Reklama

Reklama

Ślub i wesele

Jak przystroić salę weselną...

Każda młoda para pragnie, aby jej wesele było niezapomniane, oryginalne, fantastyczne. Z całych sił stara się wszystko zapiąć na ostatni guzik. A zadanie nie jest łatwe.

 Przygotowanie własnego ślubu i wesela potrafi przysporzyć wiele trosk, więcej nawet niż zorganizowanie międzynarodowej konferencji. Bardzo ważnym elementem staje się aranżacja sali weselnej. Jak zabrać się do jej ozdabiania? Czy zdecydować się na wynajem firmy dekorującej, czy zrobić wszystko samemu? Ten tekst pomoże wam znaleźć odpowiedzi na te i inne pytania dotyczącego przygotowania miejsca wesela.

 Tradycji uczynić zadość

Jeszcze dziś pamiętam, jak przed moim ślubem jedna z kuzynek zapytała: A czy nie musimy przyjechać wcześniej, żeby pomóc w przystrajaniu sali? Jej zdziwienie na moją przeczącą odpowiedź było wielkie. Skąd jednak to pytanie? Otóż jeszcze nie tak dawno temu bardzo charakterystycznym etapem przygotowań do wesela było samodzielne przystrajanie sali weselnej. Tego typu przyjęcia odbywały się w remizach strażackich, świetlicach, salach gimnastycznych w szkołach, a nawet na własnych podwórkach. Na co dzień miejsca te nie są przystosowane do przyjmowania gości. Dlatego trzeba było nadać im specjalny, odświętny charakter. I tu na arenę wchodzili rodzina i przyjaciele. Państwo młodzi mogli liczyć na ich pomoc przy dmuchaniu balonów, zwijaniu kwiatów z kolorowej bibułki czy ustawianiu stołów. Dużo pracy, ale też bardzo dużo radości ze wspólnie spędzonych chwil w gronie najbliższych.

Reklama

Również dzisiaj możecie sami udekorować miejsce swojej zabawy weselnej. I trzeba przyznać, że dziś jest już o wiele łatwiej, bowiem poszczególne elementy dekoracji samej sali, jak i stołów możecie zakupić w specjalnych sklepach z artykułami ślubnymi. Nie musicie więc tracić dodatkowego czasu na własnoręczne przygotowanie każdego detalu.

 Profesjonalne aranżacje

Jakiś czas temu w polskiej branży ślubno-weselnej zaczęły się pojawiać specjalne firmy zajmujące się profesjonalną dekoracją sal weselnych. Są to niewielkie przedsiębiorstwa, którym możecie zlecić wykonanie wymarzonej oprawy waszej uroczystości. Jeżeli zdecydujecie się na takie rozwiązanie, waszym zadaniem będzie jedynie wybór rodzaju dekoracji. Całym wystrojem, jego dopasowaniem do wybranych przez was wnętrz (ich stylu i kolorystyki) zajmą się inni. Wykorzystają do tego nie tylko balony czy kretonowe kwiaty, ale przede wszystkim zwoje materiałów, świece, lampki i wiele innych elementów, o których sami moglibyście nie pomyśleć w ferworze przygotowań.

Przygotowanie sali przez innych to ciekawy sposób na zaoszczędzenie czasu, np. na chwilę relaksu. Ponadto jeżeli wybrana przez was firma jest w pełni profesjonalna, najczęściej wraz z usługą przybrania sali, stołów macie możliwość wyboru dekoracji do kościoła, urzędu czy rodzaju przystrojenia auta, którym pojedziecie do ślubu. Z waszych głów zostanie też ściągnięty każdy inny problem związany z wystrojem - nie będziecie musieli martwić się o specjalny stół dla orkiestry czy o to, że kwiaty na stołach nie wyglądają już na świeże. Jeżeli dekoracją waszego wesela zajmą się profesjonalni floryści czy też dekoratorzy, możecie być pewni, że wszystko zostanie precyzyjnie przygotowane.

 Pomocna dłoń

Żyjemy w czasach, kiedy nikt nie ma czasu, by zastanowić się nad najprostszymi sprawami. A przecież ślub i wesele do najprostszych nie należą. Może właśnie dlatego warto sięgnąć po radę profesjonalisty. Funkcja konsultanta ślubnego jest niezwykle odpowiedzialna, ale młoda para może liczyć na pomoc przy każdym szczególe organizacji wesela. Również w przypadku samych dekoracji.

Wybrany przez was konsultant, jeżeli sam nie zajmuje się w pełni dekoracjami, pomoże wam znaleźć odpowiednią firmę dekoratorską czy florystyczną. Zadba też o to, aby w dniu ślubu wszystko było w pełni gotowe, a także o to, byście we dwoje wspominali ten dzień z niekłamaną radością.

 Na gotowe

Dziś wiele sal bankietowych czy weselnych ma już z góry przygotowaną oprawę dekoracyjną. Jeżeli zdecydujecie się na weselny obiad w restauracji, wybrany przez was lokal na pewno będzie odpowiednio przystrojony. Podczas rozmowy z właścicielem lub managerem obiektu możecie delikatnie zasugerować, jaki chcielibyście wystrój. Pamiętajcie o tym, że większość lokali ma stałą dekorację i można zmieniać tylko takie, małe elementy jak serwetki czy świece.

W większych lokalach przeznaczonych do organizacji głównie przyjęć weselnych właściciele mają swoje zestawy dekoracji przygotowywane i zmieniane np. w zależności od pory roku. To, jak będzie wyglądało miejsce waszego wesela, zależy od porozumienia z kierownikiem. Może być idealnie dobrane do waszych oczekiwań albo zmienione tylko w części.

 Wybór należy do was. Decyzję musicie podjąć wspólnie, ponieważ każdy z proponowanych sposobów wiąże się z kosztami lub potrzebą poświęcenia czasu. Co ważne, dekoracja powinna odzwierciedlać wasze charaktery. Udanej zabawy!

 MAGAZYN WESELE / tekst: Halina Wilusz

Magazyn Wesele
Dowiedz się więcej na temat: Diamond decor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje