Reklama

Reklama

Niezbędna kosmetyczka – czego nie powinno zabraknąć w twojej torebce?

Torebka to jeden z najpopularniejszych atrybutów kobiecości. Noszona na ramieniu lub w ręce jest nie tylko stylowym dodatkiem, ale i mieści wszystko to, co wydaje się nam być niezbędne. Damska torebka staje się przenośną garderobą, biurem i łazienką. Pełna „przydasiów” potrafi ważyć kilka kilogramów. Co jednak naprawdę powinno się w niej znaleźć?

Obciążenie dla kręgosłupa

Zawartość torebki poniekąd charakteryzuje jej właścicielkę. Kobiety lubiące aktywny tryb życia mają w niej zwykle drobne  akcesoria na siłownię lub nawet cały niezbędny na sali gimnastycznej ekwipunek. Panie, które nie mają czasu na regularne posiłki w swoich listonoszkach czy aktówkach noszą z sobą zapakowane kanapki, zbożowe batoniki czy jogurty. Młode mamy w czeluściach torebki mają nierzadko nawilżane chusteczki dla niemowląt, zapasowe smoczki czy zabawki. Hipochondryczki taszczą z sobą całe garści leków, a entuzjastki zdrowego odżywiania - popakowane w pudełka zbilansowane posiłki na różne pory dnia. Miłośniczki literatury starają się mieć przy sobie aktualnie czytaną książkę lub gazetę. Taki, noszony każdego dnia, nadbagaż ma tragiczne skutki dla kręgosłupa. Codzienne obciążanie jednego ramienia zbyt ciężką torebką może doprowadzić do przewlekłych dolegliwości bólowych, nadwyrężenia mięśni pleców i uszkodzenia kręgów między wyrostkami kręgosłupa.

Reklama

Niezbędne minimum

By nie dopuścić do wad postawy spowodowanych noszeniem zbyt ciężkiej torebki, warto raz w tygodniu przeprowadzić remanent i ocenić, czy na pewno nie nosimy w niej zbyt wiele zbędnych drobiazgów. Specjaliści radzą, by na ramieniu nosić torebkę o maksymalnym ciężarze wynoszącym 10 proc. masy ciała. Torebka przeznaczona do noszenia w ręku nie może ważyć więcej niż 5 kilogramów! Warto, by w torebce, która mieści się w dozwolonym przez ekspertów limicie, znalazły się potrzebne rzeczy, a nie "puste" kilogramy.

Jak pokazują badania, prawie trzy czwarte mieszkanek Polski ma zawsze w torebce portfel, telefon komórkowy, klucze i szminkę. Wiele Polek nie wyobraża sobie także, by mogło w niej zabraknąć podpasek Bella, chusteczek higienicznych, grzebienia czy gum do żucia.

Elementy obowiązkowe

Choć katowanie kręgosłupa nadprogramowym wyposażeniem torebki nie jest wskazane, to jednak każda kobieta powinna mieć, dla własnego komfortu, niezbędną kosmetyczkę, która zmieści się do każdej torebki. Dobrze, by sama kosmetyczka nie była wykonana z ciężkiego materiału, który niepotrzebnie przeciąża plecy. W sklepach można znaleźć wykonane z siatki niezbędniki do torebki. Ich plusów jest wiele. Po pierwsze mają liczne kieszonki, w których bezpiecznie będą leżeć wszystkie niezbędne kosmetyki i środki higieniczne. Po drugie, zmieniając torebkę, nie trzeba kopać w czeluściach, by ze wszystkich kieszonek i schowków wyjąć niezbędne wyposażenie. Wystarczy po prostu przełożyć cały organizer.

Co powinno znaleźć się w takim niezbędniku?

Lusterko to gadżet, który powinna mieć przy sobie każda kobieta. Choć młodsze panie chętnie wykorzystują smartfona, by się w nim przejrzeć, to nie jest to tak wygodne jak sprawdzone, klasyczne lusterko. Bez względu na to, czy chcesz zobaczyć, czy makijaż się nie rozpłynął, czy nie masz resztek jedzenia, lusterko wypada mieć zawsze pod ręką! Koniecznie z sobą warto mieć także puder, by móc w każdej chwili móc zmatowić twarz. Równie ważne jest, by w kosmetyczce znalazły się ulubione wkładki i podpaski Bella, tabletki przeciwbólowe, plastry i nitka dentystyczna. Przydatnym, choć często bagatelizowanym, elementem kosmetyczki jest także pilniczek do paznokci. Dobrze, by był lekki, papierowy. Przy sobie warto mieć też miniaturową pojemność ulubionych perfum (jeżeli nie masz próbki, warto kupić specjalne małe pojemniczki, do których można bez problemu przelać ukochaną wodę toaletową).).  Można nim naprawić, przynajmniej prowizorycznie, odklejoną podeszwę, urwany pasek od torebki czy zakleić (to wojskowy sposób) rozciętą ranę! By mieć pewność, że mamy zawsze świeży oddech, warto w kosmetyczce mieć także paczkę gum do żucia lub miętówki.

Takie wyposażenie kosmetyczki plus portfel z najważniejszymi dokumentami, klucze i telefon komórkowy to gwarancja, że w torebce zawsze mamy z sobą wszystko to, co niezbędne!

 

 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy