Prezentownik 2020

Prezenty dla gadżeciarzy: na co zwrócić uwagę wybierając smartfon czy słuchawki

Prezenty to sposób na pokazanie bliskim, że troszczymy się o nich i uważnie ich słuchamy. Boże Narodzenie już za chwilę, a ty zastanawiasz się co kupić fance lub fanowi nowych technologii? Podpowiadamy z czego może się ucieszyć, oraz czym się kierować, aby prezent był trafiony.

Wybór odpowiedniego prezentu dla miłośniczki czy miłośnika nowych technologii to zadanie dość skomplikowane. Najlepszą drogą będzie kierowanie się zainteresowaniami danej osoby, a nie listą premier w dziale z elektroniką. Obdarowywany lubi słuchać muzyki? Pod choinką z pewnością chętnie znajdzie dobre słuchawki - najlepiej bezprzewodowe, zapewniające wygodę zarówno podczas rozmów, jaki i słuchania muzyki przez długi czas. Spędza niezliczone godziny na prowadzeniu profilu w mediach społecznościowych? Przyda się mu smartfon, który ma aparat wysokiej jakości oraz wytrzymałą baterię. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając smartfon lub słuchawki? Sprawdź.

Jakie słuchawki wybrać?

Zanim wybierzesz się do sklepu, zorientuj się, do czego głównie będzie służyć twój prezent. Słuchawki dla gracza są bowiem zupełnie inne od tych dla osoby potrzebującej ich do wygodnego słuchania muzyki czy prowadzenia rozmów przez telefon.

Dla kogoś, kto słucha muzyki, ogląda seriale na smartfonie czy prowadzi rozmowy najwygodniejsze będą słuchawki bezprzewodowe, dzięki temu unikniemy problemu zaplątywania się kabli w szalik czy płaszcz. Douszne słuchawki nie popsują stylizacji, da się je także wygodnie ukryć pod czapką, a w dodatku nie uciskają uszu przy dłuższym używaniu. Będą także dużo wygodniejsze podczas treningu czy na porannym joggingu. Przemyślana konstrukcja sprawia, że słuchawki Samsung Galaxy Buds Live idealnie dopasowują  się do  kształtu ucha, dzięki czemu można wygodnie nosić je nawet cały dzień. Dodatkowo dwa rozmiary końcówek sprawiają, że każdy może dopasować je według własnych potrzeb. W słuchawkach Galaxy Buds Live zastosowano funkcję aktywnej redukcji szumów (ANC), która chroni przed hałasem, ale jednocześnie w razie potrzeby pozwala usłyszeć dźwięki z zewnątrz - wystarczy nacisnąć panel słuchawek. Rozmowy będą dużo wygodniejsze nie tylko dzięki trzem wbudowanym mikrofonom, ale także za sprawą modułu Voice Pickup, który wykrywa ruch szczęki. Dostępne w trzech kolorach - czarnym, białym i miedzianym - stanowią także stylowy dodatek do codziennego stroju.

Jaki smartfon kupić?

Jak wybrać smartfon na prezent? Przede wszystkim musimy kierować się potrzebami osoby, która będzie go używała. Urządzenia z małym ekranem są odpowiednie dla tych, którzy używają smartfonu głównie do dzwonienia czy okazjonalnego przeglądania mediów społecznościowych. Nie będą nadawać się dla tych, którzy piszą dużo wiadomości tekstowych czy postów.  Z kolei duże telefony stanowią centrum rozrywki, a także dają możliwość obsługi spraw biznesowych - wygodnie napiszesz maila czy przeprowadzisz rozmowę ze współpracownikami.

Warto także zwrócić uwagę na procesor. Jeżeli smartfon ma służyć do grania i oglądania filmów i seriali Full HD, najlepszym wyborem będzie procesor ośmiordzeniowy. Z kolei duża ilość pamięci operacyjnej przyda się w przypadku wykonywania wielu zadań, np. jednoczesnym odpisywaniu na maile, obróbce zdjęć i przeglądaniu wiadomości. Dzięki pojemnej pamięci RAM można bowiem liczyć na płynniejszą pracę systemu.

Smartfon do pracy i do rozrywki

Poszukujesz smartfonu, który osoba obdarowana będzie mogła wykorzystywać zarówno w pracy, jaki do rozrywki? Postaw na urządzenie z wytrzymałą baterią, dużym ekranem oraz mocnym zestawem aparatów. Galaxy Note20 Ultra 5G to zdecydowanie urządzenie, które wspomoże podczas załatwiania spraw biznesowych, jak i w rozrywce. Ekran o przekątnej 6,9 cala z odświeżaniem adaptacyjnym 120 Hz zapewnia nie tylko płynny ruch, ale i szybką reakcję na dotyk. Rysik S Pen poprawia samoczynnie odręczne  pismo, a w razie potrzeby można przekształcić je na tekst. Optymalizator Wi-Fi utrzymuje niewielkie opóźnienia, co jest ważne dla osób używających smartfona do grania. Osoby prowadzące kanały w mediach społecznościowych docenią także wytrzymałą baterię o pojemności 4500 mAh oraz imponujący zestaw aparatów. Zapewnia on możliwość wykonania ujęć w niesprzyjających warunkach. Co ważne, Galaxy Note20 Ultra 5G daje opcję nagrywania filmów w 8K oraz możliwość edytowania ich bezpośrednio w telefonie.

Prezentacja partnera