Reklama

Reklama

Jaką suszarkę wybrać? Tajemnicze jony, czyli dlaczego jonizacja jest niezbędna przy suszeniu włosów?

Suszarka jest niezbędnym elementem wyposażenia łazienki – w końcu pozwala błyskawicznie wysuszyć włosy. Z pomocą specjalnych końcówek i szczotek, możemy im szybko nadać objętości, podkręcić je lub wyprostować. Gdy jednak użyjemy zwykłej suszarki, włosy szybko zaczną się puszyć. Dlatego powstała funkcja jonizacja.

Fryzura jak u gwiazd

Chcemy, by włosy lśniły i imponowały objętością, nie puszyły się, nie odstawały niesforne kosmki, krótko mówiąc - żeby wyglądały na zdrowe i mocne jak u gwiazd z pierwszych stron gazet. Pamiętajmy jednak, że one osiągają ten fantastyczny efekt, dzięki odpowiedniej stylizacji. Jeśli sięgniemy po zwykłą suszarkę, nie pomogą nam nawet najdroższe kosmetyki.

Podczas suszenia gorącym powietrzem na włosach pojawiają się dodatnio naładowane ładunki elektryczne. To one powodują elektryzowanie się i puszenie włosów. Sprawiają, że rozchylają się łuski, przez co włosy stają się matowe, gdyż nierówna powierzchnia włosa nie odbija światła. Z czasem zaczynają się plątać, a nawet łamać.

Reklama

Suszarka z jonizacją

Powyższym problemom zapobiega jonizacja, czyli technologia stosowana w suszarkach nowej generacji, która zapobiega puszeniu się włosów. Jak to działa? Podczas suszenia urządzenie uwalnia ładunki ujemne, które neutralizują ładunki dodatnie. Dzięki temu włosy stają się gładkie, nie puszą się i nie elektryzują, łatwiej je ułożyć, a w dodatku, jeśli nie użyjemy zbyt wysokiej temperatury, łuska pozostanie zamknięta, więc suszenie nie wpłynie na kondycję włosów. W efekcie fryzura prezentuje się jak z salonu fryzjerskiego: włosy są wygładzone i wyglądają zdrowo, w dodatku pięknie się układają.

Jaką suszarkę wybrać?

Warto wybrać suszarkę, która uwalnia jony natychmiast po uruchomieniu urządzenia, bez konieczności dodatkowego włączania tej funkcji. Dzięki temu nigdy nie zapomnimy o jonizacji i unikniemy przykrej niespodzianki w postaci puchu na włosach. Suszarka powinna zapewniać szybkie suszenie bez uszkodzeń termicznych, najlepiej, jeśli urządzenie wyposażone jest w czujnik wykrywający zbyt wysoką temperaturę, który aktywnie kontroluje temperaturę suszenia, utrzymując ją na takim poziomie, by nie doprowadzić do przegrzania włosów.

Szybkie i bezpieczne suszenie

Suszarka Philips BHD530/00 to model oferujący użytkownikom nie tylko jonizację, ale i technologię ThermoShield. Dzięki ostatniej wspomnianej funkcji szybko wysuszymy włosy - bez puszenia ich i  uszkodzeń. Czujnik wykrywa bowiem zbyt wysoką temperaturę i utrzymuje ją na optymalnym poziomie. Dzięki temu włosy nie przegrzewają się. Zapobiega to nie tylko ich uszkodzeniom, ale i rozchylaniu się łusek. Technologia gwarantuje ochronę termiczną, a jednocześnie, dzięki dużej mocy, pozwala szybko wysuszyć włosy.

Suszarka Philips BHD530/00 posiada także technologię jonów mineralnych. Te powstają dzięki uwolnieniu cynku (ma właściwości absorbujące promieniowanie UV) i działają w połączeniu z technologią jonów ujemnych. Zmniejszają uszkodzenia powierzchni włosów spowodowane przez promieniowanie UV, dzięki czemu stają się gładsze i zdrowsze. Suszarka Philips 5000 generuje aż do 40 milionów jonów w trakcie jednego suszenia. Wszystko po to, by zabezpieczyć włosy i zapobiec puszeniu.


Artykuł z ekspozycją partnera


materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje