sięgnąć po maski takie jak maska wzmacniająca z kuracji kaszmirowej z olejkiem amarantusowym firmy Ziaja, które wzmocnią ich strukturę oraz poprawią elastyczność, nawet po pierwszej aplikacji.

Dla włosów zniszczonych przez codzienny kontakt z suszarką i prostownicą warto sięgnąć po serum, które wygładzi i nabłyszczy włosy oraz ochroni  końcówki przed rozdwajaniem. Jeśli posiadamy naturalnie kręcone włosy, serum podkreśli ich skręt i sprawi, że będą wyglądały zdrowiej.

Materiał powstał we współpracy z marką Ziaja


INTERIA/materiały prasowe

Reklama