Reklama

Reklama

Ślub i wesele

​Co warto, a czego nie wypada życzyć młodej parze?

Czego nie wypada życzyć?


Reklama

Życzenia dla młodej pary powinny płynąć z serca. Warto jednak zadbać, by nasze najlepsze intencje zostały ujęte w ramy dobrego smaku. Jeśli chcemy uniknąć oficjalnych, sztywnych form i utartych schematów, możemy zdecydować się na żartobliwe życzenia. Nasze słowa mają wywołać szczery uśmiech, a nie grymas zażenowania, dlatego wystrzegajmy się tematów intymnych. Nie składajmy życzeń o podtekście erotycznym, które mogłyby zawstydzić odbiorców, zwłaszcza jeśli słyszą je inni goście. Nie należy poruszać również kwestii związanych ze stereotypowym obrazem małżeństwa rodem z dowcipów. Nie rozprawiajmy o końcu wolności, ciężkiej pracy związanej z wychowaniem dzieci, posłuszeństwie żony czy niewierności męża, nie udzielajmy "złotych rad".

- Zachowajmy ostrożność, jeśli zgodnie ze starym zwyczajem chcemy życzyć młodej parze licznego potomstwa - radzi Anna Machnowska z PlanujemyWesele.pl. - Prawdziwym faux pas i powodem dużej przykrości byłoby wyrażenie takich życzeń, jeśli para nie może lub nie planuje mieć dzieci.  

Pamiętajmy, że ślubny savoir-vivre dotyczy także długości życzeń i toastów. Zadbajmy o zwięzłą formę wypowiedzi, ponieważ nie wypada zajmować młodym zbyt wiele czasu. Dłuższe i bardziej szczegółowe życzenia można przekazać pisemnie, np. w formie listu czy kartki ślubnej.

***Zobacz także***

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje