Reklama

Reklama

Ślub i wesele

Podróż przez świat obrączek

Do wyboru? Tak! Modne są zarówno te tradycyjne jak i te nowoczesne. Do koloru? Stanowczo tak! Królują różnobarwne kruszce, kolorowe kamienie i drewniane akcenty. Granicę wyznacza tylko wyobraźnia młodej pary.

Obrączki ślubne są symbolem trwałości uczucia wiążącego młodą parę. Odgrywają ważną rolę nie tylko w dniu ślubu, ale stają się także świadkami budowania wspólnej przyszłości nowożeńców. To biżuteria, która pozostaje blisko serca na wiele długich lat i właśnie dlatego powinna zachwycać i odzwierciedlać styl właścicieli.

Obrączki należące do naszych dziadków były proste i klasyczne. Najczęściej wykonane z żółtego złota, pozbawione udziwnień i dodatkowych ozdób. Choć nadal cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony młodych par, po piętach depcze im bogata oferta wyrobów zróżnicowanych zarówno pod względem kolorystyki, kształtu, jak i tworzywa, z jakiego zostały wykonane. Wybór obrączek to ważna decyzja, dlatego warto się upewnić, że narzeczeni zdecydują się na modele w pełni oddające ich charakter i osobowość.

Reklama

Obrączki z duszą

Jubilerzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom narzeczonych i proponują nowe formy współpracy, od etapu projektowania po końcową realizację projektu. Obrączki same w sobie mają wymiar symboliczny, jednak kiedy zostaną wykonane własnoręcznie, zyskają unikalną wartość. Młoda para w warsztacie złotniczym może omówić, zaprojektować oraz samodzielnie zrealizować wymarzone obrączki. Nad pracą czuwa doświadczony artysta złotnik, który w razie potrzeby doradza i koryguje poszczególne etapy prac. Celem jest stworzenie obrączek zindywidualizowanych, które będą w pełni odzwierciedlać pragnienia i marzenia młodej pary. To propozycja idealna dla tych, którzy lubią się wyróżniać.

Współcześnie obrączka ślubna może być nie tylko symbolem, ale także nowoczesnym gadżetem. Dzięki wbudowanym czujnikom można poczuć, a nawet zobaczyć rytm bicia serca naszego partnera. Obrączkę wystarczy dotknąć i już po chwili pierścionek podświetli się, a w aplikacji wgranej na smartfonie będzie można odczytać puls ukochanej osoby. Jest to gadżet idealny dla par, które naprawdę nie mogą bez siebie żyć i pragną pozostać w ciągłym, bezpośrednim kontakcie.

Śmiałe Matching Tatoo

Alternatywę dla tradycyjnych obrączek może stanowić projekt Matching Tatoo. To pasujące do siebie tatuaże, które zakochani wykonują na serdecznym palcu lub w zupełnie innym miejscu na swoim ciele. Wzór jest dobierany indywidualnie, jego ostateczny kształt zależy tylko od preferencji i wyobraźni młodej pary. Matching Tatoo mogą funkcjonować razem, ale również osobno. Często są to motywy będące symbolem, nieoczywistym i tajemniczym, rozumianym tylko przez młodą parę. Inicjały, data ślubu lub grafiki bliskie ich sercu. Takiej obrączki z pewnością nie zgubimy! Matching Tatoo to rozwiązanie dla par, które cechuje duża kreatywność oraz oryginalność.

Zainspirowane naturą

Pary poszukujące rozwiązań ekologicznych i nietuzinkowych powinny zwrócić uwagę na popularne w ostatnim czasie obrączki wykonane z drewna. Efekt naturalnego piękna zamkniętego w klasycznym okręgu uzyskuje się dzięki specjalnej metodzie gięcia drewna na gorąco. Opcją pośrednią, łączącą klasykę z duchem eko, mogą okazać się obrączki wykonane z metali szlachetnych i inkrustowane drewnem. Podstawę tradycyjnie stanowi złoto, platyna, tytan czy pallad, a na nie nanoszone są drewniane elementy wykonane z hebanu lub palisandru. Takie połączenie materiałów może zostać dodatkowo wzbogacone obecnością dowolnych kamieni szlachetnych.

Bez względu na to, czy młoda para pozostanie wierna klasyce, czy zdecyduje się na ekstrawaganckie obrączki, to ich wybieranie lub projektowanie powinno ekscytować i sprawiać mnóstwo radości. To biżuteria, która stanie się wysmakowaną pamiątką miłości dzielonej przez nowożeńców przez wiele kolejnych lat.


Okiem eksperta

Magda Dąbrowska - projektantka marki YES, fascynuje ją proces projektowania: jak na ścisły, matematyczny język przełożyć coś, co łatwiej poczuć niż zmierzyć. Absolwentka wydziału Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

Symbol nieskończoności

Dla projektanta prostota obrączek to nie lada wyzwanie. Utarte ścieżki wzbudziły we mnie chęć zrobienia czegoś, co pomimo to, podkreśli piękno i funkcję tego, co oczywiste. Kluczem było dla mnie słowo nieskończoność - cykl życia, wieczne odradzanie się, koniec i początek symbolicznie zamknięte w kręgu. To dla mnie obraz pięknej w tym kontekście ludzkiej uległości, a poddanie się kształtowi (obrączki) jak oddanie się uczuciu miłości, wspólnej zgody na to, co przyniesie los dwojgu kochających się ludzi. To jak jedność duchowa i fizyczna ujarzmiona w prostym kształcie, którego znalezienie stało się dla mnie najważniejszym wyzwaniem. Chciałam znaleźć piękną, ale też bardzo wygodną formę, idealnie dopasowaną do ludzkiej dłoni, która z upływem czasu będzie zyskiwać w swojej prostocie, ponadczasowości i zjednoczy się z nami.

Kolekcja Forever

Kolekcja obrączek YES-Forever stworzona przez Magdę Dąbrowską to odpowiedź na każde niezwykłe "kocham cię", to uroczy zachwyt drugą osobą, to taniec w świetle księżyca, to wspólna codzienność, poświęcenie, radość i każdy krok razem. Te wyjątkowe obrączki będą świadectwem nieustającej miłości dwóch osób. Tej prawdziwej, trwałej, nieprzerwanej miłości, która przenosi góry. Każdą obrączkę Forever można ozdobić w jej wnętrzu diamentem. Więcej na YES.pl/obraczki-slubne.

Ewelina Szczęsna-Misina

Magazyn Wesele

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy