Ślub i wesele

Czego nie lubią goście weselni? Pięć rzeczy, na które trzeba uważać

Wiele młodych par, myśląc o swoim weselu, głowi się nad tym, co zrobić, aby było to niezapomniane wydarzenie nie tylko dla nich, ale także dla osób, które im będą towarzyszyć w tym dniu. Czy można pogodzić oczekiwania młodej pary i gości weselnych? Pewnie nie zawsze. Jednak na pewno warto spojrzeć na własne wesele z perspektywy gościa. Czy zastanawialiście się nad tym, czego nie lubią goście weselni?

Jeśli chcesz uniknąć wpadek na przyjęciu weselnym, poniższa lista jest właśnie dla ciebie!

1. Nie wiem, jaki kupić prezent

Reklama

Ostatnio modne stały się tzw. listy prezentów. To dobry pomysł, oczywiście o ile proponowane tam podarunki nie są zbyt drogie i wyszukane. Jeśli nie chcecie przedstawiać gościom takiej listy, a ktoś pyta was wprost, co chcielibyście dostać, odpowiedzcie i pomóżcie mu - wybór prezentu to duże wyzwanie. Wiele par znajduje żartobliwe sposoby, np. umieszczając wierszyk o stosownej treści na zaproszeniu, by poinformować swoich gości, że woleliby dostać prezent w gotówce.    

2. Nie rozmawiałem z młodą parą

Porozmawianie z wszystkimi gośćmi to dla młodej pary duże wyzwanie, ale też obowiązek. Na wszelki wypadek dobrze jest poprosić rodziców, żeby zadbali o wymienienie kilku słów z poszczególnymi weselnikami, bo może się zdarzyć, że wam się to nie uda. Na pewno warto zaplanować toast przy każdym stole albo choćby taniec z gośćmi.

3. Nie podoba mi się muzyka

Na weselu zazwyczaj bawią się goście w różnym wieku. Warto o tym pamiętać, wybierając zespół lub DJ-a. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie - muzykę, do której będzie chciał się bawić. Wesele to nasze święto, ale nie uczestniczymy w nim sami, powinniśmy wziąć pod uwagę gusta wszystkich gości.  

4. Jestem zmuszany do zabaw

Goście nie lubią, gdy zmusza się ich do udziału w zabawach. Nie każdy lubi taką formę rozrywki, dla wielu osób jest to krępujące albo zawstydzające. Lepiej nie wyciągać gości na siłę na środek sali, warto zaangażować ochotników. Jeśli tacy się nie pojawią, może to znak, że dana zabawa jest na siłę? Jest jeszcze jeden aspekt, na który warto zwrócić uwagę: zabawy o podtekście seksualnym, wulgarne czy kompromitujące uczestników od dawna nie cieszą się dobrą sławą. Wielu gości obawia się ich jeszcze przed pójściem na wesele. Być może należy znaleźć inny rodzaj zbiorowej rozrywki?

5. Nie czuję się doceniony

Przyjście na wesele jako gość to spory wysiłek. Nie wolno zapomnieć o podziękowaniu zaproszonym osobom za towarzyszenie nam w tym wyjątkowym dniu. Można to zrobić na wiele sposobów: przygotować podarunki dla gości, umieścić podziękowania na stołach, udekorować salę wspólnymi zdjęciami. Po uroczystości warto rozesłać do gości zdjęcia i jeszcze raz podziękować za ich obecność. To dobra okazja, by pamiętać o indywidualnym podziękowaniu za prezent.

Organizacja wesela to duże przedsięwzięcie. Pamiętajcie, że nie musicie robić wszystkiego sami. Co więcej, nie powinniście! To wasz dzień, a pod wpływem emocji możecie zapomnieć o wielu rzeczach, nawet o zadbaniu o własnych gości. Dlatego ważne jest, żeby pomyśleć o wszystkim wcześniej i powierzyć różne zadania rodzicom, świadkom czy przyjaciołom. Pamiętajcie też, że goście weselni na pewno najbardziej zapamiętają widok szczęśliwej pary młodej! 

Aleksandra Żak
www.slubpelenmilosci.pl

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***