Reklama

Reklama

Razem dla zwierząt

Polski Youtuber podjął ważny temat. Inni wezmą z niego przykład?

Nie możesz przygarnąć psa? Możesz mu pomóc w inny sposób. Dla tysięcy zwierząt w schroniskach nadchodzi najtrudniejszy czas: zima i mrozy. Kilkoma kliknięciami możesz zmienić rzeczywistość zmarzniętych i głodnych psów i kotów. Do akcji "Burek sam nie poprosi o pomoc" dołączyły już gwiazdy i znani Youtuberzy. Teraz kolej na ciebie!

Filip Nowobilski, polski Youtuber, zaprasza gwiazdy do swojego Fiata 126p. Tam w trakcie wspólnej podróży przeprowadza z nimi wywiady. Ostatnio jego gościem był Rafał Sonik, kierowca rajdowy znany ze swojej charytatywnej działalności. 
W odcinku można również zobaczyć, jak "Duży w maluchu", bo tak nazywa się kanał Nowobilskiego, zachęca do pomocy bezdomnym zwierzętom. 
- Dołączyłem do akcji "Burek sam nie poprosi o pomoc" prowadzonej przez fundację Psi Los i portal Interia. Nie mogę przygarnąć kolejnego psa do siebie, dlatego zapakowałem całego malucha karmą i w ten sposób napełniłem miskę przysłowiowego burka - tłumaczy Youtuber.

Chcieli go zabić, bo przeszkadzał w piciu

Reklama

Odi to pies, którego historia w 2016 roku poruszyła tysiące ludzi. Został skatowany przez swoich właścicieli. Powód? Przeszkadzał w alkoholowej libacji.

Mężczyźni kopali Odiego, uderzali cegłami, łopatą. Na koniec zasypali gruzem. Dzięki brawurowej akcji weterynarzy i pomocy wielu ludzi, pies przeżył, a jego oprawcy usłyszeli wyrok.

Takich psów jak Odi jest niestety znacznie więcej. Wiele z nich liże swe rany w schroniskach w całej Polsce. Każda złotówka może odmienić ich życie. 

***
Około 70 proc. psów i kotów trafiających do schronisk w Polsce nie znajduje nowego domu i już do końca swojego życia przebywa za kratami azylu. Są pokrzywdzone, przemarznięte, często też głodne.

Jeśli możesz, przygarnij psa czy kota, jeśli nie możesz, bo masz jakiś ważny powód, to nie rób tego. Faktycznie, tak będzie bardziej odpowiedzialnie. Od adoptowanych na chwilę zwierząt schroniska się przepełniają. Jeśli jednak zależy ci na tym, by poprawić ich życie, to przyłącz się do akcji "Burek sam nie poprosi o pomoc", którą Fundacja Psi Los i portal Interia organizuje już piąty rok z rzędu.

"Burek sam nie poprosi o pomoc" to ogólnopolska akcja, której celem jest zbiórka środków, za które zakupiona zostanie karma dla bezdomnych i potrzebujących psów i kotów. Zima jest szczególnie trudnym okresem dla schroniskowych czworonogów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że zapotrzebowanie na karmę jest o wiele większe niż w sezonie letnim. Właśnie dlatego wytypowaliśmy 18 najuboższych schronisk w Polsce. Akcja trwa do końca grudnia. Pomóż!

Jak możesz pomóc?

Jeśli chcesz wesprzeć bezdomne zwierzaki bytujące w wymienionych poniżej schroniskach, przytuliskach i fundacjach, przekaż symboliczną złotówkę i pomóż im przetrwać zimę. Dzięki tobie przysłowiowy Burek otrzyma michę pełną karmy!

Psi Los Fundacja im. Joanny Krupińskiej
30-071 Kraków, ul. Rolnicza 4/23

Nr rachunku bankowego: 14 2490 0005 0000 4500 5927 8863

W tytule przelewu określ nazwę schroniska, które chcesz wesprzeć!

Przelewu możesz dokonać także tutaj, jak również tu.

Akcję wesprzeć można także wysyłając SMSa pod numer 72365 o treści S7893. Koszt SMS-a to 2,46 PLN z VAT

Więcej informacji znajdziecie na stronie:
www.burek.psilos.org

Lista schronisk na które można przekazać pieniądze:

Azyl psiaków szukających domu w Augustowie;
Fundacja "Jedno Serce Nie Da Rady" w Białymstoku;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie;
Fundacja dla Zwierząt "Duch Leona" w Dobrej Woli;
Przytulisko dla Psów i Kotów w Harbutowicach;
Schronisko dla Zwierząt "AS" w Kłomnicach;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krzesimowie;
Hospicjum dla starych, schorowanych psów "Staruszkowo" w Krzewiu Małym;
Przytulisko dla Bezdomnych Zwierząt w Łętkowicach;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Mielcu;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Azorek" w Obornikach Wielkopolskich;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Psi Raj" w Pasłęku;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Posadówku;
Społeczne Schronisko dla Zwierząt w Rudzie Śląskiej;
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu;
Schronisko dla Zwierząt Medor w Zgierzu;
Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Tychach.

Z przyjemnością informujemy, że do naszej akcji dołączyła marka Smaczaki. W ofercie Smaczaków znajdziecie przysmaki dla psów wykonane ze starannie wyselekcjonowanych, wyłącznie świeżych i naturalnych składników mięsnych i rybnych. Smaczaki są zdrowe, pożywne, lekkostrawne i są odpowiednie dla wszystkich psów bez względu na ich wielkość, wiek czy też upodobania smakowe.

Smaczaki o wartości 8000 zł trafią do jednego z osiemnastu schronisk, przytulisk oraz fundacjibiorących udział w naszej zbiórce. To. które z osiemnastu miejsc otrzyma SMACZAKI, zależy wyłącznie od Was. Zwycięzcę wyłonimy na drodze głosowania w specjalnie utworzonej ankiecie. 

Z wielką radością informujemy również, że do naszej ogólnopolskiej zbiórki dla schronisk i przytulisk "Burek sam nie poprosi o pomoc" po raz kolejny dołączyła firma Tropical Tadeusz Ogrodnik - producent Karm Premium i Super Premium dla psów, przekazując na rzecz jednej z osiemnastu wytypowanych placówek 300 kilogramów wysokiej jakości karmy TropiDog. 

Do którego z miejsc trafi podarowana karma? O tym zdecydujecie sami oddając swój głos w specjalnie utworzonej ankiecie. Głosowanie rozpocznie się 1 stycznia i będzie trwać do 15 stycznia 2018 roku. Pamiętaj, by oddać głosy!

INTERIA.PL

Reklama