Reklama

Reklama

Ślub i wesele

Jak udekorować kościół na ślub

Charakter dekoracji kościoła zależy od upodobań państwa młodych.

W naszym kraju najpopularniejszym miejscem do zawierania związku małżeńskiego jest wciąż kościół. Decydując się na dekoracje ślubne do kościoła należy przyjrzeć się danej świątyni pod kątem tego, co chcielibyśmy w niej ukryć, a co wyeksponować.

Dobrym sposobem na zamaskowanie niezbyt ładnych ławek jest wykończenie alejki kwiatowej lambrekinami tiulowymi. Sprawi to, że to będzie droga tylko dla Państwa Młodych. Należy upewnić się w tej sytuacji, czy ławki mają wejście również z drugiej strony. Drugim elementem dobrze wyglądającym w różnego rodzaju aranżacjach jest dywan bądź wykładzina - bardzo często wybierana w kolorze białym. By nadać jeszcze bardziej indywidualny charakter uroczystości na dywanie nadrukowane mogą być inicjały nowożeńców. Przy wyborze tej opcji należy upewnić się, czy zamawiamy na pewno dywan lub wykładzinę, a nie tkaninę bądź agrowłókninę - które ściągają się przy chodzeniu i można w nie zaplątać obcasy.

Reklama

Kolejnym lubianym akcentem są płatki róż wzdłuż drogi prowadzącej do ołtarza, często wykańczane są szkłem ze świecami. Należy wybierać takie szkło, które jest w miarę zamknięte i nie musimy obawiać się przypalenia odzieży czy dekoracji. Do tego dochodzą różnego rodzaju kompozycje kwiatowe przed ołtarzem, w ołtarzach bocznych, czy też na lub przed ławkami.

Charakter dekoracji kościoła zależy nie tylko od jego wyglądu, lecz przede wszystkim od upodobań państwa młodych. To oni decydują, czy bardziej odpowiada im nowoczesny charakter aranżacji, czy mażą o bajkowej scenerii. Zawsze jednak należy pamiętać, że przed zaplanowaniem naszej dekoracji należy udać się do księdza i uzyskać zgodę na udekorowanie kościoła według naszej wizji. Pomoże nam to uniknąć niemiłych niespodzianek w tym najpiękniejszym dniu.

Ekspert portalu abcslubu.pl - Anna Trzeciakiewiczabcslubu.pl
Dowiedz się więcej na temat: ślub | kościół | dekoracje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy